شعرهای ایرانی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن شعرهای ایرانینسخه 1.0.9

4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی

مطالعه شعر برای خیلی از افراد لذت بخش میباشد و سرزمین ما ایران، شاعران بزرگی دارد که خواندن ابیاتی از کتاب اشعار آنها خالی از لطف نیست. در این میان، تهیه کتب مربوطه هزینه نسبتا زیادی در پی خواهد داشت و از این گذشته زمان کافی نیز برای مطالعه وجود ندارد، بنابراین وجود یک اپلیکیشن خوب میتواند چاره کار باشد. در ادامه، اپلیکیشن "شعرهای ایرانی" را به شما معرفی میکنیم که مجموعه قابل توجهی از اشعار را برای علاقه مندان گردآوری نموده است. در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید. شعرهای ایرانی

رابط کاربری:

از لحاظ گرافیکی میتوانیم نقاط قوتی مانند چیدمان مرتب لیست ها، فونت مناسب با قابلیت بزرگنمایی، رنگ بندی هماهنگ و نمای صحیح برنامه در حالت افقی و عمودی را نام ببریم. آیکن های بکار رفته نیز هرچند زیبایی چندانی ندارند اما به اندازه کافی گویا هستند. دقت بیشتر در انتخاب رنگها، میتوانست محیط "شعرهای ایرانی" را جذابتر نشان دهد.

یکی از نواقصی که میتوانیم در رابطه با ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی به آن اشاره کنیم، اندازه بیش از حد بزرگ گزینه ها، در برخی از لیست ها میباشد. این اندازه میتوانست کمتر باشد تا جلوه بهتری به صفحه بخشیده و همچنین تعداد گزینه های بیشتری کنار هم قرار بگیرند، بدون آنکه نیاز به اسکرول کردن طولانی باشد. غیر از این موضوع، اگر قالب گرافیکی فهرست ها در همه صفحات یکنواخت به نظر برسد، دید بهتری به کاربر دست خواهد داد.

جابجایی سریع بین قسمت های مختلف یکی از خصوصیات مثبت "شعرهای ایرانی" به شمار می آید. همچنین استفاده از امکانات این اپلیکیشن نیز بدون پیچیدگی انجام میشود و با مطالعه راهنمای آن، جای هیچ سوالی  باقی نمی ماند. البته اگر تعداد دفعات جابجایی بین صفحات کمتر میشد، شاهد سرعت و سهولت بیشتر در دسترسی به قسمت های مختلف برنامه بودیم.

در جمع بندی نهایی، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. شعرهای ایرانی

کاربرد:

برای مطالعه شعرهای موجود در این برنامه اندرویدی، میبایست ابتدا فایل مربوط به آن را دانلود کنید. پس از دریافت فایل، لیست بلندی از حدود 80 شاعر معاصر و غیر معاصر خواهید دید و این موضوع بزرگترین نقطه قوت "شعرهای ایرانی" محسوب میشود.

البته نقص بزرگی هم در اینجا به چشم میخورد و آن، عدم تفکیک فایل مربوط به هر شاعر از بقیه میباشد. در واقع حق انتخابی برای کاربران وجود ندارد و همه مجبور به دانلود فایل حجیم و سنگین برنامه خواهند بود.

قابلیت افزودن به علاقه مندی ها و به اشتراک گذاری متن، از جمله امکانات جانبی "شعرهای ایرانی" هستند. برای ارسال متن اشعار به وسیله برنامه های مربوطه، امکان انتخاب مصرع ها بطور جداگانه نیز درنظر گرفته شده است.

برای جستجو بین این تعداد زیاد از شعر، میتوانید از دو ابزار جستجو بهره ببرید. یکی از این دو که در بالای صفحه اصلی قرار دارد به منظور یافتن نام شاعر، و دیگری که از منوی برنامه قابل دسترس است، برای یافتن یک کلمه در میان متن اشعار میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. ابزار دوم تجهیزات پیشرفته تری مانند انتخاب بخش موردنظر از لیست نام شاعران و نمایش تعداد نتایج دلخواه دارد. موارد اشاره شده، کارایی "شعرهای ایرانی" را تا حد نسبتا زیادی برای علاقه مندان تضمین میکند هرچند میتوانستیم شاهد قابلیت های بیشتری نیز باشیم. در نهایت، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. شعرهای ایرانی

قیمت: مسلما تهیه این تعداد کتاب شعر، در گرو صرف هزینه ای زیاد است و بنابراین قیمت این اپلیکیشن اندرویدی بسیار مقرون به صرفه میباشد. AppReview با توجه به این موضوع، امتیاز این بخش را 5 از 5 تعیین میکند.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


شعرهای ایرانی