پرواز 24

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پرواز 24نسخه 1.3.0

امتیاز کاربران
4.83 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : سیر و سفر
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 1.8 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر

امروزه یکی از سریعترین روش های جابجایی بین شهرها و کشورهای مختلف، مسافرت با هواپیما میباشد. بسیاری از افرادی که به هر منظور از جمله تفریح و یا سفر کاری قصد دارند به نقطه ای دور از محل زندگی خود سفر کنند، از راه هوایی اقدام نموده تا سریعتر و البته با بهره گیری از امکانات بهتر در طول سفر، به مقصد برسند. بنابراین نیاز اساسی این افراد اطلاع کامل از ساعت پروازها و قیمت بلیط آنها خواهد بود.

"پرواز 24" نام برنامه ای است که این نیاز را تا حدودی رفع میکند. با ما در معرفی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید تا به نقد و بررسی آن بپردازیم.

پرواز 24

رابط کاربری:

اپلیکیشن فوق از قالب گرافیکی شیک و ظاهر کاربرپسندی بهره میبرد که در آن نقاط قوتی همچون رنگ بندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های زیبا و گویا، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی به چشم میخورد. علاوه بر این موارد، استفاده از انیمیشن ها و افکت های صوتی و تصویری نیز بر جذابیت محیط این برنامه اندرویدی افزوده است و "پرواز 24" از این لحاظ امتیاز خوبی دریافت خواهد کرد.

در چنین اپلیکیشن هایی برای کاربران مهمتر از جنبه ظاهری، راحتی کار با آنها میباشد. برنامه فوق از نظر رعایت استانداردها و اصول لازم برای خلق یک رابط کاربری روان، در حد مطلوبی قرار دارد بطوریکه میتوانید با سرعت بالا و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف آن جابجا شده و از امکانات آن استفاده نمایید. به کارگیری دکمه های ناوبری، پنجره های شناور و انتخاب محل صحیح جهت قراگیری ابزارها، از جمله نکات مثبتی هستند که باید در این رابطه نام ببریم.

هرچند همه چیز در "پرواز 24" کامل به نظر میرسد اما انتظار میرفت دقت نظر بیشتری از سوی تولیدکنندگان صرف گردد تا معدود نواقص آن از جمله چینش نامنظم متن در بعضی قسمت ها نیز برطرف گردد. به هرحال این موضوع ارزش های این اپلیکیشن را زیر سوال نمیبرد و امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

پرواز 24کاربرد:

در این اپلیکیشن اندرویدی آخرین پروازهای چارتر در 15 روز آینده به همراه مبدا و مقصد، ساعت حرکت و قیمت بلیط آنها به اطلاع کاربران میرسد که برای این کار دسترسی به اینترنت نیاز است. "پرواز 24" برای انجام وظیفه بهتر، امکانات جانبی متعدد و قابلیت هایی خوبی دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

در صفحه اول برنامه فوق فهرستی مشاهده خواهید کرد که گزینه ای به نام جستجوی پروازها در آن قرار گرفته است. این گزینه درواقع یک ابزار جستجوی پیشرفته میباشد که به وسیله آن میتوانید پس از انتخاب مبدا و مقصد، لیست پروازهای موجود را طی دو هفته آینده ببینید. علاوه بر این، در بخش مسیرهای پیشنهادی لیستی از پروازها به تفکیک شهرهای مقصد به نمایش درمی آید که در کنار هر کدام، شهرهای مبدا و کمترین بهای بلیط نیز قرار گرفته اند.

با اشاره بر روی نام مبدا، فهرست کامل پروازهای آتی به ترتیب تاریخ گشوده میشود که میتوانید با لمس هر یک از موارد دلخواه خود، از جزئیات آن نیز آگاهی پیدا کنید. این جزئیات شامل ساعت حرکت، تعداد بلیط قابل رزرو و نام شرکت هواپیمایی ارئه دهنده میگردد. در پایین صفحه نیز دکمه هایی برای مشاهده پرواز در روزهای قبل و بعد و همچنین مسیر مخالف (برگشت) به چشم میخورد.

