فون شیپور

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن فون شیپورنسخه 2.1

امتیاز کاربران
4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : 1000 تومان
  • حجم : 2.1 مگابایت
دریافت برنامه/بازی فون شیپور از بازار سازنده : گروه آیدین

بدون تردید یکی از وسایل پر کاربردی که همیشه به دنبال داریم، تلفن همراه میباشد. ممکن است برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که موبایل خود را گم کرده (حتی در منزل) و به دنبال یافتن آن سرگردان شده باشید، به خصوص اگر در حالت بی صدا قرار داشته است! اپلیکیشنی که در ادامه به شما معرفی میکنیم، در چنین مواقعی مفید واقع خواهد شد. در نقد و بررسی برنامه اندرویدی "فون شیپور" ما را همراهی کنید. فون شیپور

رابط کاربری:

نقاط قوت برنامه فوق از لحاظ گرافیکی شامل رنگ بندی هماهنگ و زنده، چیدمان مرتب فهرست ها، استفاده از آیکن های زیبا و یکنواخت و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی میشود. فونت به کار رفته در "فون شیپور" نیز مناسب است و هرچند خوانایی لازم را دارد اما سایز آن کمی کوچک میباشد.

صفحه اصلی برنامه میتوانست بهتر از چیزی که میبینیم طراحی شود و به عنوان مثال برای سایر گزینه ها، دکمه ای با رنگ پس زمینه درنظر گرفته شود. در کل تولیدکنندگان این اپلیکیشن اندرویدی میتوانستند با صرف وقت و دقت بیشتر، ظاهر شیک تری برای "فون شیپور" خلق نمایند.

پبیشترین امتیاز این بخش را باید به سرعت دسترسی به قسمت های مختلف برنامه و استفاده آسان از امکانات آن بدهیم. ویژگی های ذکر شده برای چنین اپلیکیشن هایی مهم هستند و باعث رضایت خاطر کاربران میشوند. در نهایت، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. فون شیپور

کاربرد:

نحوه عملکرد اپلیکیشن فوق به این صورت است که با ارسال پیامک به تلفن همراه خود (از طریق یک گوشی دیگر)، میتوانید از محل آن آگاه شوید. البته متن پیام را باید قبلا به عنوان رمز در "فون شیپور" تعریف کرده باشید که سه قسمت مجزا برای آن درنظر گرفته شده است و میبایست برای هر بخش، عبارت رمزی متفاوتی تعیین گردد.

با انجام تنظیمات لازم در این برنامه اندرویدی، پیام هایی از سمت تلفن همراه شما ارسال میشود که حاوی مشخصاتی مانند طول و عرض جغرافیایی، آدرس، مکان روی نقشه (به صورت یک لینک) و میزان شارژ باطری میباشد.

همچنین اگر گوشی شما در حالت بی صدا قرار داشته باشد، "فون شیپور" هشداری را به نمایش در می آورد که همراه با صدا، نور صفحه نمایش و روشن شدن فلش و چراغ گوشی خواهد بود. با مطالعه راهنمای کامل اپلیکیشن میتوانید تنظیمات مربوط به هر بخش را به راحتی انجام دهید.

برای ورود به برنامه نیز باید کلمه عبور تعیین کنید. بدین ترتیب میتوان "فون شیپور" را در برابر دیگران ایمن کرد و از بابت تغییر متن های رمز آسوده خاطر بود.

اگر از دید امنیتی به این اپلیکیشن اندرویدی نگاه کنیم، نباید زیاد به آن اطمینان کرد چون عملکرد برنامه منوط به روشن ماندن تلفن همراه و عدم تعویض سیم کارت خواهد بود. این دو شرط برای حالت جستجو کردن گوشی نیز صدق میکند اما اگر مطمئن باشید که موبایل شما در همین حوالی ناپدید شده، به کمک "فون شیپور" میتوانید به راحتی آن را پیدا کنید!

در تست های به عمل آمده، عملکرد برنامه فوق بطور صحیح صورت پذیرفت و تنها موردی که باعث بروز مشکل گردید، استفاده از برنامه "Hangouts" بود. اگر از این اپلیکیشن برای ارسال پیام استفاده میکنید، میبایست آن را غیر فعال نموده تا "فون شیپور" کار خود را به نحو احسن انجام دهد.

امتیازی که از نظر AppReview به این بخش تعلق میگیرد، 3 از 5 است. فون شیپور

قیمت:

تولیدکنندگان این برنامه قیمت کمی برای آن درنظر گرفته اند و این موضوع کاربران را راضی خواهد کرد. با وجود اینکه کارایی "فون شیپور" کمی در پرده ابهام قرار میگیرد اما حداقل برای افراد فراموشکار ارزش امتحان کردن را دارد. AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

در نسخه جدید "فون شیپور"، تغییرات اساسی به وجود آمده که کارایی آن را به مراتب بیشتر از قبل میکند. اولین موردی که لازم است به آن اشاره کنیم، افزوده شدن قابلیت بازیابی کلمه عبور در صورت فراموشی میباشد که به شماره پشتیبانی ارسال میگردد. ارسال پیام درصورت تعویض شدن سیم کارت، قابلیت جالب دیگری است که در نسخه 2.1 این برنامه اندرویدی به چشم میخورد.

شما میتوانید از منوی سمت چپ و بخش گزارش رویداد، از هرآنچه که در "فون شیپور" روی داده است اطلاع پیدا کنید. این رویدادها شامل هرگونه عملیاتی از قبیل ورود و خروج، خطا درهنگام ارسال پیام، تغییر رمز و غیره میشود که امکان حذف آنها نیز وجود دارد. در پایین صفحه اصلی برنامه نیز با لمس منوی کشویی، وضعیت کنونی مانند کلمه های عبور، وضعیت سرویس، شناسه سیم کارت و تلفن قابل مشاهده خواهد بود.

هرچند مواردی که ذکر شد تاثیری در محدودیت اساسی اپلیکیشن فوق که همان خاموش شدن تلفن همراه میباشد ندارد، اما به هرحال تولیدکنندگان برای توسعه برنامه تلاش نموده اند. بنابراین AppReview امتیاز بخش کاربرد را به 4 از 5 تغییر میدهد.

درپایان بدنیست به تغییرات ظاهری این اپلیکیشن اندرویدی نیز اشاره کنیم که جذابیت بیشتری به محیط آن بخشیده است. با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز بخش رابط کاربری را به 4 از 5 افزایش میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    ali 5
    salam man in barname ro nasb kardam va azash raziam man vaghean be in barname niaz dashtam va bayad begam ke nesbat be gheimatesh kheili miarzid

    به این نظر پاسخ دهید
فون شیپور