شکم سنج

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن شکم سنجنسخه 2.2.1

4.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : رضا ریاحی

سلامتی بدن انسان در گرو تغذیه سالم و ورزش کردن تامین میشود. به همین دلیل لازم است تا علاوه بر آگاهی از ارزش مواد غذایی مختلف، برنامه دقیق و منظمی برای مصرف آنها داشته باشیم و بدین منظور باید از وضعیت جسمی خود و مقدار انرژی که فعالیت های روزانه از ما میگیرند، اطلاع پیدا کنیم. این روزها منابع متنوعی برای این کار در دسترس افراد قرار دارند که هرکدام دارای مزایای خاص خود هستند.

اپلیکیشن "شکم سنج" میتواند در این زمینه مفید واقع شود. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

شکم سنج

رابط کاربری:

در قالب گرافیکی برنامه فوق که از طراحی قابل توجه و کاربرپسندی بهره میبرد، نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب و خوانا، آیکن های زیبا و چیدمان مرتب اجزای صفحه و لیست ها، قابل ذکر هستند. "شکم سنج" از لحاظ ظاهری دارای نکات مثبت فراوانی میباشد که باعث جذابیت محیط شده اند و از این رو، میتوان آن را جزو نمونه های حرفه ای به شمار آورد. البته معدود نواقصی هم در این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورد که از آن جمله میتوانیم به ناهماهنگی برخی عناصر با طرح کلی قالب و سایز کوچک آنها در بعضی از صفحات اشاره کنیم.

"شکم سنج" از لحاظ سرعت دسترسی به بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات موجود، مشکل خاصی ندارد و رابط کاربری آن با درنظر گرفتن استانداردهای لازم پیاده سازی شده است. هرچند نوع عملکرد اپلیکیشن فوق دلیل اصلی پیدایش این خصوصیات میباشد اما به هر حال، باید امتیازی را به این موضوع اختصاص داد.

ازنظر AppReview، امتیاز 4.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

شکم سنجکاربرد:

وظیفه این برنامه اندرویدی، محاسبه کالری مورد نیاز بدن کاربران با توجه به وضعیت جسمانی آنها میباشد. در صفحه مربوط به این کار پس از تعیین جنسیت و مشخص کردن سن، وزن، قد و نوع فعالیت روزانه میتوانید وضعیت بدنی خود را که "شکم سنج" طبق الگوریتم های از پیش تعیین شده محاسبه میکند، مشاهده نمایید. این گزارش، با نمایش اطلاعاتی از قبیل میزان کالری مصرفی، میزان کالری موردنیاز، درجه وضعیت بدن، وزن نرمال و کالری مورد نیاز با تقسیم بندی کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها، انجام میپذیرد.

حال سوال اینجاست که با دانستن وضعیت جسمی، چگونه میتوان مواد غذایی مورد نیاز بدن را تامین و درواقع آنها را شناسایی کرد؟ "شکم سنج" این موضوع را پیش بینی نموده و در فهرست اصلی آن دسته بندی هایی برای نمایش ارزش های غذایی برحسب مواردی که نام بردیم به چشم میخورد. برای مثال میتوانید از میزان پروتئین موجود در 115 گرم آرد گردم و یا مقدار چربی در بستنی آگاهی پیدا کنید و بدین ترتیب، مواد غذایی را مصرف کنید که واقعا مورد نیاز شما میباشد و از مصرف خوراکی های مضر پرهیز نمایید. این لیست ها که ابزار جستجو نیز در آنها وجود دارد، از نظر محتوا نسبتا کامل هستند و این موضوع امتیاز خوبی برای برنامه فوق در پی خواهد داشت.

علاوه بر اطلاعاتی که ذکر شد، در "شکم سنج" بخشی نیز برای نمایش فعالیت های بدنی و مقدار کالری که با انجام هرکدام مصرف میشود، درنظر گرفته شده است. این اطلاعات بر حسب 4 وزن معمول از جمله 59، 70، 81 و 93 کیلوگرم تقسیم بندی شده اند تا اکثر افرادی که چنین شرایط جسمی دارند، بتوانند از میزان مصرف انرژی در بدن خود آگاهی یابند.

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، به نظر میرسد که "شکم سنج" وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد اما در عین حال این موضوع را باید درنظر گرفت که اپلیکیشن فوق میتواند کارایی بیشتری داشته باشد. برای مثال اگر امکاناتی جهت برنامه ریزی غذایی، افزودن خوراکی ها به علاقه مندی ها و یا حتی قابلیت نظارت بر رسیدن به وزن و شرایط جسمانی مطلوب در این برنامه وجود میداشت، بدون تردید کامل تر میشد.

به هرحال این موارد تنها بخش کوچکی از ایده هایی هستند که جای آنها در "شکم سنج" خالی است و باید گفت که  توسعه و ایده پردازی بیشتر در هر اپلیکیشن، کارایی آن را برای مخاطبان افزایش خواهد داد

AppReview با درنظر گرفتن موارد اشاره شده، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

شکم سنج

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی با قیمت مناسبی عرضه شده است و با توجه به کاربردی که برای مخاطبان خواهد داشت، باید این قیمت را منصفانه دانست. البته "شکم سنج" نیاز به توسعه بیشتری دارد اما با این حال، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


شکم سنج