شارژر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن شارژر پلاسنسخه شارژر پلاس

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 1.4 مگابایت

وقتی که بحث تلفن همراه و سیم کارت های اعتباری در میان باشد، خدماتی مانند تهیه شارژ، استعلام از اعتبار و غیره اهمیت پیدا میکند. از این رو، اپراتورها همواره سعی در ارائه سرویس های متنوع دارند تا رضایت مخاطبان خود را از این لحاظ فراهم کنند. این موضوع فرصتی شده تا تعداد زیادی برنامه موبایل با این هدف تولید گردند. "شارژر" یکی از این برنامه ها میباشد که در ادامه به معرفی آن میپردازیم. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید. شارژررابط کاربری : استفاده از رنگ های زنده در طراحی محیط اپلیکیشن فوق باعث شده تا علاوه بر یکپارچگی قالب گرافیکی، شاهد جذابیت های بصری نیز در آن باشیم. همچنین باید نقاط قوتی دیگری از قبیل فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه را برای "شارژر" نام ببریم که مجموع همه این موارد، ظاهر کاربرپسندی را ایجاد کرده است. البته انتظار میرفت با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر، چهره حرفه ای تری برای این برنامه اندرویدی خلق گردد. دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات، از دیگر خصوصیات قابل ذکر برای "شارژر" هستند و هرچند وجود آنها بطور ذاتی و به دلیل معدود بودن قسمت های تشکیل دهنده این برنامه اتفاق افتاده اما در عین حال، پیاده سازی رابط کاربری به صورت استاندارد نیز در این امر بی تاثیر نبوده است. با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. شارژرکاربرد : این اپلیکیشن اندروویدی دربرگیرنده خدمات چهار اپراتور رسمی تلفن همراه در کشور میباشد و همه سرویس های درون آن، توسط کدهای USSD و به صورت آفلاین اجرا میگردد. این موضوع مزیت بزرگی برای "شارژر" محسوب میشود و میتواند برای کاربران بسیار مفید باشد. در ادامه به معرفی امکانات موجود در برنامه فوق میپردازم و میزان کارایی آن را میسنجیم. خرید شارژ، استعلام اعتبار، واردکردن کد و افزایش اعتبار مکالمه، دریافت بسته های اینترنت، استفاده از طرح های تشویقی، آهنگ پیشواز، درخواست تماس رایگان، انتقال اعتبار به دیگران، فعال سازی پیام گیر صوتی، حذف خدمات پیام گیر، تنظیمات GPRS و آگاهی از طرح تعرفه فعلی، سرویس های قابل دسترس برای سیم کارت های ایرانسل در "شارژر" هستند. علاوه بر موارد نام برده، باید به وجود خدماتی همچون چتر اضطراری، انتظار مکالمه، انجمن دوستداران فوتبال و توشه همراه برای سیم کارت های اپراتور اول کشور و سرویس های از قبیل بسته دکا، بجای من، انتقال اعتبار، تماس های از دست رفته و سرویس دوستان و خانواده برای سیم کارت های رایتل در اپلیکیشن "شارژر" نیز اشاره کنیم. همانطور که  مشخص است، برنامه فوق کارایی زیادی برای مخاطبان دارد و از نظر تعداد خدمات مربوط به سیم کارت های اعتباری، امتیاز خوبی میگیرد. تنها کمبود "شارژر" مربوط به ابزارهای جانبی مانند ثبت تاریخچه خریدها و یا یک ویجت کارآمد میشود که در برخی از اپلیکیشن های مشابه به چشم میخورد. AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. شارژرقیمت : "شارژر" کاملا رایگان است و این موضوع بدون تردید باعث استقبال خوب مخاطبان از این برنامه اندرویدی خواهد شد. به هر حال کاربران نیاز به چنین اپلیکیشن هایی دارند تا بتوانند خدمات مربوط به سیم کارت خود را یکجا در اختیار داشته باشند و به راحتی از آنها استفاده کنند. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

از جمله قابلیت هایی که به نسخه اخیر برنامه فوق افزوده شده است، میتوانیم به امکان انتخاب شماره از بخش مخاطبین گوشی اشاره کنیم که در عملیاتی از قبیل خرید شارژ، انتقال اعتبار و یا درخواست تماس رایگان کاربرد خواهد داشت. علاوه بر این، میتوانید در "شارژر" حساب کاربری ایجاد نمایید و با آن اقدام به خرید نموده تا در قرعه کشی شارژ هدیه شرکت کنید. برای نسخه جدید این اپلیکیشن اندرویدی، یک ابزارک نیز پیش بینی شده است که به تسریع در امر تهیه شارژ کمک خواهد کرد.

مواردی که نام بردیم، بدون تردید کارایی "شارژر" را نسبت به قبل بیشتر کرده اند و به همین دلیل، AppReview امتیاز بخش مربوطه را به 5 از 5 افزایش میدهد.

com.example.charger_4

بد نیست به تغییر چهره اپلیکیشن فوق نیز اشاره کنیم که نام نسخه فعلی یعنی PUZZLE، از آن گرفته شده است. هرچند در قالب گرافیکی جدید این برنامه اندرویدی خلاقیت هایی به چشم میخورد اما باید گفت که تکنیک های بصری به کار رفته، اصل هماهنگی رنگ ها را تحت تاثیر منفی قرار داده اند و بهتر بود به این موضوع بیشتر دقت شود. به هرحال، امتیاز بخش رابط کاربری بدون تغییر باقی می ماند. 

==================================================

نسخه جدید این برنامه اندرویدی، "شارژر پلاس" نام دارد که البته به عنوان اسم جدید آن نیز انتخاب شده است. در نسخه مذکور، شاهد افزوده شدن یک قابلیت کاربردی هستیم که سرعت عملیات خرید شارژ را به میزان زیادی بهبود میبخشد. از این پس هنگامی که با استفاده از اپلیکیشن فوق قصد خرید شارژ را دارید، کافی است در صفحه مربوط و بعد از وارد نمودن شماره موبایل و انتخاب مبلغ، دکمه ثبت خرید پیش فرض را لمس کنید. حال باید دومین ابزارک (ویجت) "شارژر پلاس" را فعال نمایید تا با اشاره بر روی آن، عملیات پرداخت آفلاین با استفاده از کد USSD آغاز شود. با این روش، دیگر نیازی به گذر از مراحل اولیه خرید شارژ همچون وارد کردن مبلغ، نوع (عادی یا شگفت انگیز) و شماره تلفن نیست و تنها شماره کارت بانک و رمز آن از شما درخواست میگردد.

com.example.charger_5

همانطور که ملاحظه کردید با وجود قابلیت مذکور، کارایی این اپلیکیشن اندرویدی بیشتر گردیده هرچند قبل از این، امتیاز کامل به کاربرد "شارژر پلاس" داده شده بود. باید گفت که با یک دگرگونی اساسی در رابط کاربری و ظاهر برنامه فوق، میتوان آن را به عنوان یک نمونه منتخب نیز معرفی کرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


شارژر پلاس