پونیلا

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پونیلانسخه 1.3

4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی

دنیای مجازی و شبکه جهانی اینترنت، سرشار از مطالب مختلف در زمینه های گوناگون میباشد بطوری که هر فرد میتواند با جستجو در این منبع بزرگ به اطلاعات مورد علاقه خود دست یابد. هرچند موتورهای جستجوگر در یافتن مطالب مورد نیاز کاربران نقش مهمی ایفا میکنند اما روش های دیگری نیز برای دسترسی سریع تر به موضوعات دلخواه وجود دارد که در قالب اپلیکیشن های موبایل ارائه میشوند و به صورت هوشمند شما را به علاقه مندی هایتان میرسانند!

در ادامه برنامه "پونیلا" را به عنوان یکی از راه های سریع برای دسترسی به مطالب دلخواه در فضای مجازی معرفی میکنیم. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

پونیلا

رابط کاربری :

طراحی محیط اپلیکیشن فوق با رعایت اصل سادگی انجام پذیرفته تا کارایی لازم را به همراه داشته باشد. البته این موضوع از جذابیت های ظاهری "پونیلا" کم نکرده و میتوانیم برای آن به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. باید گفت که چهره این برنامه اندرویدی کاربرپسند و کم نقص است هرچند انتظار میرفت در خلق آن، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد تا از هر لحاظ حرفه ای به نظر برسد.

در پیاده سازی رابط کاربری "پونیلا"، استانداردهای لازم تا حد زیادی رعایت شده اند و از تکنیک های اصولی مانند دکمه های بازگشت یا پنجره های شناور به خوبی استفاده شده است. به همین دلیل جابجایی بین بخش های مختلف برنامه فوق، با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی انجام میپذیرد و به کارگیری امکانات موجود، هیچگونه دشواری برای کاربران نخواهد داشت که این موضوع امتیاز بزرگی به شمار می آید.

از نظر AppReview، امتیاز 4.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

پونیلا

کاربرد :

به کمک این اپلیکیشن اندرویدی میتوانید مطالبی با موضوعات مورد علاقه خود را به صورت خودکار دریافت کنید. بدین منظور کافی است ابتدا در "پونیلا" یک حساب کاربری ایجاد نمایید و یا با یک حساب جیمیل وارد برنامه شوید. پس از این کار باید وارد قسمت پروفایل شده و از بخش علاقه ها، موضوعاتی که میخواهید مطالب مربوط به آنها برای شما ارسال گردد را برگزینید تا در صفحه داشبورد به نمایش درآیند. البته کارایی اپلیکیشن فوق به همین جا ختم نمیشود و در ادامه دیگر قابلیت های آن را نام برده و توضیح داده ایم.

در "پونیلا" این امکان فراهم گردیده که هر کاربر برای خود برگه هایی با محتوای مشخص ایجاد نموده و سپس آنها را به صورت یک دفتر با بخش بندی های منظم تبدیل کند. با لمس دکمه + در صفحه پروفایل، سه گزینه ایجاد برگه، دفتر و ساخت برگه با درج لینک یک وبسایت در اختیار شما قرار میگیرد که بهتر است ابتدا چند دفتر با نام های دلخواه بسازید و سپس برگه ها را به تناسب موضوع در آنها قرار دهید. چنانچه در طول انجام این عملیات گزینه خصوصی را علامت نزنید، دیگر کاربران میتوانند دفترهایتان را دنبال کنند و از مطالب آنها بهره ببرند. بدنیست بدانید که نوع محتوای برگه ها و دفترها میتواند عکس یا متن باشد که امکان ویرایش یا حذف آنها نیز وجود دارد.

قابلیت دنبال کردن دیگران و ارسال درخواست دوستی برای آنها، از دیگر امکانات مفید در برنامه فوق بوده که به اشتراک گذاری هر چه بیشتر اطلاعات بین کاربران کمک میکند. لیست دوستان و دنبال کننده ها به همراه مطالبی که در "پونیلا" پسندیده اید، از قسمت پروفایل قابل مشاهده میباشد. در این صفحه دکمه تنظیمات نیز به چشم میخورد که با استفاده از آن میتوانید دسته ها و محفل هایی که به وجود آورده اید را مدیریت کنید و اعلان های مختلف از جمله پسندشدن برگه، ارسال نظر، دنبال شدن، پذیرفتن دوستی و غیره را فعال یا غیرفعال نمایید. لازم به ذکر است که امکان نوشتن در دفترهای دیگر کاربران در صورت توافق آنها نیز فراهم گردیده که بدون تردید باعث ایجاد تعامل بیشتر میشود.

حال وقت آن رسیده که یکی از مطالب موجود در "پونیلا" را گشوده و مطالعه کنید. در صفحه مربوط به هر نوشته علاوه بر متن و عکس، امکاناتی همچون اشتراک گذاری، گزارش تخلف، آدرس منبع، پسندکردن، ارسال دیدگاه و بازگردآوری برگه وجود دارد که با استفاده از مورد آخر میتوانید مطلب را در دفترهایی که خود ایجاد کرده اید، بطور مجدد منتشر نمایید. علاوه بر این در انتهای نوشته، فهرستی از برگه های مرتبط با موضوع نیز به نمایش درمی آید تا به محتوای بیشتری دسترسی داشته باشید. ابزار جستجو با 3 بخش مجزا از قبیل برگه، دفتر و عضو، لیست دفترهای دنبال شده و فهرست اعلان های دریافتی، از دیگر قسمتهای اپلیکیشن فوق هستند.

قابلیت های گنجانده شده در "پونیلا" به حدی کافی هستند که کارایی آن را تضمین کنند و باید گفت که کمبود خاصی از این لحاظ به چشم نمیخورد. در واقع برنامه فوق وظیفه خود را به خوبی انجام داده و به امکانات دیگری نیاز ندارد هرچند ایده پردازی بیشتر، میتواند کیفیت عملکرد آن را افزایش دهد. امیدواریم در آینده ضمن توسعه این اپلیکیشن، شاهد رفع خطاهای جزئی آن نیز باشیم.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پونیلا

قیمت :

دریافت این برنامه اندرویدی بدون پرداخت هزینه انجام پذیرفته و استفاده از آن کاملا رایگان است. با توجه به این که مخاطبان "پونیلا" از تمام اقشار جامعه هستند، این موضوع میتواند باعث استقبال بسیار خوب از اپلیکیشن فوق شود و به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

پاورقی : شما میتوانید از طریق وبسایت پونیلا نیز به خدمات آن دسترسی داشته باشید.

 

 

پونیلا

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پونیلا

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


پونیلا