نقد و بررسی

128
19.3K
برگزیده فروت کرفت
فروت کرفت

موضوع : بازی رقابتی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به 19 اردیبهشت 1394 و نسخه 1.5.3017 این اپلیکیشن میباشد!

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی بازی فروت کرفت

 

بازی های رایانه ای در سبک ها و رده های سنی متفاوتی تولید میشوند و در هر صورت جایگاه ویژه ای در اوقات فراغت ما دارند به خصوص اگر پای تلفن همراه نیز درمیان باشد. تنوع بازی های موجود برای پلت فرم موبایل، تقریبا نیاز همه سلیقه ها را تامین کرده است.

نقد و بررسی امروز درمورد بازی اندرویدی “فروت کرفت” میباشد که در داخل کشور تولید شده است. اگر طرفدار بازی های آنلاین هستید با ما همراه شوید تا بازی فوق را بیشتر به شما معرفی کنیم.

فروت کرفت

گرافیک و رابط کاربری:

در ابتدا اجازه دهید در مورد طراحی منوهای این بازی صحبت کنیم. در “فروت کرفت” میتوانیم نمونه خوبی را دراین رابطه ببینیم. منوها با استفاده از رنگ های هماهنگ و طرح های متناسب با محیط بازی، طراحی شده اند. فونت خوانا و آیکون های ساده و گویایی که به کار گرفته شده اند نیز جزو نقاط قوت این بخش به شمار می آیند.

از لحاظ دسترسی به بخش های مختلف و سرعت جابجایی بین منوها، استانداردهای لازم رعایت شده است و با مطالعه راهنمای بازی میتوان به راحتی از قابلیت های موجود استفاده کرد.

درمورد گرافیک درون بازی و محیط آن باید از دو جنبه نگاه کنیم. در ساخت شخصیت های “فروت کرفت” یا همان میوه های جنگجو، خلاقیت نسبتا خوبی به کار رفته است و اصول طراحی متناسب با سبک فانتزی در آنها دیده میشود. این موضوع برای دیگر عناصر بازی نیز صادق است اما درکل انتظار دقت نظر بیشتری از سوی تولیدکنندگان میرفت، به خصوص برای طراحی محیط و جزئیات آن.

در این بازی انیمیشن و تحرک خاصی دیده نمیشود و همچنین از افکت های صوتی چندانی استفاده نشده است. این در حالی است که موزیک متن هرچند با داستان بازی هماهنگ میباشد اما حالت یکنواختی دارد. مواردی که به آن اشاره شد دلیل توجیه کننده ای برای عدم هیجان انگیز بودن “فروت کرفت” در حین انجام بازی هستند.

مشخص است تولید کنندگان این بازی اندرویدی، برای طراحی گرافیکی آن وقت زیادی صرف کرده اند و نواقص جزئی مشاهده شده، نمیتواند زحمات ایشان را زیر سوال ببرد. از همین رو AppReview امتیاز ۴ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

فروت کرفت

گیم پلی:

در “فروت کرفت” باید خودتان را برای نبرد با سایر رقبا آماده کنید. اگر تا به حال بازی های آنلاین معروف با این سبک را انجام داده باشید، بدون تردید حس رقابت و برانگیخته شدن برای پیروزی را نیز تجربه نموده اید. این بازی اندرویدی هم میتوانید این احساس را به طرفداران این سبک بازی ها بدهد و از این لحاظ امتیاز خوبی میگیرد.

حتما میدانید برای هیجان انگیز تر شدن اینگونه بازی ها، نیاز به قابلیت ها و امکاناتی است که با ایجاد تفاوت بین حریفان از لحاظ قدرت، کاربر را مجبور به ادامه دادن کنند. اجازه دهید ببینیم آیا “فروت کرفت” این خصوصیت را دارد یا خیر؟

قابلیت هایی نظیر ارتقای کاراکترها و دستاوردها (حالت combo) در این بازی به چشم میخورد. همچنین تعدد کاراکترها و امکان انتخاب آنها برحسب امتیاز بدست آمده از دیگر تکنیک هایی است که برای جذابیت بیشتر بازی فوق، به کار گرفته شده اند.

از سیستم امتیازدهی و رتبه بندی کاربران در “فروت کرفت” نیز نباید غافل شویم هر چند کسب امتیاز در این بازی کمی دشوار است و تولیدکنندگان از این لحاظ کمی سخت گیری کرده اند! برای مثال با بدست آوردن دستاوردها، به شما امتیازی داده نمیشود و این موضوع انگیزه کاربر را برای پیشرفت در این قابلیت کم رنگ میکند. حتی امتیازاتی که بابت استفاده از قابلیت ها، از شما اخذ میشود کمی زیاد به نظر میرسد.

البته برای جبران این موضوع راه هایی درنظر گرفته شده است که میتوانیم به دعوت دوستان برای انجام بازی اشاره کنیم. حمایت از تولیدکنندگان در سایت های اجتماعی مانند فیسبوک نیز برای شما پاداش به همراه خواهد داشت.

در این بازی اندرویدی روند سختی مراحل وجود ندارد و همه چیز به تصمیم گیری کابر در انتخاب حریفان بستگی دارد. مسلما پیروزی در نبردها با کسی است که از لحاظ قدرت جلوتر از بقیه باشد.

