مشتری

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن مشترینسخه 1.4

4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : خرید
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 3.2 مگابایت
دریافت برنامه/بازی مشتری از بازار سازنده : Baloot

دنیای امروز و اطراف ما به اندازه ای وسعت یافته که برای یافتن اطلاعات موردنظر به ناچار باید در منابع مختلفی همچون اینترنت یا اپلیکیشن های موبایل به جستجو بپردازیم. یکی از مواردی که مردم همواره به دنبال آن هستند، خرید وسایل مختلف، استفاده از خدمات گوناگون، استخدام و غیره میباشد تا احتیاجات شخصی خود را رفع کنند. در عصر حاضر ابزارهایی به وجود آمده اند که به وسیله آنها میتوان تمام این موارد را در مدت زمان کم یافت.

برنامه "مشتری" که در ادامه با آن آشنا خواهید شد، از جمله این ابزارهاست. ما را در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

مشتری

رابط کاربری :

قالب گرافیکی اپلیکیشن فوق با رعایت اصل سادگی و کارایی طراحی گردیده که در عین حال دارای یکپارچگی و جذابیت های لازم نیز هست. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از جمله نقاط قوت قابل ذکر برای این برنامه اندرویدی به شمار می آیند. در کل باید گفت که ظاهر "مشتری" کاربرپسند میباشد اما بهتر بود که با دقت نظر بیشتر، از حالت یکنواختی بیرون آید.

در پیاده سازی رابط کاربری برنامه فوق سعی شده که همه امکانات در دسترس باشد و جابجایی بین صفحات بدون پیچیدگی انجام پذیرد. ترفندهایی که بدین منظور مورد استفاده قرار گرفته اند، اصولی بوده و دارای استانداردهای لازم هستند. از این لحاظ نقص بزرگی در "مشتری" قابل ذکر نیست و عموم کاربران میتوانند به راحتی با آن کار کنند.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

مشتری

کاربرد :

در "مشتری" میتوانید به دنبال آگهی های مختلف با موضوعات متنوع بگردید و یا آگهی خود را برای نمایش به کاربران در همه استان های کشور، درج نمایید.  بدین منظور ابتدا باید در این اپلیکیشن اندرویدی ثبت نام کنید که این کار تنها در یک مرحله و با شماره تلفن همراه انجام میپذیرد. حال میتوانید از همه امکانات موجود که در ادامه نام برده ایم، بهره ببرید.

در صفحه اصلی برنامه فوق، همه آگهی ها از تمام مناطق کشور به نمایش درمی آید که برای فیلتر کردن آنها میتواند از لیست دسته بندی ها با بیش از 10 موضوع مختلف و فهرست استان ها استفاده کنید و یا چنانچه به دنبال آگهی خاصی هستید، از ابزار جستجو بهره ببرید. برای هر آگهی در "مشتری"، تصویر شاخص، عنوان، موضوع، زمان انتشار و قیمت آن (در صورت وجود) نشان داده میشود که برای مشاهده اطلاعات بیشتر باید بر روی آن اشاره نمایید.

در صفحه جزئیات آگهی ها علاوه بر عنوان و قیمت، میتوانید مواردی از قبیل استان و توضیحات مربوطه را نیز ببینید. در "مشتری" این امکان فراهم شده که بتوانید به صورت مستقیم از داخل آگهی به شخص آگهی دهنده پیام و ایمیل بزنید و یا با او تماس بگیرید و برای این کار کافی است دکمه پایین صفحه را لمس نمایید. بد نیست بدانید که سایر عکس های مربوط به آگهی در بالای صفحه و به صورت اسلایدشو نشان داده میشوند.

اکنون نوبت به درج آگهی در "مشتری" میرسد که با اشاره بر روی علامت + در پایین لیست آگهی ها انجام میپذیرد. برای انتشار یک آگهی در اپلیکیشن فوق باید مواردی از قبیل عنوان، دسته بندی، استان، نوع و شرح آگهی، ایمیل و تلفن تماس را تکمیل کنید. همچنین میتوانید حداکثر 4 تصویر دلخواه در آگهی قرار دهید و درنهایت آن را ثبت نمایید تا پس از تایید به نمایش درآید. برای مدیریت آگهی های خود نیز باید از طریق منوی کناری و گزینه مربوط به آن اقدام نموده و آگهی ها را در سه بخش همه، فعال و غیرفعال ببینید.

در پایان باید گفت که هرچند "مشتری" به قابلیت های بیشتری نیاز ندارد و در همین حد نیاز کاربران را رفع میکند اما در عین حال ایده پردازی و افزودن امکانات بیشتر نیز میتوانست باعث افزایش کارایی آن شود. برای مثال ابزارهای فیلترسازی و جستجوی پیشرفته تر یا درج آگهی با جزئیات دقیق تر، از جمله کمبودهای برنامه فوق محسوب میشوند که امیدواریم در نسخه های بعدی برطرف گردند.

از نظر AppReview، امتیاز 4 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

مشتری

قیمت :

این برنامه اندرویدی بطور کاملا رایگان عرضه شده و برای استفاده نامحدود از آن، لازم به پرداخت هیچگونه هزینه ای نیست. با توجه به این موضوع و کاربرد وسیع "مشتری" برای همه اقشار جامعه، باید منتظر استقبال خوب مخاطبان از آن باشیم. از این رو AppReview، امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

 

 

مشتری

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن مشتری

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


مشتری