یکی از قابلیت های کاربردی و جالب "پرواز 24"، بروزرسانی خودکار قیمت ها میباشد که زمان پیش فرض آن هر 5 دقیقه یکبار است. این زمان در بالای صفحه و با عنوان اعتبار نرخ ها قرار گرفته که میتوانید از قسمت تنظیمات آن را تغییر دهید. البته امکان بروزرسانی اطلاعات برنامه به صورت دستی نیز وجود دارد که بدون تردید برای شما کاربرد خواهد داشت.

سایر امکانات جانبی قابل ذکر برای اپلیکیشن فوق، با اشاره بر روی اطلاعات هر پرواز ظاهر میشوند. امکان به اشتراک گذاری شرایط پرواز و بهای بلیط با دوستان (دعوت از همسفران)، افزودن به علاقه مندی ها (زیرنظر گرفتن پرواز) و خرید بلیط از جمله این امکانات هستند. مورد آخر هنوز به صورت آنلاین در نسخه کنونی "پرواز 24" پیاده سازی نشده و فقط میتوانید با دفاتر پشتیبانی تماس گرفت. قابلیت زیرنظر گرفتن پرواز نیز به شما کمک میکند که از آخرین تغییرات شرایط و بهای بلیط آگاه شوید که با اعلان از سوی برنامه همراه خواهد بود. علاوه بر این، بخش جداگانه ای جهت ذخیره مواردی که قصد زیرنظر گرفتن آنها را دارید، پیش بینی شده است که امکان حذف نیز در آن وجود دارد.

با توجه به مواردی که نام بردیم، باید گفت که "پرواز 24" از هرنظر کامل میباشد و درصورت امکان خرید آنلاین بلیط ها، کارایی آن بیشتر افزایش می یابد. البته درطول روند اجرای برنامه خطاهایی بروز پیدا میکند که انتظار میرود تولیدکنندگان نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پرواز 24

قیمت :

این برنامه اندرویدی و تمامی امکانات آن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد. این موضوع بدون تردید باعث استقبال مخاطبان از "پرواز 24" میشود و به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

تنها تغییر برنامه فوق در نسخه جدید آن به شماره 1.3.0، افزوده شدن امکان خرید بلیط هواپیما از داخل برنامه میباشد. وجود این قابلیت برای "پرواز 24" بسیار ضروری بود و اکنون کاربران این اپلیکیشن اندرویدی میتوانند با خیال راحت بلیط پروازهای موردنظر خود را تهیه نمایند. لازم به ذکر است به منظور خرید بلیط ها باید حساب کاربری ایجاد نمایید که در همان صفحه پرداخت انجام میپذیرد و سپس طی سه مرحله، خرید به اتمام میرسد. البته بهتر بود بخش جداگانه ای جهت ساخت و ویرایش حساب کاربری و همچنین ورود کاربران به برنامه، طراحی میگردید.

ir.parvaz24_4

هرچند هنوز هم کمبودهایی در اپلیکیشن فوق به چشم میخورد و انتظار میرود که توسعه آن تا رفع همه نواقص ادامه یابد، اما باید گفت که "پرواز 24" وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد و بدون تردید سودمند خواهد بود. این موضوع باعث افزایش امتیاز بخش کاربرد به 5 از 5، توسط AppReview میشود.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  ندافی پور 5
  من دیروز نصبش کردم و از طریق دفتر شرکت هم بلیتای مسافرت تابستونیمو خریدم تو یه جمله میتونم بگم : " با این برنامه از شر آژانسای مسافرتی و قر و ادفاراشون رااااااحت شدم "

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  افشار 5
  دمتون گرررررم بابااااااااااا

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  سینا 5
  PERFECTO!!

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  حسینی پور 5
  بیییییگ لاااااایک

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  رامین 5
  :yes: :yes: دیدگاه

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  احمد 5
  این برنامه فوق العاده تخصصی و کاربردیه مرررررسی

  به این نظر پاسخ دهید
پرواز 24