شنوتو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن شنوتونسخه 2.1.0

4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 836 کیلوبایت

ارائه مجموعه فایل های صوتی به کاربران از طریق اینترنت، چندسالی میشود که همه گیر شده و فرهنگ استفاده از آنها در بسیاری از کشورهای پیشرفته رواج پیدا کرده است. این مجموعه فایل ها را که با نام پادکست (رادیوی اینترنتی) میشناسیم، میتواند موضوعات مختلفی را دربر بگیرد تا سلیقه و نیاز همه مخاطبان را تامین کند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با ما همراه باشد تا برنامه اندرویدی "شنوتو" را معرفی، نقد و بررسی کنیم. شنوتو

رابط کاربری:

از لحاظ ظاهری، نقاط قوتی مثل فونت مناسب، آیکن های گویا و هماهنگ، چیدمان مرتب فهرست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، در این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورد. رنگ بندی محیط نیز در عین حال که تیره و بی روح به نظر میرسد اما سعی شده با به کارگیری معدود رنگ های زنده، این نقص جبران شود. البته در کل باید گفت، قالب گرافیکی "شنوتو" شیک و متناسب با موضوع میباشد هرچند انتظار طراحی بهتری از آن میرفت.

مهمترین ویژگی هایی که میتوانیم برای برنامه فوق نام ببریم، دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات موجود است. رعایت استانداردهای لازم برای تولید یک وب اپلیکیشن، دلیل برخورداری "شنوتو" از خصوصیات ذکر شده میباشد و از این بابت امتیاز خوبی به آن تعلق میگیرد.

 تنها نواقصی که در این رابطه مشاهده میشود، عدم وجود دکمه ناوبری برای بازگشت به صفحه اصلی  و استفاده از دکمه سخت افزاری برای نمایش منوی ابزارهای برنامه (جستجو، علاقه مندی ها و دانلود شده ها) است. البته مورد دوم در نمایشگرهای بزرگتر برطرف شده و همانطور که در تصاویر مشخص میباشد(نمای تبلت)، دکمه ای در سمت راست سربرگ ظاهر میگردد. برای رفع نقص اول نیز، بهتر بود به جای استفاده از دکمه بازگشت گوشی و اشاره بر روی لوگوی "شنوتو"، گزینه ای در فهرست سمت چپ و یا سربرگ برنامه درنظر گرفته شود امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 4 از 5 است. شنوتو

کاربرد:

اولین نکته ای که درمورد اینگونه اپلیکیشن ها به ذهن میرسد، مقدار محتوای آنها میباشد به نحوی که بتوان از موضوعات و مطالب متنوع استفاده کرد. "شنوتو" از این لحاظ منبع تقریبا قابل اعتمادی بوده و با توجه به اینکه در ابتدای راه است، میتوان امید داشت که تعداد پادکست های بیشتری را به مخاطبان ارائه دهد. در حال حاضر 6 دسته بندی برای فایل های صوتی به چشم میخورد که هرکدام دارای زیر مجموعه هایی نیز هستند.

بخش بندی دیگری که برای این برنامه اندرویدی درنظر گرفته شده، در فهرست سمت چپ قرار دارد و شامل گزینه هایی همچون ویژه ها پربازدیدترین، محبوب ترین، پردانلودترین و جدید ترین پادکست ها میشود و بدین ترتیب دسترسی سریع تری را برای کاربران ایجاد میکند.

امکانات جانبی "شنوتو" که میتوانید در صفحه مربوط به هر فایل از آنها استفاده کنید، عبارتند از امکان پسند کردن، ارسال نظر، افزودن به علاقه مندی ها، به اشتراک گذاری و از همه مهمتر دانلود. همچنین قابلیت شنیدن پادکست به صورت آنلاین پیش بینی شده است و علاوه بر این امکان مطالعه متن و مشاهده نظرات، منابع و فایل های مرتبط  وجود دارد. به منظور تصمیم گیری بهتر کاربران جهت دریافت یک پادکست نیز، جزئیاتی مانند امتیاز (پسندها و غیرپسندها) و تعداد دفعات دانلود و پخش شدن آن به نمایش در می آید. اپلیکیشن فوق، دارای یک ابزار جستجو نیز هست که هرچند به صورت پیشرفته عمل نمیکند اما به هر ترتیب در یافتن فایل موردنظر، به شما یاری خواهد رساند. درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. شنوتو

قیمت:

برای دریافت این اپلیکیشن اندرویدی، نیازی به صرف هزینه نیست و پادکست ها نیز به صورت رایگان در آن عرضه میشوند. از این موضوع که بگذریم، استفاده از فایل های صوتی به هر منظور(آموزش، سرگرمی و...) سودمند خواهد بود و به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. پاورقی: برای دسترسی به فایل های صوتی برنامه فوق و دریافت آنها، میتوانید از طریق وب سایت شنوتو نیز اقدام کنید.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


شنوتو