ناظر تماس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ناظر تماسنسخه 12

3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 524 کیلوبایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر
سازنده : فرزام

یکی از مسائلی که همه کاربران تلفن همراه با آن روبرو میشوند، محاسبه هزینه تماس هایی است که با مخاطبان برقرار کرده اند. البته اپراتورها امکانات محدودی در این رابطه به مشترکین خود ارائه داده اند که بطور کامل پاسخگوی نیاز آنها نمیباشد. بنابراین باید به دنبال راه حل مناسبی بود تا بتوان هزینه های ناشی از تماس های تلفنی را به نحو مطلوبی مدیریت کرد.

اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم، در این زمینه به شما یاری میرساند. ما را در نقد و بررسی برنامه اندرویدی "ناظر تماس" همراهی نمایید.

ناظر تماس

رابط کاربری:

در اولین نگاه به محیط برنامه فوق، میتوان دریافت که دقت نظر کافی در طراحی قالب گرافیکی آن صورت نگرفته است بطوریکه حتی نقاط قوت آن نیز در برخی موارد دچار ضعف هستند! برای مثال باید به چیدمان عناصر صفحه اشاره کنیم که در اکثر صفحات مرتب بوده اما در برخی دیگر دارای نقص میباشد. استفاده از رنگ های ناهماهنگ و آیکن های معمولی، ویژگی جذابیت را از ظاهر این برنامه اندرویدی گرفته و در سایر جزئیات هم نکته قابل توجهی وجود ندارد. تنها موردی که در طراحی محیط "ناظر تماس" به خوبی رعایت شده، عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی میباشد.

برخلاف جنبه ظاهری، رابط کاربری اپلیکیشن فوق از ویژگی هایی همچون دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات بهره میبرد. هرچند این موضوع ناشی از تعداد کم بخش ها در "ناظر تماس" میباشد اما به کارگیری ترفندهایی مانند برگه بندی صفحه نیز در پیدایش خصوصیات ذکر شده بی تاثیر نبوده است. البته از این حیث هم میتوانستیم شاهد دقت نظر بیشتر تولیدکنندگان این برنامه باشیم.

از نظر AppReview، امتیاز 2.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

ناظر تماسکاربرد:

وظیفه این برنامه اندرویدی نمایش اطلاعات مربوط به تماس ها و ذخیره آنها جهت مدیریت و نظارت توسط شما میباشد. شماره مخاطب و نام او، مدت مکالمه، تعداد تماس با هر مخاطب، تاریخ و مهمتر از همه هزینه مکالمات، از جمله اطلاعاتی هستند که "ناظر تماس" بلافاصله و بعد از قطع مکالمه، به کاربر نشان میدهد.

در اپلیکیشن فوق بخشی تحت عنوان تماس ها درنظر گرفته شده که موارد نام برده برای هر تماس در آن به نمایش درمی آید که قابلیت فیلتر کردن آنها در یک محدوده زمانی خاص نیز وجود دارد. همچنین با لمس طولانی هر اطلاعات مربوط به هر مخاطب، امکاناتی جهت برقراری تماس و یا ارسال پیام به او در دسترس قرار میگیرد. نکته مثبت قابل ذکر درمورد این صفحه، امکان محاسبه هزینه برای هر مخاطب به صورت جداگانه است که بر اساس جمع کل مکالمات انجام گرفته با او خواهد بود.

مهمترین بخش "ناظر تماس"، قسمت تنظیمات آن می باشد که گزینه هایی نظیر فعال کردن سرویس برنامه، بروزرسانی اطلاعات تماس ها و یا حذف آنها، تعیین مدت زمان نمایش پنجره محاسبه مبلغ بعد از پایان مکالمه، مشخص نمودن نوع سیم کارت و اپراتور، انتخاب ترتیب نمایش اطلاعات در برگه تماس ها بر اساس مواردی از قبیل مبلغ، مدت و تعداد و همچنین تنظیماتی برای فونت، ویبره و واحد محاسبه هزینه (ریال و تومان) در آن به چشم میخورد. بدون تردید، وجود این گزینه ها باعث بیشتر شدن کارایی برنامه خواهد شد.

در تست هایی که از "ناظر تماس" به عمل آمد، عملکرد مطلوبی از آن مشاهده شد. البته باید گفت که در صورت توسعه بیشتر و افزوده شدن قابلیت های مدیریتی دیگر نظیر پشتیبان گیری و یا حتی دریافت فایل خروجی از اطلاعات، نتایج بهتری از به کارگیری این اپلیکیشن حاصل میگردد. همچنین انتظار میرفت امکانات جانبی بطور هوشمندانه تری پیاده سازی گردند و برای مثال امکان حذف مکالمات به صورت تکی هم از تاریخچه تماس ها وجود میداشت.

جمع بندی موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

ناظر تماس

قیمت:

هزینه ای که میبایست در قبال بهره گیری از همه امکانات این اپلیکیشن اندرویدی بپردازید، منصفانه به نظر میرسد اما باید درنظر داشت که "ناظر تماس" نیاز به اصلاحات فراوانی دارد تا به استانداردهای جهانی و نمونه های حرفه ای نزدیک شود. به همین دلیل AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پاورقی: دریافت اپلیکیشن فوق به صورت رایگان انجام میپذیرد و برای ارتقا آن به نسخه کامل از سیستم خرید درون برنامه ای استفاده شده است.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


ناظر تماس