شازده کوچولو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن شازده کوچولونسخه 1.0

3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی شازده کوچولو از بازار سازنده : رضا عزیزی

  تعداد افراد علاقه مندی که در طول شبانه روز ساعاتی از وقت خود را به مطالعه کتاب های داستانی میپردازند، کم نیست. به هر حال پر کردن اوقات فراغت با خواندن حکایت ها و قصه های جذاب، سرگرمی لذت بخشی برای این افراد میباشد. شما هم اگر اهل مطالعه اینگونه کتاب ها باشید، مسلما رمان ها و داستان های مشهور زیادی را میشناسید. "شازده کوچولو" نام اپلیکیشنی است که بر اساس داستانی با همین نام تهیه شده و روایت آن را برای شما بازخواهد خواند. کتاب مذکور یکی از معروفترین و پرفروش ترین داستان های تاریخ بوده که حدود 30 سال قبل در کشور ما، توسط شاعر و نویسنده پرآوازه، "احمد شاملو" ترجمه گردید. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید. شازده کوچولو

رابط کاربری:

"شازده کوچولو" استاندارهای لازم برای یک اپلیکیشن متنی را دارد. استفاده از فونت مناسب با قابلیت بزرگنمایی و همچنین درنظر گرفتن حالت مطالعه در شب، خواندن این داستان زیبا را برای هر کاربری راحت میکند.

از لحاظ ظاهری نیز، تناسب خوبی بین محیط و موضوع این اپلیکیشن اندرویدی برقرار شده است. رنگ بندی هماهنگ برنامه هرچند یکنواخت و کسل کننده به نظر میرسد اما درکل چهره کاربرپسندی از "شازده کوچولو" نشان میدهد. البته بهتر بود از رنگ های دیگر هم در قالب گرافیکی این برنامه استفاده شود تا آن را از حالت یکنواختی بیرون آورده و کمی جذابیت به آن ببخشد.

از دیگر نقاط قوت اپلیکیشن فوق، میتوانیم به چیدمان مرتب فهرست ها اشاره کنیم. با استفاده از دکمه های ناوبری، سرعت دسترسی به قسمت های مختلف برنامه نیز در حد مطلوب قرار دارد و بدون کمترین پیچیدگی میتوان داستان "شازده کوچولو" را مطالعه کرد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که در طراحی گرافیکی این اپلیکیشن کم دقتی نشده اما جای کار بیشتری برای بهتر شدن داشت. ازنظر AppReview امتیاز 3.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد. شازده کوچولو

کاربرد:

این برنامه اندرویدی، تنها یک مطلب برای عرضه کردن دارد و بنابراین از لحاظ محتوا ضعیف میباشد اما باید درنظر گرفت داستان "شازده کوچولو" هم به صورت متنی و هم به صورت صوتی در آن ارائه شده است و وجود تصاویر در داخل متن ها نیز، لذت مطالعه را بیشتر میکند.

فهرست بندی صفحات داستان مذکور، هرچند در عمل کارایی چندانی ندارد اما به هر ترتیب قابلیتی است که امکان تشخیص آخرین صفحه مطالعه شده را به کاربر میدهد. همچنین امکان پرش به آخرین بخش خوانده شده نیز وجود دارد.

در قسمت صوتی که داستان "شازده کوچولو" با صدای زنده یاد "احمد شاملو" پخش میشود، دکمه هایی برای پخش و توقف صدا درنظر گرفته شده است. قابلیتی که در این بخش به چشم میخورد، امکان پخش مجدد از ادامه آخرین توقف میباشد.

امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 2.5 از 5 است. شازده کوچولو

قیمت: بدون تردید نمیتوانیم زحمات تولیدکنندگان برنامه فوق را نادیده بگیریم و رایگان بودن "شازده کوچولو" جای قدردانی دارد. به هر حال مطالعه این حکایت زیبا خالی از لطف نیست و به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


شازده کوچولو