درپایان میبایست به کمبود نمایش تاریخچه نبردها نیز اشاره ای داشته باشیم. با وجود این سیستم حس رقابت یا بهتر بگوییم کرکری خواندن، دربین کاربران بیشتر خواهد شد.

AppReview امتیاز ۴ از ۵ را برای این بخش مناسب میداند.

فروت کرفت

قیمت:

“فروت کرفت” رایگان است اما از سیستم خرید درون برنامه های بهره میبرد. تصمیم با شماست که برای پیشرفت در روند بازی هزینه پرداخت نمایید و یا به جایگاه پایین درمیان رقبا بسنده کنید!

امتیازی که AppReview به این بخش اختصاص میدهد، ۵ از ۵ است.

 

تغییرات :

"فروت کرفت" از زمان انتشار اولین نسخه آن تاکنون، دستخوش تغییرات متعددی بوده و توسعه دهندگان این بازی اندرویدی، بطور مداوم آن را توسعه داده اند. در حال حاضر، نسخه 1.5.3017 بازی فوق در دسترس کاربران قرار گرفته است و از آنجا که موارد بسیاری در آن تغییر کرده اند، لازم میدانیم دوباره اشاره کوچکی به قابلیت های "فروت کرفت" داشته باشیم. com.tod.fruitcraft_4

از لحاظ گرافیک و رابط کاربری، تغییر محسوسی در عناصر تشکیل دهنده محیط دهکده ها و طراحی کاراکترها به چشم نمیخورد اما به دلیل سبک بازی، باید بیشتر در مورد ظاهر منوهای آن بحث کنیم. هرچند در نقد و بررسی نسخه قدیمی به یکپارچگی قالب گرافیکی منوها و رنگبندی مناسب آنها اشاره کرده بودیم اما باید گفت که از این لحاظ دقت نظر بیشتری در "فروت کرفت" جدید صورت گرفته است. همچنین افزوده شدن افکت های صوتی - تصویری و انیمیشن های متنوع تر به محیط، جذابیت آن را افزایش داده و این موضوع انگیزه ای مضاعف به کاربران خواهد بخشید.

com.tod.fruitcraft_5 گیم پلی این بازی اندرویدی، تقریبا همانند قبل میباشد و وظیفه شما در آن، نبرد با سایر حریفان است. این نبردها در ابتدای کار و هنگامی که سطح کاربر پایین باشد به صورت تک نفره انجام میگرند اما با پیشرفت در سطوح و افزایش رتبه، میتوانید وارد قبایل شده و به صورت گروهی بجنگید! علاوه بر این، امکان نبرد آنلاین با افرادی که همزمان با شما در حال اجرای بازی هستند نیز میسر میشود و هیجان بیشتری ایجاد میکند. com.tod.fruitcraft_6

حال اجازه دهید درمورد ترفندهایی که در گیم پلی "فروت کرفت" مورد استفاده قرار گرفته اند صحبت کنیم. مهمترین عامل جذب کاربر در این بازی، تعدد کاراکترها و قابلیت های آنها همراه با امکان ارتقا میباشد. رتبه بندی کاربران و قبیله ها به همراه تاریخچه آنها، دستاوردهای متنوع، بسته های کارت با کاراکترهای جدید، قابلیت گفتگوی اعضای قبیله، بسته های ترقی با مزیت های مختلف، امکان نگهداری طلاهای بدست آمده در بانک جهت محافظت در برابر دشمنان و صندوق پیام که شما را از حملات صورت گرفته آگاه میکند، از جمله این ترفندها هستند.

com.tod.fruitcraft_7

سیستم امتیازدهی و رتبه بندی این بازی اندرویدی، برحسب نبردهای انجام گرفته و تعداد بردها یا باخت ها پیاده سازی شده است. همچنین بعد از رسیدن به سطح مشخص، میتوانید ماموریت های تعریف شده در "فروت کرفت" را انجام داده و به رتبه و امتیاز خود بیفزایید. هرچند گیم پلی بازی نسبت به نسخه های قبل تغییرات چشمگیری نداشته اما باید گفت که سازماندهی ترفندهای نام برده و ایجاد هماهنگی میان آنها بطوری که باعث جذابیت بیشتر شود، به صورت هوشمندانه ای انجام گرفته است.

com.tod.fruitcraft_8 ارائه بهتر داستان بازی به کابران، امکان انتخاب آواتار، تنظیمات حساب کاربری، راهنمای تعاملی، قابلیت شرکت در لیگ، نمایش انیمیشن نبرد پس از انتخاب حریف و حمله به او، سیستم هوشمندتر انتخاب حریفان و نمایش منوی کامل تر پس از پایان نبردها، از دیگر نکات مثبت در روند توسعه "فروت کرفت" به شمار می آیند. com.tod.fruitcraft_9

درپایان باید گفت که این بازی اندرویدی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و تلاش تولیدکنندگان آن جهت رضایتمندی هرچه بیشتر کاربران قابل تحسین است. با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم، AppReview امتیاز بخش های گرافیک و رابط کاربری و گیم پلی را به 5 از 5 افزایش میدهد.