نوتیفیکیشن گیر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نوتیفیکیشن گیرنسخه 2.4

3.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۵۰۰ تومان
  • حجم : 444 کیلوبایت
  • اندروید مورد نیاز : 3.0 و بالاتر

به کارگیری هر کدام از امکانات تلفن همراه، مقداری از انرژی باطری را تلف میکند و درصورت نظارت کافی بر آنها میتوان این اتلاف را به حداقل رساند. برنامه های بسیاری هستند که هنگام کاهش توان باطری، برخی از قسمت های گوشی را غیر فعال میکنند اما اگر بتوان قبل از خالی شدن شارژ این کار را انجام داد، بدون تردید عمر باطری افزایش می یابد.

اپلیکیشنی که در ادامه و تحت عنوان "نوتیفیکیشن گیر" معرفی میکنیم، این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد. با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی این برنامه اندرویدی بپردازیم.نوتیفیکیشن گیر

رابط کاربری:

با اولین نگاه به ظاهر برنامه فوق، میتوان کم دقتی تولیدکنندگان در طراحی قالب گرافیکی را دریافت. محیط این اپلیکیشن اندرویدی از هیچگونه جذابیتی برخوردار نیست و مورد پسند کاربران قرار نخواهد گرفت. البته این موضوع مشکلی در کار با "نوتیفیکیشن گیر" به وجود نمی آورد چون یکی از مهمترین اصول رابط کاربری یعنی چیدمان مرتب اجزای صفحه در آن رعایت شده است. عدم استفاده از رنگ بندی زنده و هماهنگ، آیکن های زیبا و حتی فونت مناسب، عمده ترین نقص های اپلیکیشن فوق میباشند.

"نوتیفیکیشن گیر" از بخش های معدودی تشکیل شده و این موضوع باعث ذاتی بودن ویژگی هایی همچون جابجایی سریع بین صفحات و استفاده راحت از امکانات در این برنامه شده است. هرچند وجود این خصوصیات برای یک اپلیکیشن مهم میباشد اما با توجه به اینکه ترفند خاصی برای بهبود و نزدیک شدن آنها به نمونه های حرفه ای به کار گرفته نشده، نمیتوان امتیاز چندانی به این موارد اختصاص داد.

درنهایت، AppReview امتیاز 2 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

نوتیفیکیشن گیرکاربرد:

این برنامه اندرویدی کنترل خودکار برخی از امکانات تلفن همراه که توان زیادی از باطری مصرف میکنند را در اختیار شما قرار میدهد. تنظیماتی که در "نوتیفیکیشن گیر" به این منظور گنجانده شده، منجر به افزایش کارایی و قدرت عملکرد آن میگردد و از این لحاظ امتیاز خوبی میگیرد. اپلیکیشن فوق از دوبخش کلی که یکی از آنها شامل مدیریت اتصال به اینترنت و دیگری نظارت بر تجهیزات گوشی مانند بلوتوث، جی پی اس و غیره میشود، تشکیل شده است.

در بخش اول برنامه، میتوانید مقدار زمان خاموش و روشن بودن وای فای و یا شبکه دیتا را مشخص نمایید بطوریکه بر طبق اعدادی که آنها بر حسب ثانیه وارد کرده اید، اینترنت قطع یا وصل(مثلا 1 دقیقه خاموش و 1 دقیقه روشن) میشود. این کار تا جایی ادامه می یابد که "نوتیفیکیشن گیر" را غیر فعال کنید و بهتر است که زمان های درنظر گرفته کوتاه نباشند تا در اثر تعدد خاموش یا روشن شدن، صدمه ای به تلفن همراه وارد نگردد.

درتنظیمات صفحه مذکور، امکان تعیین وضعیت صدا در صورت روشن بودن اینترنت و یا استفاده از گزینه فعال ماندن اجباری در هنگام روشن بودن صفحه گوشی نیز به چشم میخورد. قابلیت دوم برای هنگامی که در حال استفاده مداوم از اینترنت هستید، مفید بوده و از قطع اینترنت جلوگیری میکند. علاوه بر تعریف مدت زمان اجرای وظیفه، شما میتوانید بازه زمانی مشخصی نیز برای آن تعریف نمایید. برای مثال درکدام یک از روزهای هفته و بین چه ساعاتی از روز، عملکرد "نوتیفیکیشن گیر" انجام پذیرد.

دومین قسمت از برنامه فوق مربوط به امکانات دیگر آن مانند نظارت بر خاموش و روشن شدن اینترنت، بلوتوث، جی پی اس و حالت پرواز میشود. در این بخش، فقط امکان تعریف بازه زمانی بر حسب روزهای هفته و ساعت های شبانه روز وجود دارد و همانند بخش قبل مقدار زمان فعال یا غیرفعال شدن تجهیزات ذکر شده قابل تعیین نیست. تفاوت دیگری که در اینجا دیده میشود، قابلیت تعریف رویداد خاموش و یا روشن شدن به صورت قطعی و جداگانه است.

به نظر میرسد که "نوتیفیکیشن گیر" نیاز به امکانات بیشتری ندارد اما بیشتر که دقت کنیم، بهتر بود قابلیت تعریف چند وظیفه درکنار هم نیز وجود میداشت. مثلا خاموش شدن اینترنت در یک بازه زمانی و روشن شدن حالت پرواز در بازه زمانی دیگر و بدین ترتیب کارایی این اپلیکیشن دوچندان میشد. همچنین اگر ابزارکی برای فعال و غیرفعال کردن سریع برنامه طراحی میگردید، سرعت کار کردن با آن بالاتر میرفت.

در هرحال مشخص است که این اپلیکیشن اندرویدی در ابتدای راه به سر میبرد و نیاز به توسعه بیشتری دارد. AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

نوتیفیکیشن گیر

قیمت:

هزینه لازم برای دریافت "نوتیفیکیشن گیر" ناچیز است اما با توجه به کمبودهای آن و همچنین قیمت مناسب تر برنامه های مشابه، بهتر بود قیمت کمتری برای اپلیکیشن فوق درنظر گرفته شود تا باعث رضایت بیشتر مخاطبان گردد. با توجه به این موضوع، امتیاز AppReview به این بخش 4.5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نوتیفیکیشن گیر