نقشه ترافیک شهر تهران

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نقشه ترافیک شهر تهراننسخه 3.1.1

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : رفت و آمد
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 933 کیلوبایت

در اکثر کشورهای دنیا، پایتخت آنها به عنوان شلوغ ترین شهر شناخته میشود و برخی از این پایتخت ها جمعیت بسیار بالایی دارند. تهران نیز در لیست پرجمعیت ترین شهرهای دنیا قرار دارد و به غیر از ساکنان آن که بارها طعم ماندن در ترافیک های سنگین را چشیده اند، خیلی از مردم دیگر شهرها نیز از این موضوع بی بهره نبوده اند! فرار از این مشکل بزرگ تنها یک راه دارد و آن هم اطلاع از بار ترافیکی معابر به صورت لحظه ای میباشد. اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم تحت عنوان "نقشه ترافیک شهر تهران"، در رابطه با موضوع مورد بحث ما است. در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید. نقشه ترافیک شهر تهران

رابط کاربری:

محیط برنامه فوق تنها از یک صفحه با چند زبانه تشکیل شده و بدین ترتیب وجود خصوصیاتی همچون دسترسی سریع به بخش های مختلف و استفاده راحت از آن بدیهی میباشد. از این لحاظ امتیاز خوبی به "نقشه ترافیک شهر تهران" تعلق میگیرد چون کاربران غیرحرفه ای نیز برای کار با آن به مشکلی برنخواهند خورد.

درطراحی قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی سعی شده با استفاده از رنگ های زنده، ظاهر جذابی برای آن به وجود آید. همچنین آیکن های هماهنگ و گویا، منجر به شیک تر شدن محیط برنامه شده است. عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی نیز از دیگر نقاط قوت "نقشه ترافیک شهر تهران" میباشد. البته دقت نظر و صرف سلیقه بیشتری از سوی تولیدکنندگان انتظار میرفت.

تنها نقصی که باید به آن اشاره کنیم، اختصاص فضای کم به نقشه بوده که البته تاثیر چندانی در عملکرد برنامه ندارد و شما برای دید بهتر میبایست صفحه را بزرگنمایی کنید هرچند کیفیت تصاویر نیز کمی پایین است. AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. نقشه ترافیک شهر تهران

کاربرد:

این برنامه اندرویدی شامل سه بخش میشود. اولین زبانه از سمت راست که در هنگام بازشدن اپلیکیشن فعال است، مربوط به نقشه ترافیکی معابر بوده که راهنمای آن نیز در سمت راست قرار دارد. همانطور که اشاره شد برای مشاهده جزئیات باید نقشه را بزرگنمایی کنید اما راه دیگری نیز برای این کار وجود دارد. با اشاره بر روی هر بلوک از نقشه، نمای بزرگتری از آن به نمایش درخواهد آمد که با استفاده از دکمه های کنترلی میتوان در آن حرکت کرد.

دومین زبانه محدوده طرح ترافیک را به شما نشان خواهد داد و آخرین بخش برنامه مربوط به نقشه مسیرهای مترو با نمایش نام تمامی ایستگاه ها میشود. لازم به ذکر است، قابلیت بروزرسانی تنها برای نقشه ترافیکی موجود میباشد که به صورت دستی و خودکار (هر 5 دقیقه) انجام میگردد. همچنین با هر بار ورود به تب مربوطه، برنامه از شما میخواهد تا نقشه را بروزرسانی نمایید.

زبان مورد استفاده در "نقشه ترافیک شهر تهران" بر اساس زبان پیش فرض تلفن همراه کاربران تغییر میکند. این موضوع را هم میتوان به عنوان یک نقص و هم یک مزیت برشمرد! درپایان باید گفت، هرچند اپلیکیشن فوق امکانات نقشه های گوگل را ندارد اما به هر ترتیب برای اطلاع رسانی ترافیک ابرشهر تهران مفید خواهد بود. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است. نقشه ترافیک شهر تهران

قیمت:

"نقشه ترافیک شهر تهران" را میتوانید به صورت رایگان دریافت نمایید و از این پس بهترین مسیر را برای فرار از شلوغی خیابان و اتوبان های پایتخت بیابید. AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    روزبه 1
    با سلام من هیچ گونه شباهتی برای ک نمایس داده شده در این نرم افزار و یک بزرگراه حکیم که مسیر هر روز من پیدا نکردم

    به این نظر پاسخ دهید
نقشه ترافیک شهر تهران