ماشا

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ماشانسخه 1.5

امتیاز کاربران
3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کتاب‌ها و منابع
 • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
 • حجم : 3 مگابایت
سازنده : امیر آل عصفور

ایران زمین، شاعران بسیاری را در دامان خود پرورش داده که آوازه آنها به بیرون از مرزهای کشور نیز نفوذ پیدا کرده است. برخی از این شعرا، معرف همه افراد جامعه هستند و برخی دیگر را تنها علاقه مندان به رشته ادبیات میشناسند و درهر دوصورت مطالعه اشعار آنها میتوان لذت بخش باشد.

کلمه "ماشا" که مخفف "مرجع اشعار شاعران ایرانی" میباشد، نام اپلیکیشنی است که سعی دارد مرجعی از شعرهای ایرانی را برای شما فراهم آورد. با ما در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید. ماشا

رابط کاربری:

تناسب قالب گرافیکی با موضوع برنامه، ویژگی بارز "ماشا" میباشد که در کنار نقاط قوتی مانند چیدمان مرتب فهرست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، میتوان امتیاز خوبی را برای آن درنظر گرفت.

البته کم دقتی در طراحی و به کارگیری دیگر موارد، نکات مثبت "ماشا" را تحت تاثیر قرار داده است و از هم گسیختگی بین جزئیات محیط احساس میگردد. نقاط منفی که میتوانیم برای این اپلیکیشن اندرویدی نام ببریم، شامل عدم استفاده از آیکن های گویا و یکدست از لحاظ ظاهری، رنگ بندی زنده تر و فونت مناسب تر میشود.

دسترسی سریع به قسمت های مختلف، آخرین ویژگی "ماشا" میباشد که لازم است به آن اشاره کنیم. در این برنامه سعی شده تا کاربران برای مطالعه مطالب موجود به کمترین جابجایی نیاز داشته باشند. AppReview امتیاز 3 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. ماشا

کاربرد:

اپلیکیشن "ماشا"، قرار است به صورت یک مجموعه منتشر شده که هربار مختص یکی از شاعران ایرانی و اشعاراو باشد. نسخه ای که هم اکنون در حال بررسی آن هستیم، مربوط به "ابوسعید ابوالخیر" و تمامی سروده های این شاعر بزرگ میشود. تکمیل بودن مطالب را باید به عنوان بزرگترین امتیاز این برنامه اندرویدی به حساب آورد که امیدواریم درنسخه های بعدی و برای دیگر شاعران نیز روال به همین گونه پیش رود.

اپلیکیشن فوق از دو بخش اصلی تشکیل شده که یک قسمت از آن مربوط به زندگی نامه شاعر و بخش دیگر شامل فهرست اشعار میشود. به غیر از لیست کامل شعرهایی که در برنامه قرار داده گرفته و کاربران از مطالع آن لذت خواهند برد، آگاهی از زندگی نامه شاعران نیز میتواند جذاب و مفید باشد به خصوص که "ماشا" در این رابطه کوتاهی نکرده و توضیحات نسبتا کاملی را ارائه داده است.

در مقابل موارد مثبتی که به آنها اشاره کردیم، کمبود امکانات جانبی در این برنامه به شدت احساس میگردد که البته تولیدکنندگان نسبت به رفع این کمبودها وعده داده اند. قابلیت به اشتراک گذاری تنها امکانی است که برای کاربران درنظر گرفته شده است. اضافه کردن مواردی همچون ابزار جستجو و افزودن به علاقه مندی ها، بطور یقین کارایی "ماشا" را افزایش خواهد داد. جمع بندی مواردی که در بالا ذکر گردید، امتیاز 3 از 5 را توسط AppReview برای این بخش به همراه دارد. ماشا

قیمت:

همانطور که میدانید تهیه یک کتاب شعر در ابعاد مختلف هزینه های متفاوتی در پی دارد که کمترین آن، از قیمت این اپلیکیشن اندرویدی بالاتر میباشد. هرچند "ماشا" نواقص و کمبودهایی دارد اما دریافت آن با یک هزینه ناچیز، برای علاقه مندان به مطالعه شعر ارزشمند است و به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. پاورقی: "ماشا" را میتوانید به صورت رایگان دریافت نموده و سپس برای دسترسی به همه اشعار آن میبایست از طریق سیستم خرید درون برنامه ای اقدام به پرداخت هزینه کنید. لینک دانلود زیر مربوط به نسخه "ابوسعید ابوالخیر" میباشد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  علی طالش 5
  appreview به نظرم در حق این برنامه کم لطفی کردی، فقط 3.5 امتیاز؟؟؟ از نظر من 50000000000000000000 امتیاز داره

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  امیر حسین 5
  عاااااااااااااالی. من خیلی از این برنامه خوشم میاد.

  به این نظر پاسخ دهید
ماشا