همراه بانک

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن همراه بانکنسخه 1.5

امتیاز کاربران
3.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : امور مالی
 • قیمت : 2000 تومان
 • حجم : 2.8 مگابایت

انسان همیشه در محافظت از دارایی های خود کوشا بوده و همین نیاز باعث پیدایش بانک ها شد. امروزه این موسسات مالی، تنها وظیفه نگهداری از پول و اسناد مشتریان را ندارند بلکه مجموعه ای از خدمات دیگر را نیز ارائه میدهند. در سال های اخیر با پیشرفت هایی که در ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته، میتوان بدون حضور در بانک امور مالی مختلفی را در کسری از ثانیه انجام داد.

برنامه "همراه بانک" که در ادامه معرفی میکنیم، دسترسی راحت تری به خدمات بانک های مختلف ایجاد کرده است. با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

همراه بانک

رابط کاربری :

در طراحی قالب گرافیکی اپلیکیشن فوق، بیشتر از هر چیز به اصل سادگی توجه شده و به همین دلیل، جذابیت های خاصی در آن به چشم نمیخورد. البته میتوانیم برای "همراه بانک" به نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ، آیکن های یکدست، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم هرچند در این موارد نیز نواقص جزئی وجود دارد. برای مثال دقت نظر بیشتر در انتخاب آیکن ها و رنگ ها، میتوانست باعث زیباتر ظاهر این برنامه اندرویدی گردد.

دسترسی سریع و بدون پیچیدگی به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات موجود، از جمله ویژگی های ذاتی در "همراه بانک" میباشند. البته باید گفت که پیاده سازی رابط کاربری با رعایت استانداردهای لازم و نظم و ترتیب کافی نیز در پیدایش خصوصیات مذکور نقش داشته است و از این لحاظ میتوان امتیاز مثبتی برای برنامه فوق درنظر گرفت.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

همراه بانک

کاربرد :

از نام این اپلیکیشن اندرویدی تا حدود زیادی میتوان به وظیفه آن پی برد که عمده این وظایف شامل اتصال به سامانه های خدماتی بانک ها میشود. بدین منظور، "همراه بانک" از 6 قسمت تشکیل گردیده که هر کدام دارای زیر بخش ها یا لیست بانک های ارائه دهنده خدمات میباشند. در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک از این قسمت ها و نحوه عملکرد آنها داده ایم.

با اشاره بر روی اولین گزینه از منوی اصلی اپلیکیشن فوق با نام کد بانک، فهرستی از بانک های دولتی و خصوصی به نمایش در می آید که با لمس هر کدام از آنها یک کد USSD به صورت خودکار اجرا میشود. نحوه عملکرد این کد برای هر یک از بانک ها متفاوت بوده و معمولا با ثبت یک شماره کارت به کار خود ادامه میدهد. بعد از آن میتوانید به امور مختلفی همچون استعلام مانده حساب، انتقال وجه، پرداخت قبض، خرید شارژ، دریافت صورتحساب و غیره بپردازید که البته این فهرست برای هر بانک متفاوت میباشد.

قسمت بعدی در "همراه بانک"، از لحاظ عملکرد شباهت زیادی با بخش قبل دارد با این تفاوت که این بار از سامانه تلفنی بانک ها برای دستیابی به خدمات آنها استفاده میکنید. در قسمت دیگری به نام اینترنت بانک، میتوانید وارد وبسایت بانک ها شده و عملیات مورد نظر خود را از طریق آن انجام دهید. همچنین امکان دریافت اپلیکیشن بانک های مختلف با لینک مستقیم، در بخشی به همین نام فراهم شده است.

یکی از پر کاربردترین قسمت های اپلیکیشن فوق، پرداخت میباشد که در آن میتوانید وجه جریمه های رانندگی و قبوض آب، برق و غیره را بپردازید و یا شارژ اینترنت و سیم کارت اپراتورهای مختلف را خریداری کنید. اتصال به سامانه شهرداری تهران، استعلام بدهی موبایل، کمک به خیریه و دسترسی به خدمات آپ، از دیگر امکانات این بخش از "همراه بانک" بوده و بد نیست بدانید که کلیه عملیات نام برده در آن، توسط کدهای USSD و به صورت آفلاین انجام میپذیرد. استفاده از امکانات موجود در قسمت خدمات سریع نیز میتواند برای شما مفید واقع شود.

با وجود موارد ذکر شده به نظر میرسد که "همراه بانک" بدون نقص بوده و به قابلیت های بیشتری نیاز ندارد اما دقیق تر که بنگریم، میتوانیم به کمبودهایی همچون راهنمای استفاده از تلفنبانک ها، پیاده سازی هوشمندانه تر خدمات سریع و در کل افزودن خدمات بیشتر به برنامه فوق اشاره کنیم. باید گفت که این اپلیکیشن نیاز به توسعه و ایده پردازی بیشتری دارد تا به یک دستیار کامل بانکی تبدیل شوید و امیدواریم در آینده شاهد این موضوع باشیم.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش در نظر میگیرد.

همراه بانک

قیمت :

"همراه بانک" با هزینه اندکی قابل دریافت است اما با توجه به نواقصی که در حال حاضر دارد، انتظار میرفت قیمت این برنامه اندرویدی کمتر باشد تا رضایت خاطر مخاطبان آن از هر لحاظ فراهم شود. این موضوع امتیاز 4.5 از 5 را توسط AppReview برای این بخش به همراه دارد.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  رضا شریفی 5
  واقعا برنامه خوبیه خسته نباشید

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  میلاد 5
  عالی بوووووود

  به این نظر پاسخ دهید
همراه بانک