شهرنشین ساز

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن شهرنشین سازنسخه 1.1

امتیاز کاربران
4.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : سرگرمی
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 7.9 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر
سازنده : پارس پیک

 

خلق کاراکترهای جذاب، یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل تولید بازی های رایانه ای محسوب میشود. بدون شک شما نیز در بازی ها به شخصیت هایی برخورد کرده اید که برایتان جالب توجه بوده باشد. طراحی کاراکتر و شخصیت در انیمیشن، بازی و فیلم، زاییده ذهن انسان است و این موضوع دلیلی شده تا ایده ساخت بازی و اپلیکیشن های جالبی مطرح شود.

"شهرنشین ساز" یک برنامه سرگرم کننده میباشد و به علاقه مندان کمک میکند شخصیت های ذهنی خود را بسازند. در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید.

شهرنشین ساز

رابط کاربری:

با توجه به موضوع برنامه، طراحی محیط و منوهای آن شبیه به یک بازی انجام پذیرفته و با کمک افکت های تصویری و انیمیشن های مناسب، ظاهر جذابی برای "شهرنشین ساز" ایجاد شده است. این موضوع باعث میشود از همان ابتدای کار، حس سرگرمی در کاربر القا گردد.

استفاده از فونت مناسب، آیکن های زیبا و هماهنگ، رنگ بندی زنده و چیدمان مرتب عناصر، از دیگر نقاط قوت این برنامه اندرویدی محسوب میشوند و 4 کاراکتر موجود در اپلیکیشن فوق نیز – که شما باید آنها را به صورت دلخواه ویرایش کنید – با دقت زیادی طراحی شده اند.

همچنین از لحاظ دسترسی به قسمت های مختلف برنامه و استفاده از امکانات آن، استانداردهای لازم رعایت شده اند و کاربران بدون نیاز به راهنما میتوانند از کار با "شهرنشین ساز" لذت ببرند.

در کل باید گفت، رابط کاربری برنامه فوق به صورت حرفه ای و بدون نقص پیاده سازی گردیده و این موضوع نشان از تجربه تولیدکنندگان آن دارد. AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

شهرنشین ساز

کاربرد:

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، در "شهرنشین ساز" میبایست کاراکتر های دلخواه خود را بسازید. در این اپلیکیشن اندرویدی، 4 شخصیت که اعضای یک خانواده روستایی هستند وجود دارند. این خانواده به تازگی شهرنشین شده اند و شما باید به آنها کمک کنید ظاهر خود را تغییر دهند.

البته قانون خاصی برای ویرایش کاراکترها قرار داده نشده و هر کس میتواند بنا بر سلیقه خود این کار را انجام دهد. حال باید ببینیم چه امکاناتی بدین منظور در "شهرنشین ساز" گنجانده شده است.

بعد از انتخاب هر یک از اعضای این خانواده 4 نفری و اسم گذاری برای آن ها، به صفحه ویرایشگر هدایت میشوید. در این صفحه میتوانید از گزینه های پایین استفاده کرده و شخصیت مورد نظر خود را خلق کنید. برای برخی از این گزینه ها، یک پنل (پالت رنگ) در سمت چپ صفحه باز شده که امکان انتخاب رنگ به صورت پیشرفته را نیز دارد.

میزان تغییری که خواهید توانست در ظاهر کاراکترها به وجود آورید، با توجه به تعداد گزینه های موجود برای این کار، زیاد نیست ولی همین مقدار هم تا مدتی شما را سرگرم میکند. البته باید درنظر داشت پیاده سازی یک ادیتور کامل کار چندان ساده ای نبوده و زمان زیادی را میطلبد.

تمام شکلک های ساخته شده به دست کاربران، در بخش "آلبوم شما" از این برنامه ذخیره میشوند که امکان ویرایش مجدد، حذف کردن و به اشتراک گذاری با دیگران نیز برای آنها درنظر گرفته شده است.

در صفحه ویرایشگر نیز امکاناتی از قبیل به اشتراک گذاری، حذف و تغییر نام کاراکتر به چشم میخورد که با لمس آیکن تنظیمات در دسترس قرار میگیرند.

درپایان باید گفت "شهرنشین ساز" ایده جالبی است اما پتانسیل استفاده تا مدت زمان زیاد را برای کاربران ندارد. البته با توجه به پیاده سازی خوب آن، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

شهرنشین ساز

قیمت:

این اپلیکیشن رایگان است و ارزش امتحان کردن را دارد. به هر حال افراد علاقه مند زیادی یافت میشوند که تمایل به ساخت شخصیت های خیالی خود دارند!

امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 میباشد.

پاورقی: برنامه فوق، از بازی آنلاین "شهرنشینان" الهام گرفته شده که البته طراحی و اجرای هر دو مورد توسط شرکت "پارس پیک" انجام شده است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این لینک مراجعه فرمایید.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  آیسا 2
  وقتی میری برای بازی آنلاین بعد از رفتن به خانه دوباره برمیگرده ثبت نام باید چکار کنم ?:-)

  به این نظر پاسخ دهید
شهرنشین ساز