مدیریت زندگی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن مدیریت زندگینسخه 1.45 beta

3.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سبک زندگی
  • قیمت : ۶۲۵ تومان
  • حجم : 1.7 مگابایت

همه ما در زندگی روزمره با امور مختلفی روبرو میشویم که انجام آنها به نحو احسن، نیاز به مدیریت صحیح دارد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد، این امور را در دفتر یادداشت خود ثبت نموده و سعی میکنند با اعمال یک زمان بندی دقیق، همه آنها را در موعد مقرر انجام دهند. البته این روش سنتی بوده و امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی میتوان از راه های دیگری نیز استفاده کرد.

اپلیکیشن "مدیریت زندگی" یکی از این راه ها میباشد که در ادامه آن را معرفی میکنیم. با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی این برنامه اندرویدی بپردازیم. مدیریت زندگی

رابط کاربری:

هنگامی که برنامه فوق را برای اولین بار اجرا میکنید، با محیط زنده ای مواجه خواهید شد اما با کمی دقت در جزئیات متوجه میشوید که دقت نظر کافی در طراحی قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی صورت نگرفته است. بزرگترین نقص "مدیریت زندگی" در این رابطه، عدم استفاده از آیکن های زیباتر با رعایت اصل هماهنگی میان آنها میباشد. این موضوع در به کارگیری رنگ ها نیز به چشم میخورد و انتظار میرفت حسن سلیقه بیشتری در این خصوص صرف گردد.

نواقص اپلیکیشن فوق در صفحات داخلی بیشتر نمایان میشوند و برای مثال باید به عدم وجود هرگونه طرح گرافیکی برای فیلدهای متنی و یا لیست ها اشاره کنیم. تنها نقاط قوتی که میتوانیم برای "مدیریت زندگی" نام ببریم شامل چیدمان مرتب عناصر صفحه، فونت خوانا، استفاده از انیمیشن های ملایم و تنظیماتی برای تغییر رنگ پس زمینه میگردد.

سرعت دسترسی به بخش های مختلف این برنامه در حد مطلوبی قرار دارد و استفاده از امکانات آن، تقریبا بدون پیچیدگی انجام میپذیرد. البته در بعضی قسمت ها نحوه کار کمی سردرگم کننده به نظر میرسد و برخی از جابجایی ها بدون دلیل صورت میگیرد و بهتر بود به شکل هوشمندانه تری پیاده سازی گردد. این درحالی است که راهنمای "مدیریت زندگی" نیز هرچند در بخش های مختلف و با لمس طولانی ظاهر میگردد، اما توضیحات کاملی به کاربران ارائه نمیدهد!

جمع بندی موارد بالا توسط AppReview، امتیاز 2.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. مدیریت زندگی

کاربرد:

مهمترین قسمت این برنامه اندرویدی مربوط به ثبت امور روزانه با 4 سطح اولویت میشود. این اولویت ها بر حسب مواردی از قبیل مهم، فوری، روزانه و ماهیانه تقسیم بندی شده اند که میتوان آنها را به صورت ترکیبی یا جداگانه استفاده کرد. برای مثال اگر شما گزینه مهم و فوری را با یکدیگر انتخاب نمایید، آن کار در اولویت اول قرار خواهد گرفت. بخش بعدی "مدیریت زندگی"، به فعالیت های روزانه ای که ثبت کرده اید ارتباط دارد و میتوانید آنها را بعد از انجام دادن، از لیست امور حذف کنید.   نآنآ

در برنامه فوق دو قسمت جهت ثبت اطلاعاتی از قبیل کارت های بانکی و کلمات عبور درنظر گرفته شده است. بدین ترتیب کاربران قادر هستند تمامی این اطلاعات را در ذخیره نموده تا درصورت فراموشی از آن استفاده کنند. بد نیست بدانید که جهت امنیت دو بخش مذکور، امکان تعیین کلمه عبور برای ورود به آنها وجود دارد. همچنین در قسمت کارت های بانکی، پس از ثبت آنها میتوانید اطلاعات مربوطه را به غیر از رمز و دیگر موارد امنیتی، به شخص موردنظر ارسال کنید.

آخرین قابلیت "مدیریت زندگی" که با وجود سادگی قابل توجه میباشد، به منظور ثبت شماره صفحه کتابهایی که تا آنجا مطالعه شده اند مورد استفاده قرار میگیرد. امکانات حذف و ویرایش و ابزار جستجو نیز، از دیگر امکانات جانبی هستند که در اپلیکیشن فوق به چشم میخورند. در بخش تنظیمات هم مواردی همچون حالت پرش سریع، نمایش لیست های خالی، یادآوری روزانه و جستجو در لیست ها را تعیین کرد.

با وجود نکاتی که به آن اشاره شد، "مدیریت زندگی" برنامه پرکاربردی به نظر میرسد اما باید گفت که فاقد هرگونه خلاقیت در پیاده سازی امکانات و یا حتی ایده پردازی بیشتر میباشد. برای مثال میتوانیم کمبودهایی مانند عدم امکان ثبت یادداشت برای فعالیت ها و یا تنظیم ساعت و تاریخ را نام ببریم. به هرحال امیدواریم در آینده شاهد توسعه هرچه بیشتر این اپلیکیشن باشیم.

امتیاز AppReview به این بخش، 3 از 5 است. مدیریت زندگی

قیمت: شما میتوانید "مدیریت زندگی" را با صرف هزینه ناچیزی دریافت و از آن استفاده کنید. هرچند این اپلیکیشن اندرویدی نواقص فراوانی دارد اما به هر حال در زمینه مدیریت امور کارایی خواهد داشت. AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


مدیریت زندگی