ویکی لایتنر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ویکی لایتنرنسخه 1.4.6

امتیاز کاربران
4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : آموزش
 • قیمت : ۱۰٬۰۰۰ تومان
 • حجم : 902.5 کیلوبایت

  آموزش و یادگیری در همه عرصه ها، علاوه بر داشتن استعداد و علاقه از سوی ما نیاز به راه و روش های علمی دقیقی دارد. این موضوع وقتی مهم تر میشود که حجم مطالبی که باید به خاطر بسپاریم، زیاد گردد. اگر ما را همراهی کنید، در ادامه یک برنامه اندرویدی را نقد و بررسی نموده و به شما معرفی میکنیم که از یک روش جالب و معروف جهت کمک به یادگیری بهتر مخاطبان، استفاده میکند. نام این اپلیکیشن "ویکی لایتنر" و ایده آن برگرفته از روش آموزشی جعبه لایتنر میباشد. ویکی لایتنر

رابط کاربری:

ظاهر این برنامه در نگاه اول، یکنواخت  به نظر میرسد اما زود قضاوت نکنید! در ادامه و هنگامی که از قسمت های مختلف "ویکی لایتنر" استفاده میکنید، نظر شما عوض خواهد شد و این به دلیل تغییر در رنگ بندی برنامه میباشد. برای مثال در بخش یادگیری، پس زمینه سفید برنامه جای خود را به یک تصویر خوش رنگ با طرح چشم نواز میدهد. تصاویر بند انگشتی مربوط به جعبه ها نیز به نوبه خود جذابیت محیط برنامه را بیشتر میکنند.

چینش مرتب عناصر برنامه در قسمت های مختلف، فونت مناسب با امکان تغییر اندازه، به کارگیری آیکون های زیبا و هماهنگی خوب بین رنگ ها از جمله دلایل طراحی گرافیکی دقیق این اپلیکیشن اندرویدی هستند. عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی نیز به امتیازات مثبت این بخش می افزاید.

تنها موردی که میتوانست بیشتر به آن پرداخته شود، سربرگ برنامه است که جلوه خاصی ندارد و بهتر بود به گونه ای طراحی گردد که به شیک تر شدن ظاهر "ویکی لایتنر" کمک کند.

رابط کاربری این اپلیکیشن اندرویدی به خاطر قابلیت های بی شماری که دارد، کمی پیچیده است اما تولید کنندگان "ویکی لایتنر" برای این مشکل چاره ای اندیشیده اند که همان راهنمای تعاملی برنامه میباشد. در واقع شما با استفاده از این راهنما و توضیحاتی که در قسمت راهنمای برنامه داده شده میتوانید طرز استفاده از آن را به خوبی فرابگیرید. امتیاز این بخش از نظر AppReview خوب است، 4.5 از 5 . ویکی لایتنر

کاربرد:

هنگامی که برنامه را اجرا میکنید، ابتدا باید یکی از گزینه های TTS (Text to Speech) را انتخاب نمایید. درمورد TTS ، همین رابدانید که فرآیندی جهت نزدیک کردن زبان نوشتار به زبان گفتار میباشد.  به دلیل طولانی شدن بحث، ذکر توضیحات بیشتر درباره این موضوع امکان پذیر نیست.

"ویکی لایتنر" دارای دو بخش اصلی به نام های مخزن ابری (دسترسی از طریق اینترنت) و مخزن محلی میباشد. در بخش اول، مجموعه جعبه های لایتنر موجود است که با اشاره بر روی آن عملیات دانلود شروع شده و به مخزن محلی برنامه منتقل میگردد.

 اگر انگشت خود را چند لحظه بر روی یک آیکون (جعبه) نگاه دارید، منویی باز میشود که علاوه بر گزینه دانلود دو گزینه دیگر نیز در دسترس شما قرار میگیرد. یک گزینه مربوط به خواندن نظرات کاربران درباره آن جعبه میباشد که شما نیز با لمس دکمه + در بالای صفحه میتوانید نظر خود را در این قسمت وارد کنید. با انتخاب گزینه جزئیات هم، مشخصاتی (تعداد دانلود، تعداد کارت ها،وضعیت و...) درباره آن مجموعه کارت به نمایش درخواهد آمد.

