ویلیهارد

معرفی، نقد و بررسی بازی ویلیهاردنسخه 2.1

امتیاز کاربران
4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : ماجرایی
  • قیمت : 3000 تومان
  • حجم : 186.7 مگابایت
دریافت برنامه/بازی ویلیهارد از بازار سازنده : اکرم منتظری

از جمله موضوعاتی که عده زیادی از مردم به آن توجه نشان میدهند، داستان های ماجراجویانه میباشد. این داستان ها امروزه در قالب فیلم یا بازی رایانه ای ارائه میشوند تا با بهره گیری از جلوه های بصری، مخاطب را بیشتر در جای خود میخکوب کنند! ماجراجویی یکی از سبک های محبوب در صنعت تولید بازی های ویدیویی به شمار میرود و تاکنون عناوین مشهوری در این سبک ساخته شده اند که میلیونها مخاطب در سراسر دنیا داشته اند.

آیا تمایل دارید که به عنوان نقش اول یک داستان ماجراجویانه و هیجان انگیز ظاهر شوید؟ اگر پاسخ مثبت است در معرفی، نقد و بررسی بازی اندرویدی "ویلیهارد" با ما همراه شوید.

ویلیهارد

گرافیک و رابط کاربری :

طراحی محیط گرافیکی و ظاهر منوها در بازی فوق را باید نقطه عطف آن بدانیم بطوریکه کمتر نمونه ایرانی را میتوان با این کیفیت یافت. تناسب بسیار خوب قالب منوها با داستان بازی، اولین نکته مثبت در "ویلیهارد" محسوب میشود که علاوه بر آن میتوانیم به نقاط قوت دیگری از قبیل رنگبندی هماهنگ، آیکن های زیبا و یکدست، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. استفاده درست از انیمیشن ها و افکت های تصویری نیز به جذابیت بیشتر منوها کمک کرده و مجموع این عوامل، انگیزه کاربر را برای انجام بازی افزایش میدهد.

ویلیهارد

طراحی دقیق و خلاقانه کاراکترها و دیگر عناصر گرافیکی با پرداختن به جزییات، از دیگر نکات مثبت در "ویلیهارد" میباشد که میتواند برای هر مخاطبی قابل توجه باشد. محیط اصلی این بازی اندرویدی از اجزا و عناصر متفاوتی تشکیل شده که مشخص است برای خلق آنها دقت و حسن سلیقه صرف گردیده و این موضوع را باید یک مزیت به شمار آورد. هرچند این قابلیت در بازی فوق گنجانده شده تا با توجه به قدرت سخت افزاری دستگاه، درجه کیفی مناسبی از گرافیک به نمایش درآید اما با این حال اجرای بازی در برخی از مدل های تلفن همراه امکان پذیر نیست. در کل نمیتوان نقص خاصی را در محیط "ویلیهارد" پیدا کرد به غیر از اینکه بهتر بود طراحی برخی عناصر، کمتر واقع گرایانه و بیشتر با سایر اجزا هماهنگ باشد!

در بازی فوق منوها و امکانات مختلفی وجود دارند که با رعایت استانداردهای لازم سازماندهی شده اند و نتیجه آن، پیدایش یک رابط کاربری روان بوده است. در واقع، جابجایی بین منوها و بخش های "ویلیهارد" با حداقل پیچیدگی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات نیز راحت میباشد.

با توجه به نکاتی که ذکر شد، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

ویلیهارد

گیم پلی :

سبک ماجراجویی در میان انواع سبک های بازی، ویژگی های خاص خودش را دارد که آن را به بخش های کوچکتر تقسیم میکند. "ویلیهارد" از آن دست بازی های ماجراجویی است که در آن باید اشیای پنهان را یافته و با ابزارهای مناسبی که در اختیارتان قرار میگیرد، با موجودات اهریمنی بجنگید. در این بازی اندرویدی شما نقش یک شاهزاده را ایفا میکنید که به دنبال نجات سرزمین خود و پس گرفتن موهبت و برکت آن از دشمن قسم خورده، راهی سرزمین های خطرناک میشود. اجازه دهید این سفر هیجان انگیز را آغاز نموده و ببینیم که چه حوادثی انتظارمان را میکشد!

محوریت بازی فوق بر یافتن اشیای پنهان شده میباشد و به همین دلیل در طول انجام آن با بیش از 16 صحنه مختلف و 480 جسم مخفی مواجه خواهید شد. در این جستجوی گسترده و پر رمز و راز، یک دستیار باهوش نیز همراه شماست که در نقش یک کلاغ ظاهر گردیده و هنگامی که در پیداکردن اشیا درمانده شدید، به کمکتان خواهد آمد. درواقع چالش اصلی در "ویلیهارد" همین جستجو میباشد و هر چه در مراحل پیش بروید، معماها دشوارتر میگردند.

ویلیهارد

به نظر میرسد که با گیم پلی کسل کننده ای روبرو هستید اما این تمام داستان "ویلیهارد" نیست و برای اینکه ماجرا هیجان انگیزتر شود، بعد از هر چند مرحله باید با یک موجود افسانه ای مبارزه کنید و آن را از سر راه بردارید. البته این مبارزه به صورت تعاملی نبوده و باز هم معمایی در پشت آن نهفته است بطوریکه باید از ابزارهایی که در طول بازی جمع آوری شده استفاده نمایید و برای نابودی هر دشمن به ابزار خاصی نیاز دارید. در اینجا دیگر کمکی از دست کلاغ برنمی آید و همه چیز به عهده خودتان خواهد بود! علاوه بر این، دو بازی کوچک به سبک پازل نیز در بازی فوق پیش بینی شده که انجام آنها به هرحال از یکنواختی گیم پلی میکاهد.

امکان تعیین درجه سختی بازی، پشتیبانی از فارسی و 5 زبان دیگر، نقشه راهنما و امکان استفاده همزمان چند کاربر با ذخیره جداگانه مراحل برای هر یک، آخرین قابلیت های قابل ذکر در "ویلیهارد" هستند. در پایان باید گفت که گیم پلی این بازی در حد و اندازه ای هست که رضایت مخاطبان خاص این سبک را فراهم کند اما انتظار میرفت که با ایده پردازی بیشتر، چاشنی هیجان در آن افزایش یافته و انگیزه ادامه دادن در کاربر بالاتر برود. برای مثال ایجاد محدودیت در دریافت ابزارها هنگامی که به تعداد زیاد از راهنما (کلاغ) استفاده میشود و یا پیاده سازی مبارزه با کاراکترهای دشمن به صورت تعاملی تر، میتوانست باعث جذاب تر شدن بازی شود. حتی امتیازدهی نیز یکی از مولفه های تزریق هیجان به این گیم پلی بود هرچند به کارگیری ترفند مذکور در این سبک بازی ها به نوعی منسوخ شده است.

درنهایت AppReview با جمع بندی موارد اشاره شده، امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

ویلیهارد

قیمت :

با توجه به اینکه تولید چنین بازی هایی با این سطح از کیفیت گرافیکی و همچنین داستان پردازی و طراحی گیم پلی به زحمت زیادی نیاز دارد، باید قیمت درنظر گرفته شده برای "ویلیهارد" را منصفانه بدانیم. به هر حال این بازی اندرویدی از جمله نمونه های خوب ایرانی به شمار می آید و صرف این هزینه برای لذت بردن از آن، معقولانه به نظر میرسد. به همین دلیل، از نظر AppReview امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    اسماعیل آ 5
    ممنون از معرفی این بازی جالب و جذاب. در نوع خود در ایران، تک است. :-)

    به این نظر پاسخ دهید
ویلیهارد