پزشک اندروید

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پزشک اندرویدنسخه 1.0

امتیاز کاربران
3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی

 

سلامتی ما در گرو رعایت کامل نکات پزشکی است اما در صورت بروز بیماری آگاهی از روش های درمان و همچنین کاربرد داروهای متنوع نیز مفید خواهد بود.

امروز برنامه ای را به شما معرفی میکنیم که  سعی در آگاه سازی عموم از نکات پزشکی دارد. ما را در نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی " پزشک اندروید" همراهی کنید.

پزشک اندروید

رابط کاربری:

در نگاه اول، ظاهر برنامه زیبا به نظر میرسد اما دقیق تر که بنگریم نقص هایی دیده میشود که با رفع آنها گرافیک " پزشک اندروید" بهتر خواهد شد.

رنگ های موجود همگی زنده و شاداب هستند و هماهنگی آنها تا حدودی خوب است اما پس زمینه انتخاب شده برای این اپلیکیشن مناسب نیست و بهتر بود بجای یک تصویر آن هم با رنگی که در عناصر دیگر بکار رفته، از رنگ مناسبی استفاده گردد تا جلوه دیگر قسمت ها بر روی آن بیشتر شود.

درمورد آیکون یکپارچگی از لحاظ نوع آنها دیده نمیشود. این یکپارچگی میتوانست با طراحی اختصاصی آیکون ها تامین شود و برای مثال همگی از نوع دوبعدی و فانتزی باشند.

ایراد دیگر را میتوان از نمایش برنامه در نمای افقی و عمودی گرفت به طوریکه چینش متن ها در حالت افقی منظم تر است. البته این مشکل فقط برای قرار گرفتن نام برنامه داخل سربرگ اتفاق می افتد.

فونت برنامه خوانا و مناسب میباشد هرچند به دلیل رنگ پس زمینه آن در قسمت توضیحات، دارای دید خوبی نیست. شاید این موضوع سبب اذیت چشم برخی از کاربران شود. برای متنی به رنگ سیاه، پس زمینه ای با رنگ سفید مناسب تر خواهد بود.

در میان این نقص ها، باید به نقاط قوتی هم اشاره کنیم. سرعت بالا و سهولت دسترسی به بخش های مختلف و نیز انیمیشن های ملایم از جمله این نقاط قوت هستند.

این بخش امتیاز قابل ملاحظه ای دریافت نمیکند. از نظر AppReview  این امتیاز 2.5 از 5 است.

پزشک اندروید

کاربرد:    

تعداد موضوعات و مطالب موجود در "پزشک اندروید" میتواند مخاطبان را راضی کند. هنگامی که اولین بار برنامه را اجرا میکنید، پایگاه داده های آن در گوشی شما ذخیره میگردد. زمانی که برای این عملیات سپری میشود نشان از حجم بالای مقالات این اپلیکیشن دارد.

مطالب به 4 بخش کلی تقسیم شده اند که جالبترین آنها بخش اول است. در این قسمت به صورت یک دکتر مجازی از کاربر سوالاتی پرسیده میشود که در نهایت به یک راهنمایی درباره آن بیماری ختم میگردد.

ابزار جستجو و قابلیت به اشتراک گذاری نیز از امکانات جانبی "پزشک اندروید" هستند. برخی از برنامه های مشابه امکانات بیشتری درخود دارند.

در پایان باید اشاره کنیم، مطالب موجود در این برنامه اندرویدی همانطور که تولید کنندگان آن هم ذکر نموده اند، فقط به عنوان راهنمای بیماران است و نباید به دید یک پزشک واقعی به این اپلیکیشن نگاه کرد.

امتیازی که AppReview به این بخش میدهد، 4.5 از 5 میباشد.

پزشک اندروید

قیمت:

"پزشک اندروید" با قیمت 2000 تومان منتشر شده است. از نظر AppReview بهتر بود قیمت کمتری برای این اپلیکیشن اندرویدی قرار داده شود و بنابراین امتیاز 4 از 5 را به این بخش تعلق میگیرد.

 

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    الهه احمدی 0.5
    به نظرم قیافش اصلا تعریفی نداره و طراحی آنچنانی براش صورت نگرفته و مطالبی هم گذاشته جدید نیست به مطالب قبلی که در بازار هست و نسبت به قیمتش نمی ارزه

    به این نظر پاسخ دهید
پزشک اندروید