در بخش مخزن محلی علاوه بر مرور جعبه هایی که ذخیره کرده اید، قادر خواهید بود خودتان هم یک مجموعه کارت ایجاد نمایید. برای این کار باید بر روی ناحیه ای که علامت + در وسط آن قرار گرفته اشاره کنید و پس از وارد نمودن نام و توضیحات مجموعه و همچنین انتخاب تصویری برای آیکون آن، جعبه لایتنر شخصی خود را ایجاد کنید. البته جعبه شما هنوز خالی میباشد و برای افزودن کارت به آن باید آیکون مربوطه را لمس نموده و در بالای صفحه جدید برروی تصویر + اشاره کنید. گزینه هایی که می بایست در صفحه محتوای کارت جدید تکمیل نمایید شامل روی کارت، پشت کارت، مثال، صدا و تصویر میشود که فقط دو گزینه اول الزامی است. در آخر هم دکمه تایید را لمس کنید.

حال اجازه دهید توضیحاتی درمورد مرور کارت ها بدهیم. وقتی جعبه ای را انتخاب میکنید، صفحه ای باز میشود که یکی از دو روی کارت های درون آن را به شما نشان میدهد. با استفاده از دکمه ای که در بالای صفحه قرار دارد میتوانید انتخاب کنید کدام رو نمایش داده شود. بعد از مرور هرکارت با لمس دکمه "یادگرفتم" ، آن را به سطوح بالاتر جعبه بفرستید. به خاطر داشته باشید با اتمام هر سطح، مرحله بعدی یادگیری فردای آن روز قابل دسترس خواهد بود.

وقتی که چند جعبه لایتنر با محتوای متفاوت در مخزن محلی "ویکی لایتنر" موجود باشد و به طور همزمان اقدام به یادگیری نموده باشید، میزان پیشرفت در سطوح هر جعبه به وسیله نوار پیشرفتی (Progress bar) که در زیر آن نشان داده میشود، مشخص است. این موضوع به شما در تصمیم گیری، برنامه ریزی و مدیریت جعبه ها یاری میرساند.

بحث در مورد کاربرد های این برنامه اندرویدی طولانی شد و هنوز قابلیت های زیادی مانده که نمیتوانیم به طور کامل توضیح دهیم و فقط اشاره ای به آن ها میکنیم. با اشاره طولانی مدت بر روی جعبه ها در مخزن محلی گزینه هایی شامل آغاز مرور، لیست کارها، نظرات، جزئیات، درخواست ویرایش، درخواست حذف، همگام سازی (بروز رسانی مجموعه کارت ها نسبت به آخرین تغیررات)، حذف (توسط کاربر و به صورت محلی)، کپی محلی و وارد کردن CSV (وارد کردن فایل اکسل درون جعبه) در دسترش شما قرار میگیرد.

با انتخاب گزینه لیست کارها، کارت های جعبه مورد نظر به نمایش در می آید که با اشاره طولانی بر روی هر کارت گزینه های درخواست ویرایش، درخواست حذف، کپی محلی، جزئیات، گزینش چندگانه، گزینش همه و گزینش وارون نمایان خواهد شد. پس از انجام هر عملیات، آیکون مخصوص به آن در کنار هر کارت قابل رویت میباشد.

سایر گزینه های این اپلیکیشن اندرویدی نیز با لمس دکمه منوی گوشی باز میشود. در قسمت تنظیمات این منو میتوانید مکانیزم یادگیری را توسط دو گزینه تعیین کنید.

لازم به ذکر است برای جابجایی بین صفحات (بین مخزن محلی و اصلی، بین شماره کارت ها و بین سطوح جعبه) باید آن ها را به طرفین بکشید. تردید نداشته باشید امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 خواهد بود! ویکی لایتنر

قیمت:

همانطور که ذکر شد در این برنامه اندرویدی قابلیت های زیاد و پرکاربردی گنجانده شده است که حتما برای کاربران مفید واقع میشود اما با این حال کمتر بودن قیمت "ویکی لایتنر" میتوانست در جلب توجه تعداد بیشتری از مخاطبان کمک کند. این بخش امتیاز 4 از 5 را از AppReview دریافت میکند.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  پارسا 4
  اینکه قابلیت وارد کردن کلمات با اعراب رو از طریق csv نداره یه مشکل است که باید حل شود.

