موقعیت یاب

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن موقعیت یابنسخه 1.0

امتیاز کاربران
3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : ۱۵۰۰ تومان
 • حجم : 1.6 مگابایت
دریافت برنامه/بازی موقعیت یاب از بازار سازنده : SMART APP

تلفن همراه به عنوان یک وسیله ارتباطی، همیشه نزد ما میباشد و علاوه بر این اطلاعات مهمی نیز در آن نگهداری میشود. درصورتی که حوادثی از قبیل مفقود یا سرقت شدن گوشی پیش آید، میبایست نسبت به یافتن آن در اسرع وقت اقدام کنیم اما این کار چندان ساده نیست. گذشته از این موضوع، ممکن است برخی افراد دستگاه تلفن خود را در مکانی قرارداده و آن را فراموش کنند بنابراین باید به دنبال راهکاری برای حل این مشکل بود. در ادامه برنامه ای تحت عنوان "موقعیت یاب" را معرفی میکنیم که در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. با نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید. موقعیت یاب

رابط کاربری:

برنامه فوق از یک صفحه تشکیل شده است و بدین ترتیب مشکل خاصی در دسترسی به همه امکانات آن وجود نخواهد داشت. از این لحاظ میتوان امتیازی برای "موقعیت یاب" درنظر گرفت چراکه نوع پیاده سازی یک اپلیکیشن در ایجاد یک رابط کاربری روان تاثیرگذار میباشد.

در ظاهر این برنامه اندرویدی، نقاط قوتی همچون رنگ بندی هماهنگ، چیدمان مرتب عناصر، فونت مناسب و آیکن های گویا به چشم میخورد. تنها نقص متوجه بخش بندی تنها صفحه "موقعیت یاب" میشود که میتوانست بهتر انجام پذیرد بطوریکه نیاز به اسکرول کردن ناحیه تنظیمات نباشد. درواقع بهتر بود فضای کمتری به سربرگ برنامه که شامل نام آن و یک راهنمایی مختصر است، اختصاص داده شود. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 میباشد. موقعیت یاب

کاربرد:

قبل از هرچیز میبایست برنامه را فعال کنید تا "موقعیت یاب" کار خود را آغاز نماید. بعد از این کار، پیامی به نمایش درمی آید که اجازه شما را برای فعال کردن قابلیت عدم حذف برنامه میخواهد و درصورتی که آن را تایید کنید، دیگر نمیتوان این اپلیکیشن را حذف نمود. این قابلیت برای حفظ امنیت مناسب میباشد اما تنظیماتی هم برای لغو آن درنظر گرفته نشده است و این موضوع را باید به عنوان یک نقص به حساب آورد. البته شما میتوانید از طریق منوی امنیت(Security) و بخش سرپرست های دستگاه(Device administrators)، مجوز حذف برنامه را اخذ نمایید.

از دیگر امکاناتی که به منظور امنیت بیشتر این اپلیکیشن اندرویدی پیش بینی گردیده، قابلیت تخصیص الگوی رمز برای ورود به آن میباشد. بدین ترتیب دیگران نمیتوانند وارد "موقعیت یاب" شده و آن را غیرفعال کنند. با وجود این قابلیت، بهتر بود امکان حذف برنامه از داخل آن وجود داشته باشد تا همه چیز از لحاظ امنیتی تکمیل گردد.

حال اجازه دهید درمورد نحوه عملکرد اپلیکیشن فوق توضیح دهیم. در ناحیه تنظیمات، گزینه ای با نام "متن پاسخ خودکار" به چشم میخورد. شما میتوانید کلمه دلخواه خود در فیلد آن وارد نموده و درصورت مفقود شدن تلفن همراه، همین کلمه را از طریق یک شماره دیگر به شماره خود پیامک کنید. در اینجا "موقعیت یاب" وارد عمل شده و پس از یک مدت زمان کوتاه، پیامی حاوی لینک مکان گوشی بر روی نقشه به فرستنده کلمه رمز ارسال خواهد کرد. فراموش نکنید که برای مشاهده مکان باید به اینترنت دسترسی داشته و همچنین GPS را باید فعال کرده باشید تا این عملیات انجام پذیرد هرچند برنامه بطور هوشمند این موضوع را اطلاع میدهد و در صورتی که روشن کردن GPS را فراموش کنید، پس از ارسال کلمه رمز این کار به صورت خودکار انجام خواهد گرفت.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که در صورت تعویض سیم کارت، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلما "موقعیت یاب" دیگر نمیتواند وظیفه خود را انجام دهد اما تولیدکنندگان این اپلیکیشن، قابلیت جالبی برای حل این مشکل درنظر گرفته اند. شما میتوانید یک شماره پشتیبان در قسمت تنظیمات وارد کرده تا پیام حاوی موقعیت به این شماره هم ارسال گردد.

به نظر میرسد همه چیز با موفقیت انجام خواهد گرفت اما ساده ترین راه برای غیرفعال کردن برنامه فوق، خاموش کردن تلفن همراه میباشد! همچنین از آنجا که موقعیت گوشی به صورت یک لینک ارسال میگردد، محدودیت دسترسی به اینترنت را نیز باید درنظر گرفت و بهتر بود آدرس مکان نیز در پیام فرستاده شده توسط "موقعیت یاب" موجود باشد.

AppReview با جمع بندی موارد بالا، امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. موقعیت یاب

قیمت:

اگر از جنبه ربوده شدن نگاه کنیم، باید پذیرفت که نمیتوان به "موقعیت یاب" در یافتن تلفن همراه اعتماد کرد چون بدون تردید سارق در اولین فرصت دستگاه را خاموش میکند اما جنبه دیگر استفاده از این برنامه اندرویدی، یافتن موقعیت کنونی بر روی نقشه میباشد. این قابلیت برای مواقعی که بخواهید دوستان خود را بیابید کارایی خواهد داشت به خصوص در شهرهایی که به آنها آشنایی ندارید. با این وجود بهتر بود اپلیکیشن فوق با قیمت کمتری عرضه گردد تا تعداد مخاطبان بیشتری از آن استقبال نمایند.

AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  سحر 5
  به نظر من این برنامه رو دان کنید خیلی خوبه

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  وحید 5
  ممنونم از سازندگانش واقعا ارزشش رو داشت

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  ایمان 5
  دوست عزیز من من استفاده کردم جواب هم داد شاید شما بلد نیستی یه نگاهی به راهنماش بنداز تا مشکلت حل بشه

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  serat 1
  سلام. این برنامه را خریدم و نصب کردم. اصلا کار نمیکند . لطفا درستش کنید .

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  مهرداد 5
  اینجور برنامه هایی کم گیر میاد منتظر عرضه ش هستم

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  امیر حسین 5
  خیلی باید جالب باشد من که مشتاق عرضه اش هستم لطفا بفرمایید از کجا باید تهیه کنیم؟

  به این نظر پاسخ دهید
  1. سیامک سرشوق
   سیامک سرشوق
   همانطور که عرض شد به زودی در کافه بازار منتشر میشه.

   به این نظر پاسخ دهید
موقعیت یاب