مرجع رکوردهای گینس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن مرجع رکوردهای گینسنسخه 2.0

4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : ۱۲۰۰ تومان
  • حجم : 31.9 مگابایت
سازنده : بهروز

برخی از افراد ویژگیهای طبیعی خارق العاده ای دارند که آنها را از بقیه انسانها متمایز میکند. این موضوع به ایده ای برای خلق کتاب "رکوردهای جهانی گینس" شد که طرفداران بیشماری در دنیا دارد. کتاب مذکور علاوه بر ثبت رکوردهایی که مربوط به خصوصیات جسمی و ظاهری افراد میشود، دستاوردهای جالب انسانهای خلاق را نیز در خود گردآوری کرده است. در ادامه برنامه "مرجع رکوردهای گینس" را به شما معرفی میکنیم که تعدادی از رکوردهای کتاب نام برده را به شما نشان میدهد. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید. مرجع رکوردهای گینس

رابط کاربری:

بیشترین امتیاز این بخش را باید به سرعت جابجایی بین مطالب اپلیکیشن فوق اختصاص دهیم. استفاده از دکمه های ناوبری برای عقب و جلو رفتن بین رکوردها، دلیل پیدایش این ویژگی میباشد که با توجه به موضوع برنامه قابلیت مفیدی به حساب می آید.

ظاهر این برنامه اندرویدی نیز استانداردهای لازم را برای جذب کاربران دارد و میتوانیم مواردی مانند رنگ بندی هماهنگ، فونت مناسب، چیدمان مرتب فهرست ها، آیکن های زیبا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی را به عنوان نقاط قوت آن نام ببریم. البته دلیل اصلی جذابیت محیط در "مرجع رکوردهای گینس" استفاده از تصاویر بوده که در کنار موارد بالا ظاهر کاربرپسندی را ایجاد کرده است.

تنها کمبود برنامه فوق مربوط به نحوه نمایش فهرست ها میباشد که بهتر بود حالت های دیگری نیز برای آن درنظر گرفته شود تا کاربران به سلیقه خود، آرایش لیست ها را تغییر دهند. شاید در نگاه اول این قابلیت لازم و ضروری به نظر نرسد اما با دقت بیشتر به صفحات لیست گونه این اپلیکیشن درمی یابیم که مقدار فضاهای خالی و بلا استفاده زیاد است. نتیجه ای که این نقص به همراه دارد، اسکرول بیش از حد صفحه میباشد.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش تعیین میکند. مرجع رکوردهای گینس

کاربرد:

این اپلیکیشن اندرویدی شما را با آخرین رکوردهای ثبت شده در گینس و در سال 2014 آشنا میکند. تعداد مطالب موجود به 200 عدد میرسد که در 4 گروه دسته بندی شده اند و توضیحات نسبتا کاملی برای هر یک ارائه شده است بنابراین از لحاظ محتوا میتوان امتیاز خوبی را برای این بخش درنظر گرفت.

همچنین نمایش تصاویر را باید به عنوان نکته بارز "مرجع رکوردهای گینس" به شمار بیاوریم. هرچند این موضوع باعث بالا رفتن حجم برنامه شده اما به انتقال اطلاعات بیشتر به کاربران کمک میکند. به هرحال درک یک مطلب با دیدن عکسهای مربوط به آن، آسانتر خواهد شد و علاوه بر این، جذابیت امر مطالعه را بیشتر میکند.

در برنامه فوق، هیچگونه امکانات جانبی به چشم نمیخورد و این موضوع را باید به عنوان یک کمبود بزرگ به حساب آوریم. مواردی مانند افزودن به علاقه مندی ها، به اشتراک گذاری، ابزار جستجو و بروزرسانی دستی یا خودکار، قابلیت هایی هستند که میتوانست در این اپلیکیشن گنجانده شود. حتی قابلیت ذخیره نمودن تصاویر نیز پیش بینی نشده است و فقط امکان مشاهده و بزرگنمایی آنها وجود دارد.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. مرجع رکوردهای گینس

قیمت:

تولیدکنندگان این برنامه اندرویدی وعده بروزرسانی رکوردهای درون آن را به مخاطبان داده اند و بنابراین هر ازگاهی میتوان مطلب جدیدی برای مطالعه پیدا کرد. هرچند این موضوع برای کاربران اهمیت دارد اما درکل باید گفت مورد استفاده این اپلیکیشن به اندازه ای نیست که با چنین قیمتی عرضه شود به خصوص اگر کمبودهای اشاره شده را درنظر بگیریم. البته زحمات گردآوری مطالب را نیز نباید فراموش کنیم! درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


مرجع رکوردهای گینس