میراد

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن میرادنسخه 1.0

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : میراد

آگاهی از اخبار و رویدادهای اطراف در زمینه های مختلف، بدون دسترسی به یک منبع جامع امکان پذیر نیست. همانطور که میدانید رسانه های گوناگونی از جمله رادیو، تلویزیون و نشریات، وظیفه اطلاع رسانی به مردم را بر عهده دارند که در سال های اخیر، شبکه جهانی اینترنت نیز با وجود هزاران وبسایت با موضوعات متنوع به این رسانه ها ملحق شده است. در این میان سریعترین و نزدیکترین منابع خبری، برنامه های تلفن همراه هستند که مطالب بیشماری را از سایت های مرتبط جمع آوری میکنند.

برنامه "میراد" نیز یکی از همین منابع میباشد که در ادامه قصد معرفی آن را داریم. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

میراد

رابط کاربری:

محیط اپلیکیشن فوق متناسب با موضوع آن طراحی شده و برای مطالعه متن بهینه سازی شده است. علاوه بر این، یکپارچگی قالب گرافیکی، رنگ بندی هماهنگ، فونت خوانا، آیکن های گویا و چیدمان مرتب اجزای صفحه را باید به عنوان نقاط قوت این برنامه اندرویدی نام ببریم. درکنار این موارد اگر از رنگ های زنده نیز استفاده میگردید، میتوانستیم شاهد ظاهر جذابتری در "میراد" باشیم. همچنین بهتر بود تنظیماتی برای تغییر رنگ پس زمینه (حالت شب و روز) و یا تغییر سایز فونت درنظر گرفته میشد تا از هرلحاظ، شرایط مناسب برای مطالعه کاربران مهیا گردد.

سرعت دسترسی به قسمت های مختلف برنامه فوق در حد مطلوبی قرار داشته و جابجایی بین صفحات با کمترین پیچیدگی صورت میپذیرد. استفاده از امکانات موجود نیز راحت و بدون دردسر بوده و حتی کاربران غیر حرفه ای نیز در کار با آنها به مشکلی برنخواهند خورد. وجود این خصوصیات برای "میراد" را باید یک مزیت به شمار آورد زیرا مخاطبان آن میتوانند از همه اقشار جامعه باشند.

جمع بندی موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

میرادکاربرد:

وظیفه "میراد" گردآوری مطالب مختلف در زمینه های گوناگون اعم از اقتصادی، سیاسی، علمی، حوادث و غیره برای شما میباشد. بطور کل حدود 30 دسته بندی در این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد و در کنار بروزرسانی منظم محتوا، میتواند نیاز کاربران را به خوبی تامین کند. نکته قابل توجه دیگری که باید در خصوص برنامه فوق به آن اشاره کنیم، الگوریتم انتخاب و نمایش مطلب بر حسب سلیقه شخصی هر کاربر است که بر اساس قابلیت پسندکردن خبرها انجام میپذیرد.

هنگامی که برای اولین بار برنامه را اجرا میکنید، میبایست در آن ثبت نام انجام دهید که این کار برای تشخیص مطالب موردپسند شما صورت میگیرد. پس از اینکه با نام کاربری خود وارد "میراد" شدید، لیست موضوعات به نمایش درمی آید تا عناوین موردعلاقه خویش را از میان آنها انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که گزینش انجام شده از قسمت تنظیمات اپلیکیشن فوق قابل تغییر میباشد. علاوه بر این میتوانید از منوی سمت چپ صفحه اصلی، اخبار مربوط به دیگر دسته بندی ها را نیز مشاهده کنید.

فهرست اخبار در "میراد"، شامل عنوان، خلاصه متن، تاریخ و ساعت انتشار، تصویر نمونه، نام منبع و دسته بندی آن میگردد که قابلیت تشخیص مطالب مطالعه شده از بقیه نیز در آن وجود دارد. با اشاره بر روی هر یک از عناوین، صفحه مشروح خبر باز میشود و امکاناتی از قبیل پسندکردن، اشتراک گذاری و مشاهده وبسایت منبع در آن به چشم میخورد. از بخش تنظیمات نیز میتوانید نمایش تصاویر را غیرفعال کنید.

برنامه فوق با وجود امکانات نام برده، وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد اما باید گفت که رفع کمبودهایی مانند مشاهده مطالب از قبل بارگزاری شده به صورت آفلاین، قابلیت افزودن به علاقه مندی ها، ارسال نظر توسط کاربران، نمایش اطلاعاتی از قبیل تعداد بازدید و پسندها و یا حتی امکان کپی کردن بخشی از متن، کارایی "میراد" را افزایش خواهد داد.

AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

میراد

قیمت:

رایگان بودن این برنامه اندرویدی درکنار بروزرسانی منظم محتوای آن، بدون تردید باعث استقبال مخاطبان بسیاری از "میراد" خواهد شد. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  نگار 5
  به نظر من که فوق العادست این اپلیکیشن. بعد از یه مدت فقط خبرهایی که مناسب شماست رو میاره و این کلی وقت براتون می خره.

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  علی 5
  من راضی بودم بعد ی مدت استفاده و لایک و دیسلایک بهتر شد. خوبه!

  به این نظر پاسخ دهید
میراد