نوروز 93

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نوروز 93نسخه 1.11

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 10.8 مگابایت
دریافت برنامه/بازی نوروز 93 از بازار سازنده : HossainCo

در تاریخ ما ایرانیان، عید باستانی نوروز از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در دوران همه حکومت ها، مردم این روز را گرامی دانسته و به جشن و پایکوبی پرداخته اند. هرچند در طول زمان، سبک و سیاق برگزاری جشن ها و استقبال از سال نو متفاوت شده اما هنوز هم تب و تاب خاص خود را دارد و این موضوع را میتوان از شور و هیجان افراد در هنگام نزدیک شدن به لحظه تحویل سال فهمید.

برنامه ای که در ادامه معرفی میکنیم، "نوروز 93" نام دارد و مناسب با حال و هوای ایام نوروز میباشد. با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید. نوروز 93

رابط کاربری:

ظاهر برنامه فوق از لحاظ تناسب با موضوع آن، امتیاز خوبی میگیرد و جذابیت لازم را برای جلب توجه کاربران در خود دارد. فونت مناسب با قابلیت تغییر سایز و نوع، آیکن های زیبا، چیدمان مرتب عناصر صفحه و رنگ بندی زنده و هماهنگ، از جمله نقاط قوت "نوروز 93" هستند. البته باید گفت میتوانستیم شاهد دقت نظر بیشتری در طراحی قالب گرافیکی این برنامه اندرویدی باشیم. برای مثال بهتر بود رابطه بین آیکن های به کار رفته با عناوین آنها حفظ شود و یا در فهرست از سایز کوچک تری برای آیکن ها استفاده گردد.

در اپلیکیشن فوق، میتوان دسترسی سریعی به همه بخش ها داشت و همچنین استفاده از امکانات نیز به راحتی انجام میپذیرد. "نوروز 93" از رابط کاربری روان و کاربرپسندی بهره میبرد هرچند انتظار میرفت پیاده سازی آن بهتر نیز باشد. به کارگیری دکمه های ناوبری به خصوص برای پرش به صفحه اصلی، یکی از ترفندهای لازم در این زمینه به شمار میرود که در این برنامه، جای آن خالی است.

با یک جمع بندی کلی، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. نوروز 93

کاربرد:

محتوای "نوروز 93"، شامل یک سری مطالب و پیامک های متنوع درباره عید نوروز و همچنین ابزارهایی برای مدیریت اموری که در این ایام انجام میدهید، میشود که ما از هر دو جنبه، کارایی این اپلیکیشن اندرویدی را بررسی میکنیم.

تعداد پیام هایی که در برنامه فوق وجود دارد، در حد و اندازه اپلیکیشن هایی با موضوع پیامک نیست اما همین تعداد نیز کافی به نظر میرسد تا شما در ارسال پیام به آشنایان خود، کمبودی حس نکنید. نزدیک به 3000 پیام در 18 گروه مختلف گردآوری شده اند که البته موضوع خیلی از آنها در رابطه با ایام نوروز نمیباشد. لازم به ذکر است، امکانات جانبی لازم در رابطه با بخش پیامک ها ، نسبت به برنامه های پیامکی کامل نبوده و در قابلیت به اشتراک گذاری و جستجو خلاصه میگردد.

 در دیگر قسمت این اپلیکیشن، میتوانید مطالب مفید و جالبی درباره عید نوروز و تاریخچه آن در ایران باستان مطالعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل نمایید. در این بخش که "خواندنی ها" نام دارد، به غیر از ابزار جستجو قابلیت دیگری وجود نداشته و بهتر بود حداقل، امکان انتخاب متن و به اشتراک گذاری آن در دسترس کاربران قرار بگیرد.

حال اجازه دهید تا درمورد ابزارهای موجود در "نوروز 93" صحبت کنیم. یکی از جالبترین این ابزارها، قابلیت ثبت خاطرات توسط کاربران میباشد که برای آن امکاناتی نظیر انتخاب تصویر (از بین تصاویر گالری یا آیکن های برنامه) و درج کامل تاریخ و ساعت، درنظر گرفته شده است. البته برای حذف موارد ثبت شده، پیش بینی لازم از سوی تولیدکنندگان صورت نگرفته و این موضوع یک کمبود به شمار میرود.

در قسمت امکانات و ابزار از این برنامه، قابلیت های سودمندی جهت مدیریت خانه تکانی، خرید، پذیرایی از میهمان، مسافرت و حتی مدیریت عیدی ها گنجانده شده است. در اینجا نیز نحوه کار همانند ثبت خاطرات بوده و بازهم کمبود قابلیت حذف کردن موارد به چشم میخورد. البته کمبود بزرگتری که در رابطه با ابزارهای ذکر شده وجود دارد، عدم یادآوری امور ثبت شده به کاربران، توسط "نوروز 93" میباشد و بهتر بود جهت افزایش کارایی، امکان تنظیم مدت زمان دلخواه و ارسال هشدار از طرف برنامه نیز درنظر گرفته شود.

آخرین امکاناتی که باید به آنها اشاره کنیم، روزشمار تحویل سال، ابزار اطلاع از نام سال ها و انتخاب تصاویر متنوع برای پس زمینه صفحه نمایش هستند. البته عناوین دیگری هم در فهرست این برنامه اندرویدی دیده میشود که هنوز فعال نگردیده اند و میتوانند در آینده، چهره کاربردی تری به "نوروز 93" ببخشند.

درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. نوروز 93

قیمت:

شما باید برای استفاده از کلیه قسمت ها و ابزارهای "نوروز 93"، از 500 الی 2000 تومان هزینه کنید که با سیستم خرید درون برنامه ای انجام میشود. البته کمترین هزینه برای حذف تبلیغات میباشد و برای حذف محدودیت ابزارها و پیامک ها، میبایست دوبار مبلغ 750 تومان را پرداخت نمایید. این روش از جهت اینکه به کاربران قدرت انتخاب میدهد قابل توجه است اما درکل بهتر بود قیمت برنامه فوق، کمتر باشد تا مخاطبان نهایت رضایت را از آن داشته باشند.

ازنظر AppReview، امتیاز 4.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    saeedkh 5
    خیلی باید جالب باشه خدا کنه هر چه سریعتر بیاد

    به این نظر پاسخ دهید
نوروز 93