ویجت اذانگو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ویجت اذانگونسخه 1.6.0

امتیاز کاربران
4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : مذهبی
 • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
 • حجم : 1.7 مگابایت

عبادت خداوند در همه ادیان الهی به انسانها گوشزد شده است و در دین مبین اسلام نیز به جا آوردن نماز، راهی برای نیایش با پروردگار میباشد. در این رابطه، بزرگان دین توصیه های دیگری هم به مومنان داشته اند تا از نهایت خیر و برکت در هنگام عبادت حق بهره مند شوند. منظور ما نماز اول وقت است که بسیاری از افراد اهمیت خاصی برای آن قائل هستند. اگر شما نیز تمایل دارید که این فضیلت الهی را هیچگاه از دست ندهید، ما را در معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی "ویجت اذانگو" همراهی نمایید. ویجت اذانگو

رابط کاربری:

نام "ویجت اذانگو" در ذهن کاربران اینگونه تداعی میکند که با یک ابزارک ساده روبرو هستند اما در واقع یک اپلیکیشن کامل در پیش روی شما قرار دارد که میبایست تنظیمات آن را به دلخواه انجام دهید. از این رو میتوان  ظاهر صفحات آن را بررسی نموده و در این راستا به نقاط قوتی همچون چیدمان مرتب عناصر صفحه، آیکن های گویا و زیبا، فونت خوانا و رنگ بندی ساده و درعین حال هماهنگ اشاره کنیم.

نکته قابل توجهی که در مورد رنگ بندی به چشم میخورد، استفاده از رنگ های زنده در این ابزارک میباشد که دو حالت تیره و روشن (دو قالب گرافیکی) برای پس زمینه آنها درنظر گرفته شده است. این موضوع در کنار آیکن های جذاب "ویجت اذانگو" باعث میشود تا صفحه تلفن همراه شما زیبا به نظر برسد. بهتر بود بخش تنظیمات هم از این سبک قالب پیروی کند تا شاهد یکپارچگی بیشتری در محیط برنامه باشیم.

از دیگر نکات مثبتی که باید برای این برنامه اندرویدی نام ببریم، دسترسی سریع به همه صفحات آن در قسمت تنظیمات و همچنین استفاده راحت از امکانات جانبی میباشند. از آنجا که مخاطبان اپلیکیشن فوق، عموم کاربران حرفه ای و غیرحرفه ای هستند، وجود این ویژگی ها برای "ویجت اذانگو" مهم و حیاتی است و بدین ترتیب امتیاز خوبی از این بابت دریافت میکند. AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. ویجت اذانگو

کاربرد:

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، نمایش اوقات شرعی و پخش نوای ملکوتی اذان میباشد و امکانات خوبی بدین منظور فراهم کرده است. پیش از هر چیز باید اشاره کنیم که ابزارک "ویجت اذانگو" دو سایز متفاوت دارد که در اندازه کوچک تنها زمان اوقات شرعی به نمایش در می آید و در سایز بزرگ آن، تاریخ روز به شمسی، میلادی و یا قمری نیز نشان داده خواهد شد.

حال اجازه دهید تا قابلیت های برنامه فوق را ذکر کنیم. در صفحه مربوطه، چهار برگه وجود دارد که در اولین تب میتوانید تنظیماتی مانند انتخاب قالب گرافیکی ابزارک، بازشدن صفحه تنظیمات با لمس ویجت، تعیین مقادیر قابل نمایش در سایز بزرگ (تاریخ قمری، میلادی و زمان باقی مانده تا وقت شرعی بعدی) و تصحیح تاریخ قمری را انجام دهید. لازم به ذکر است برای سایز کوچک ویجت نیز زمان باقی مانده تا وقت شرعی بعدی نشان داده میشود با این تفاوت که میتوانید آن را در قسمت نوتیفیکیشن ها مشاهده نمایید. یکی از قابلیت های جالبی که در این بخش به چشم میخورد، امکان تعیین نمایش اوقات شرعی برای اهل سنت میباشد.

"ویجت اذانگو"، این امکان را به کاربران میدهد تا اوقات شرعی را برای شهر محل سکونت خود انتخاب کنند و بدین منظور دو روش را درنظر گرفته است. شما میتوانید نام شهر خود را به صورت دستی وارد کنید که اگر از قبل در برنامه ثبت شده باشد، در هنگام تایپ نشان داده خواهد شد. همچنین میتوانید از قابلیت دریافت موقعیت جغرافیایی استفاده نموده و پس از اینکه برنامه موقعیت شما را یافت، نام شهر خود را به لیست شهرها اضافه کنید. تنظیمات ذکر شده در تب دوم از سمت راست قرار دارند.

آخرین تنظیمات مربوط به تب سوم و پخش اذان میشود. در این قسمت میتوان تعیین کرد که در کدام یک از اوقات صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا، نوای اذان پخش گردد. نوع پخش را نیز میتوان به صورت لرزش تلفن همراه و پخش کامل اذان یا فقط کلمه "الله اکبر" مشخص نمود.

با توجه به موارد اشاره شده، کارایی "ویجت اذانگو" برای مخاطبان زیاد است اما کمبودهایی نیز در آن به چشم میخورد. برای مثال بهتر بود طراحی ابزارک به گونه ای باشد تا بتوان هرسه تاریخ شمسی، میلادی و قمری را در آن نمایش داد و یا زمان باقی مانده به صورت یک شمارنده زنده عمل میکرد. البته این نواقص جزئی، چیزی از ارزش های این برنامه اندرویدی کم نمیکند. AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند. ویجت اذانگو

قیمت: "ویجت اذانگو" رایگان است و بدون تردید مخاطبان بسیار زیادی خواهد داشت. این موضوع دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  پریسا
  نرم افزار بسیار موفقی برای داخل کشور میباشد ولی برای کشورهای خارجی که با ایران اختلاف زمانی دارند، درست کار نمیکند و اذان را به وقت محلی ایران محاسبه میکند، نه به وقت گوشی! با توجه به اینکه نرم افزار مشابهی برای شیعیان خارج کشور وجود ندارد برطرف کردن این مشکل کمک بزرگی میتواند باشد.

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  عضو 5
  واقعا عالیه!

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  محمد 5
  سلام برنامه خیلی عالی است حتما دانلود کنید. اما مشکلات جزئی دارد : 1- اذان مغرب اهل سنت دقیقا با شروع غروب خورشید آغاز میشود یعنی 15 دقیقه زودتر از اذان مغرب اهل تشیع، اما آقای محمد صادق اذان مغرب شیعه و سنی یکی کردن این اشتباه هست. 2- اذان عشاء اهل سنت نمی دانم بر چه مبنای حساب شده اما یک ساعت و ربع بعد از اذان مغرب، وقت اذان عشاء هست. امیدوارم در ورژن جدیدتر برنامه این نکات مهم رعایت شود با تشکر از محمد صادق عزیز

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  محمد امین
  با سلام وتسکر از شما .به نظر میرسه تو قسمت اذان گفتن اذان شیعیان که انتخاب میکنیم خم اذان برادران تسنن میگه اگه ممکن درست بشه ممنون

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  سارا 5
  مرسی دانلودش کردم برنامه قشنگ و خوبیه واقعا

  به این نظر پاسخ دهید
ویجت اذانگو