عبید زاکانی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن عبید زاکانینسخه 2.0

4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی عبید زاکانی از بازار سازنده : گروه اکسون

  در طول تاریخ این مرزوبوم، شاعران بزرگ و نامداری را میشناسیم که هر ازگاهی، ابیاتی را نیز از آنها شنیده ایم. افرادی که علاقه مند به رشته ادبیات و شعر هستند، بیشتر با این مقوله سروکار داشته و اطلاعات کامل تری در این زمینه دارند. برنامه ای که در ادامه آن رامعرفی میکنیم، اشعار یکی از شاعران بزرگ قرن هشتم را گردآوری نموده است. با نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی "عبید زاکانی" در خدمت شما هستیم. عبید زاکانی

رابط کاربری:

تناسب قالب گرافیکی این اپلیکیشن با موضوع آن، اولین نکته ایست که نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. به کارگیری انیمیشن ها و افکت های تصویری مناسب و همچنین  استفاده از رنگ بندی هماهنگ در کنار تصاویر پس زمینه زیبا، جذابیت های لازم را تقریبا به "عبید زاکانی" بخشیده است.

با درنظر گرفتن فونت خوانا با قابلیت بزرگنمایی و چیدمان مرتب فهرست ها نیز میتوانیم امتیاز مثبت دیگری به این برنامه اندرویدی اختصاص دهیم. درکنار این موارد، اگر از آیکون های زیباتر و همچنین گویاتر نیز استفاده میشد، ظاهر بهتری را از اپلیکیشن فوق میدیدیم.

یکی از نقاط ضعف "عبید زاکانی" در این بخش، عدم سازماندهی مناسب در جای گیری آیکون ها و زیرفهرست ها میباشد. شاید با کمی دقت بیشتر، این نقص نیز برطرف میگردید.

ازلحاظ سرعت دسترسی به قسمت های مختلف برنامه و استفاده آسان از معدود امکانات آن نیز مشکل خاصی به چشم نمیخورد. البته کمبود دکمه های ناوبری در این میان احساس میشود و وجود آنها میتوانست به حرفه ای تر شدن این رابط کاربری کمک کند. در نهایت، AppReview با درنظر گرفتن موارد ذکر شده امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. عبید زاکانی

کاربرد:

برنامه فوق، مخاطبان خاص خودش را دارد هرچند مطالعه اشعار میتواند برای دیگران نیز لذت بخش باشد. از این موضوع که بگذریم، باید دید چه امکانات جانبی برای افزایش کارایی این اپلیکیشن اندرویدی درنظر گرفته شده است.

به غیر از قابلیت افزودن به علاقه مندیها و امکان به اشتراک گذاری، امکانات دیگری در "عبید زاکانی" گنجانده نشده و از این لحاظ کمبودهایی دارد.

برای مثال اگر امکان کپی کردن بخشی از متن وجود داشت، کاربران میتوانستند ابیات دلخواه خود را در قالب پیام برای دیگران ارسال کنند. همچنین قابلیت تفکیک کردن قسمت های مطالعه شده از بقیه، برای چنین برنامه هایی که مطالب زیادی دارند، میتواند سودمند باشد.

بیشترین امتیاز را باید به بخش بندی منظم اشعار و کامل بودن مطالب در "عبید زاکانی" اختصاص دهیم. بدون تردید این ویژگی ها باعث رضایت مندی کاربران از این برنامه اندرویدی، خواهد شد. با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش تعیین میکند. عبید زاکانی

قیمت: "عبید زاکانی" قیمت ناچیزی دارد و استفاده از آن خالی از لطف نیست، به خصوص برای علاقه مندان به شعرخوانی. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


عبید زاکانی