نظارت والدین

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نظارت والدیننسخه 1.0.6

امتیاز کاربران
4 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : ۹۰۰ تومان
 • حجم : 1.5 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 1.5 و بالاتر
سازنده : هادی قنبریان

رشد روزافزون استفاده از تلفن همراه و به خصوص نوع هوشمند آن در میان مردم، باعث شده تا انواع برنامه های موبایل روان بازار شوند. بسیاری از این برنامه ها مفید و کاربردی هستند و وجود آنها در گوشی لازم است اما برخی از آنها نیز جنبه سرگرمی داشته و مورد علاقه رده سنی پایین میباشند. استفاده بی رویه کاربران کم سن و سال از این نوع اپلیکیشن یا بازی ها میتواند دردسر ساز شود و والدین را وادار به کنترل فرزندان کند که البته کار چندان ساده ای هم نیست!

برنامه ای که در ادامه به معرفی آن میپردازیم، در این راه به والدین یاری میرساند. ما را در نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی "نظارت والدین" همراهی کنید.

نظارت والدین

رابط کاربری:

نقاط قوتی که میتوانیم از نظر ظاهری برای اپلیکیشن فوق نام ببریم، شامل رنگ بندی زنده، فونت خوانا، آیکن های گویا و یک شکل، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی میشود. هرچند در محیط "نظارت والدین" نقص عمده ای به چشم نمیخورد اما در عین حال، قالب گرافیکی آن نیز از یکپارچگی لازم بهره نمیبرد. درواقع باید گفت که دقت نظر و حسن سلیقه کافی در طراحی ظاهر این برنامه اندرویدی صرف نگردیده است و انتظار میرفت با رعایت اصولی همچون هماهنگی رنگ ها، فونت مناسب، بخش بندی هوشمندانه صفحه و حتی به کارگیری افکت های بصری، شاهد چهره حرفه ای تری از آن باشیم.

"نظارت والدین" از چند بخش مختلف تشکیل شده که جابجایی بین آنها با سرعت و بدون پیچیدگی خاصی صورت میپذیرد. استفاده از امکانات موجود نیز راحت بوده و کاربران میتوانند به زودی نحوه استفاده از آن را فرا بگیرند. هرچند این خصوصیات به طور ذاتی در برنامه فوق وجود دارند اما تولیدکنندگان نیز سعی کرده اند تا استانداردهای لازم در پیاده سازی رابط کاربری رعایت گردد.

با توجه به نکات ذکر شده، امتیاز AppReview به این بخش 3 از 5 است.

نظارت والدینکاربرد:

این اپلیکیشن اندرویدی چهار قابلیت در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید فرزندان خود را در استفاده از برنامه های تلفن همراه کنترل کنید. پس از نصب "نظارت والدین" و در هنگام ورود به آن لازم است تا رمز عبور را تعیین و حالت مدیر دستگاه را فعال نمایید. با این کار دیگران قادر به تغییر در تنظیمات برنامه و یا حذف آن نخواهند بود. بد نیست بدانید که با وجود سوال امنیتی، بازیابی کلمه عبور نیز امکان پذیر میباشد.

در صفحه اول "نظارت والدین"، مدت زمان استفاده از دستگاه به نمایش درمی آید که با اشاره بر روی آن میتوانید این مدت زمان را به تفکیک اپلیکیشن های استفاده شده نیز مشاهده کنید. همچنین اگر از قسمت مصرف مجاز روزانه محدودیتی را اعمال نموده باشید، مقدار آن در پایین صفحه نشان داده میشود. در بخش مذکور لیست تمامی برنامه های تلفن همراه قرار گرفته و کافی است این قابلیت را فعال و موارد دلخواه خود را از فهرست موجود انتخاب کنید. هشدار بسته شدن تا 5 دقیقه قبل از اتمام محدودیت زمانی نیز پیش بینی گردیده تا شخص محدود شده بتواند بر روی زمان استفاده از اپلیکیشن ها مدیریت داشته باشد.

قابلیت قفل کردن برنامه ها، از دیگر امکانات "نظارت والدین" است که عملکرد آن شبیه به بخش قبل میباشد. با فعال کردن این قابلیت، فرزند شما اجازه ورود به اپلیکیشن های انتخاب شده را نخواهد داشت. در قسمت های کنترل زمان شب و زمان مدرسه نیز به همین صورت عمل میشود با این تفاوت که در دو بخش مذکور، امکان تعیین روزهای هفته و ساعت شروع و پایان محدودیت وجود دارد.

هنگامی که فرزند شما اقدام به بازکردن برنامه مسدود شده میکند، با صفحه ای روبرو میگردد که چهار گزینه در آن به چشم میخورد که شامل مشاهده اپلیکیشن های قابل دسترسی و برنامه های استفاده شده در امروز برای فرزند و تغییر تنظیمات  و بازکردن به طور موقت نیز برای والدین میشود.  تغییر کلمه عبور، برداشتن حالت مدیر دستگاه و حذف از داخل برنامه، آخرین امکانات قابل ذکر برای "نظارت والدین" هستند. البته لازم است به قابلیت شمارنده زمان اختصاصی نیز اشاره کنیم که با وجود آن اگر ساعت دستگاه تغییر کند، اختلالی در محدودیت های تنظیم شده پیش نمی آید.

هرچند برنامه فوق ایده جالبی بوده و امکانات جانبی آن کامل به نظر میرسد اما انتظار میرود که در آینده شاهد توسعه بیشتر آن باشیم و چهره حرفه ای تری را از "نظارت والدین" ببینیم. برای مثال وجود قابلیت هایی همچون تفکیک سازی اپلیکیشن های مسدود شده از بقیه، مدیریت کامل تر اعلان ها، اختصاص رمز عبور برای برنامه ها، پیاده سازی هوشمندانه تر صفحه اخطار ورود، تعیین تاریخ محدودیت در کنار زمان و مواردی از این قبیل، کارایی این اپلیکیشن را دو چندان خواهد کرد.

از نظر AppReview، امتیاز 4 از 5 را به این بخش تعلق میگیرد.

نظارت والدین

قیمت:

برای دریافت "نظارت والدین" به صرف هزینه اندکی نیاز است که در قبال آن از قابلیت های خوبی جهت کنترل فرزندان خود بهره مند خواهید شد. از آنجا که این برنامه اندرویدی میتواند مخاطبان بسیاری داشته باشد، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  بهروز 5
  مفید بود

  به این نظر پاسخ دهید
نظارت والدین