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  محمد رضا
  به نام خدا با عرض سلام و تشکر می خواستم بدانم آیا قابلیت این را نیز دارد که فلش کارتهای شخصی هم به آن اضافه کنیم? متشکرم

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  ssajedehlohrsbi 0.5
  سلام من پول به حسابتان واریز کردم ولی برنامه برام نصب نمیشه باید :s:چکار کنم؟

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   سید خدا 5
   خب چرا با تولیدکننده هاش تماس نمیگیری؟ معمولا یه ایمیل توی صفحه برنامه میذارن.

   به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  امین 5
  دیگه هیچ واژه ای یادمون نمیره :-D

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  Seyed Mostafa Meshkati 3
  برنامه به درد بخوریه، ولی اصلا رو زیباییش کار نشده!

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  linda
  زبان های دیگه هم داره. یعنی فرقی نمیکنه که چه زبانی باشه. چون کارتهاش رو میشه درست کرد.اگه بسته زبان مورد نظرت نبود، خودت با دوستات میتونی درست کنی 8-)

  به این نظر پاسخ دهید
 7. avatar
  راضیه ف
  ?:-) من هنوز دانلودش نکردم، چون می خوام بدونم که ایا فقط برای زبان انگلیسیه یا برای زبان های دیگه هم قابل استفادس ؟

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   سید خدا 5
   هر چیزی که توی مجموعه اش باشه میتونی. مثلا فرانسوی و یا حتی چیزهای دیگه مثل حقوق یا اصطلاحات پزشکی. یعنی باید مجموعه کارتش توی لیستش باشه یا خودت با دوستات درست کنین و به مجموعه اش اضافه کنی.

   به این نظر پاسخ دهید
  2. میلاد صالحی
   میلاد صالحی (ادمین)
   برای زبان فارسی هم میتونی ازش استفاده کنی

   به این نظر پاسخ دهید
 8. avatar
  Reza 5
  اگه میشد لغات اضافه شده توسط کاربر را در فایل csv ذخیره می کرد خوب میشد.

  به این نظر پاسخ دهید
 9. avatar
  راستین 5
  تازه نصیش کردم، app کاربردی و خوبیه ولی مچموعه هاش زیاد هست و مدیریت موضوعی ندارند. جدا از این موضوع عالیه

  به این نظر پاسخ دهید
 10. avatar
  امیر علی 5
  کارکردن باهاش یه کم سخته، باید حتما راهنماش رو به دقت بخونی. اما در کل خیلی برنامه خوبیه

  به این نظر پاسخ دهید
 11. avatar
  حسن 5
  خیلی توپه!ولی منتظر ویجتش هستم ;-)

  به این نظر پاسخ دهید
 12. avatar
  حسام 5
  برنامه خوبی هستش...نسبت به برنامه های مشابهش نسبتا جامع تر و بهتره اما هنوز هم می شه بیشتر روش کار کرد و امکانات بیشتری بهش اضافه کرد. امیدوارم به این تیپ برنامه ها بیشتر توجه بشه ... :yes:

  به این نظر پاسخ دهید
 13. avatar
  مهدی 5
  خیلی خوبه :yes: هنوز خیلی کارها میشه کرد. امیدوارم ادامه بدن. یکم اگه ساده تر بشه بهتره :-P

  به این نظر پاسخ دهید
 14. avatar
  صبا 5
  مجموعه 504 ویکی رو دانلود کردم .هر شب دارم مرور میکنم. کار کردن باهاش خیلی راحته

  به این نظر پاسخ دهید
 15. avatar
  رستا 5
  من که دارم ازش استفاده میکنم، از app های دیگه هم خیلی کاملتره. برای من مهمتر از همه به اشتراک گذاری اطلاعاتشه که هر روز بیشتر و کاملتر میشه. تازه با برنامه نویساش هم تماس گرفتم اونا هم خیلی خوب به سوالام جواب دادن :-))

  به این نظر پاسخ دهید
ویکی لایتنر