همسفر کربلا 94

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن همسفر کربلا 94نسخه 2.0

3 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : مذهبی
  • قیمت : 1000 تومان
  • حجم : 4.3 مگابایت
دریافت برنامه/بازی همسفر کربلا 94 از بازار سازنده : پلی پرشیا

واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع)، تاسف بارترین واقعه برای مسلمانان و شیعیان به شمار میرود. همه دوستداران اهل بیت در این ایام سعی میکنند تا در مجالس عزاداری حضور یابند و اعمال مربوطه را به جای آورند. علاوه بر این در سال های اخیر، راه سفر به شهرهای مقدس کربلا و نجف باز شده است و هر سال جمعیت زیادی از ایرانیان به آنجا میروند تا ارادت قلبی خود به اهل بیت را نشان دهند. بدون تردید برای رفتن به مسافرت آن هم از نوع زیارتی، نیاز به یک همسفر خوب داریم تا با کمک او اعمال مذهبی را بطور کامل و بدون نقص بجا آوریم.

"همسفر کربلا 94" نام برنامه ای است که در این سفر با شما همراه میشود. در ادامه ما را با معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

همسفر کربلا 94

رابط کاربری :

طراحی ساده و بدون هرگونه جذابیت های گرافیکی، مهمترین ویژگی در ظاهر اپلیکیشن فوق میباشد. هرچند هیچگونه خلاقیتی در چهره این برنامه اندرویدی به چشم نمیخورد اما در عین حال نقاط قوتی مانند رنگ های زنده و نسبتا هماهنگ، فونت مناسب با امکان تغییر سایز، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، برای آن قابل ذکر است. در کل انتظار میرفت که دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در خلق محیط "همسفر کربلا 94" صرف گردد تا شاهد قالب گرافیکی یکپارچه و حرفه ای تری در آن باشیم.

از دیگر ویژگی هایی که باید برای برنامه فوق نام ببریم، جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات هستند. البته این موارد به عنوان خصوصیات ذاتی "همسفر کربلا 94" محسوب میگردند و در واقع تکنیک یا ترفند خاصی برای ایجاد آنها به کار گرفته نشده است. بهتر بود برای افزایش سرعت جابجایی ها و دسترسی به فهرست ها و در کل پیاده سازی یک رابط کاربری استاندارد، راهکارهای هوشمندانه ای اندیشیده شود.

جمع بندی موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 2.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

همسفر کربلا 94

کاربرد :

"همسفر کربلا 94"، وظیفه ساده و در عین حال مهمی بر عهده دارد که برای انجام اعمال مذهبی در ایام محرم مفید واقع میگردد. این اپلیکیشن اندرویدی دارای 5 قسمت اصلی بوده که بیشتر محتوای آن را متن دعاها یا راهنمای اعمال تشکیل داده است. تنها کاری که باید انجام دهید، مراجعه به این بخش ها و مطالعه ادعیه میباشد و بد نیست که ترجمه فارسی نیز همراه با متن عربی آنها وجود دارد.

حتما این سوال برایتان پیش آمده که دلیل انتخاب این نام برای برنامه فوق چیست؟ جواب این سوال را میتوانید با رفتن به بخش های نقشه ها و اماکن مذهبی نجف و کربلا، بدست آورید. در این دو قسمت، علاوه بر اینکه با نقاط سیاحتی و زیارتی آشنا میشوید، محل و آدرس آنها را نیز بر روی نقشه خواهید دید. بد نیست بدانید که در "همسفر کربلا 94"، نقشه ها به دو صورت آنلاین و آفلاین گنجانده شده اند تا در مواقع عدم دسترسی به اینترنت نیز قابل استفاده باشند.

وظیفه اپلیکیشن فوق در همین دو بند خلاصه میگردد و نکته دیگری برای توضیح وجود ندارد. هرچند به همراه داشتن "همسفر کربلا 94" بی فایده نیست اما باید قبول کرد که فقدان قابلیت های کاربردی و یا حتی امکانات ساده در آن، بدون تردید باعث میشود تا فواید آن به چشم نیایند. توسعه و ایده پردازی بیشتر در این برنامه را به تولیدکنندگان آن واگذار میکنیم و امیدواریم شاهد پیشرفت این اپلیکیشن در آینده باشیم.

از نظر AppReview، امتیاز 2.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

همسفر کربلا 94

قیمت :

با توجه به توضیحاتی که در دو بخش قبل ارائه شد، حتما انتظار دارید که این برنامه اندرویدی را بطور رایگان دریافت کنید اما باید بگوییم که قیمت ناچیزی برای آن درنظر گرفته شده است. هرچند این هزینه بسیار کم میباشد اما به دلیل کمبودهایی که در "همسفر کربلا 94"، باز هم غیر منطقی به نظر میرسد! امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.

 

همسفر کربلا 94

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن همسفر کربلا 94

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


همسفر کربلا 94