نقد و بررسی

6
13.7K
برگزیده هواشناس
هواشناس

موضوع : آب و هوا

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۷/۲۴ و نسخه 1.5 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن هواشناس

 

در قرن حاضر، علم هواشناسی پیشرفت های چشمگیری داشته و این به خاطر تحقیقات گسترده دانشمندان  در مورد وضعیت جو کره زمین بوده که طی سال های قبل صورت گرفته است. آگاهی از وضعیت آب و هوا، در تصمیم گیری ما برای انجام خیلی از امور نقش بزرگی ایفا میکند و این دلیل خوبی برای علاقه پژوهشگران به این زمینه میباشد.

در ادامه با نقد و بررسی برنامه اندرویدی “هواشناس” در خدمت شما هستیم تا آن را بیشتر معرفی کنیم.

هواشناس

رابط کاربری:

در این اپلیکیشن شاهد یک نمونه کاملا حرفه ای از رابط کاربری هستیم که استاندارهای لازم برای ایجاد سرعت بالای دسترسی و همچنین سهولت استفاده از آن، برای کاربران ایجاد شده است.

ظاهر برنامه فوق، جذابیت های گرافیکی زیادی دارد و توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. استفاده از آیکون های متنوع و زیبا در کنار افکت ها و انیمیشن های مناسب، دلیل ایجاد این جذابیت میباشد.

از دیگر نقاط قوت این اپلیکیشن اندرویدی، میتوانیم به چیدمان مرتب فهرست ها و دیگر عناصر، فونت خوانا و از همه مهمتر رنگ بندی هماهنگ و زیبای آن اشاره کنیم.

بسته شدن نا به هنگام برنامه با زدن دکمه برگشت گوشی، نقص کوچکی در این برنامه به شمار می آید که میتوانیم از آن صرفنظر کنیم چون بعد از کمی کار با “هواشناس”، نحوه عملکرد آن را فراخواهید گرفت. البته این مشکل در بعضی بخش ها پدید می آید که انتظار چنین عکس العملی را از برنامه ندارید و در سایر قسمت ها امری عادی است.

مواردی که در بالا ذکر شد، دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز ۵ از ۵ را به این بخش اختصاص دهد.

هواشناس

کاربرد:

اولین نکته ای که در مورد کاربرد این برنامه اندرویدی به ذهن میرسد، صحت اطلاعات درون آن میباشد. باید خدمت شما عرض کنیم، تولید کنندگان “هواشناس” از منابع معتبری جهت گردآوری اطلاعات آب و هوایی استفاده کرده اند و میتوان به آن اعتماد داشت.

بخش های متنوع و جالب درون این اپلیکیشن به همراه امکانات جانبی مفید آن، تجربه خوبی از آگاهی در مورد وضعیت آب و هوا به کاربر میدهد. با استفاده از این برنامه میتوانید از اوضاع جوی همه شهرهای ایران مطلع شوید. بدون تردید این موضوع مزیت بزرگی به حساب می آید و استقبال زیاد مخاطبان را در پی خواهد داشت.

نمایش درجه حرارت و میزان رطوبت هوا، سرعت وزش باد و همچنین وضعیت جوی در “هواشناس”، همه چیز را تکمیل نموده است. حتی پیش بینی وضع هوا در هفته آینده نیز در این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد و همه اطلاعات بالا را در اختیار شما قرار میدهد.

همانطور که مشخص است، برنامه فوق نیاز به بروزرسانی ساعتی و منظم دارد که به خوبی انجام میشود اما قابلیت آپدیت دستی نیز در آن گنجانده شده تا خیال کاربران را از این بابت راحت کرده باشد.

جالبترین بخش “هواشناس” مربوط به پیش بینی وضع هوا در آینده میشود. نام این قسمت “ماشین زمان” است و ازمنوی سمت راست قابل دسترسی میباشد. در بخش نام برده میتوانید وضعیت آب و هوا در سالهای قبل را نیز ببیند. امکان انتخاب دقیق روز، ماه و سال در این قسمت، نکته جالب آن است.

امکان به اشتراک گذاری با دوستان از دیگر امکانات جانبی این اپلیکیشن میباشد که برای فعالسازی دائمی آن میبایست به خرید بسته مربوطه از قسمت فروشگاه اقدام نمایید. همچنین برای استفاده از قابلیت های دیگر این برنامه در بخش “هواشناس آفلاین”، که وضعیت آب و هوا  را به صورت پیامک و یا ایمیل در اختیار شما قرار میدهد نیاز به خریداری بسته فعالسازی آن خواهید داشت.

منوی تنظیمات برنامه “هواشناس” را هم نباید فراموش کرد که در آن میتوانید نمایش هشدارها را غیرفعال کنید و یا واحد دمای هوا و سرعت وزش باد را تعیین کنید. در پایین این فهرست زمان آخرین بروزرسانی نیز به نمایش درمی آید. برای استفاده بهتر از این برنامه اندرویدی بهتر است از همین قسمت، راهنمای کامل آن را مطالعه فرمایید.

با وجود قابلیت های جالب توجهی که به ان اشاره کردیم دیگر حرفی برای گفتن باقی نمیماند! امتیاز AppReview به این بخش ۵ از ۵ است.

هواشناس

قیمت:

“هواشناس” رایگان است و دریافت آن ارزش زیادی دارد. حتی اگر به امکانات پولی آن نیاز داشته باشید، قیمت آنها ناچیز بوده و صرف هزینه معقول به نظر میرسد. از نظر AppReview امتیاز این بخش ۵ از ۵ میباشد.