نوا

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نوانسخه 1.0

امتیاز کاربران
4.17 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : مذهبی
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 3 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.2 به بالا
سازنده : پیشنهاد سافت

 

تاریخ اسلام پر است از حوادث ناگواری که ستمگران در طول ادوار گذشته بر امامان ما روا داشته اند. در این میان و در طی سال هایی که سپری گشته، راویان و مداحان اهل بیت این حوادث را در قالب روضه خوانی، سینه به سینه نقل کرده اند. در مقابل، نواهای مولودی بسیاری را نیز در ایام جشن و ولادت معصومان شنیده ایم.

در ادامه اپلیکیشنی به شما معرفی میکنیم که تعداد زیادی از نواهای مداحی و مولودی های زیبا را که در طول سال های اخیر اجرا شده اند، در دسترس علاقه مندان قرار میدهد. با نقد و بررسی برنامه اندرویدی "نوا" همراه ما باشید.

نوا

رابط کاربری:

اولین نکته قابل توجه در رابطه با طراحی ظاهری برنامه فوق، تناسب کامل قالب گرافیکی با موضوع آن میباشد. استفاده از طرح های اسلیمی مرتبط با مراسم عزاداری و رنگ بندی هماهنگ آن، دلیل اصلی ایجاد این تناسب است. هرچند جلوه ظاهری این اپلیکیشن به دلیل استفاده از این سبک طراحی تحت تاثیر قرار گرفته اما به هر حال غیر از این هم نمیتوانست باشد.

دیگر نقاط قوت "نوا" در این بخش شامل چیدمان مرتب فهرست ها، استفاده از آیکون های گویا و فونت خوانا میشود. تنها موردی که از دید یک نقص میتوانیم به آن نگاه کنیم، سایز کوچک فونت است.

استانداردهای لازم برای دسترسی سریع به قسمت های مختلف این اپلیکیشن اندرویدی و استفاده آسان از امکانات آن، تقریبا رعایت شده اما بهتر بود تعداد دفعات جابجایی کاربران بین صفحات آن کمتر باشد. در چنین برنامه هایی که دارای فهرست های های تو در تو هستند، بهترین راه کار برای حل این مشکل استفاده از لیست های آبشاری میباشد. به کارگیری دکمه های ناوبری نیز میتواند به سرعت دسترسی ها کمک کند.

با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز AppReview به این بخش 3.5 از 5 است.

نوا

کاربرد:

در کشور ما ایران از دیرباز ارادت به اهل بیت وجود داشته و همین امر باعث شد تا افراد علاقه مندی بسیاری به مداحی روی آورند. بدون ترید مداحان سرشناس زیادی را میشناسید و هر کدام از شما به صدای یکی از آنها علاقه دارید.

"نوا" با گردآوری آرشیو کاملی از نواهای مداحی که توسط مداحان مشهور این مرز و بوم اجرا شده است، تقریبا سلیقه اکثر مخاطبین خود را تامین میکند. علاوه بر این موضوع شما میتوانید فایل های صوتی مربوط به سال های قبل را نیز در این برنامه اندرویدی مشاهده کنید.

جای نگرانی برای حجم این برنامه وجود ندارد چون برای شنیدن هر مداحی ابتدا میبایست آن را دانلود نمایید و بدین ترتیب تعداد زیاد فایل های صوتی باعث بالا رفتن حجم "نوا" نخواهد شد. شاید این موضوع نیاز به در دسترس بودن اینترنت داشته باشد اما مزیت آن بیشتر از حالت اول است. بعد از دریافت هر فایل میتوانید آن ها را در بخش "فایل های من" اجرا کنید.

امکانات جانبی که در این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورد شامل قابلیت به اشتراک گذاری و امکان حذف فایل ها میشود. قابلیت افزودن به علاقه مندی ها نیز در اپلیکیشن "نوا" گنجانده شده است اما بخش جداگانه ای برای دسترس به فایل های مورد نظر دیده نمیشود!

قسمت دیگری که در منوی برنامه فوق قرار گرفته است، "محبوب ترین ها" نام دارد و در آن میتوانید نواهایی که بیشترین دفعات از سوی کاربران دانلود شده اند را ببینید.  ابزار جستجوی برنامه فوق نیز به شما کمک میکند در میان تعداد زیاد فایل ها، نوای مورد نظر خود را بیابید.

 در میان موارد ذکر شده کمبود گزینه بروزرسانی دستی به چشم میخورد. البته هنوز اطلاعات دقیقی از اینکه آیا بر تعداد فایل ها در آینده افزوده میشود، در دست نیست.

در پایان امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 4 از 5 میباشد.

نوا

قیمت:

دوستداران اهل بیت میتوانند برنامه "نوا" را بطور رایگان دریافت کنند و همین موضوع سبب میشود AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

پاورقی: طبق اطلاعاتی که از سوی تولید کنندگان برنامه فوق ارائه شده، "نوا" حدود دوروز دیگر در مارکت ها منتشر میگردد.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  علیرضا 5
  سلام نیاز زیادی به این برنامه داشتم و از شما تشکر می کنم که این برنامه رو به صورت رایگان عرضه کردین. اجرتون با خود آقا

  به این نظر پاسخ دهید
نوا