پیامکستان

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پیامکستاننسخه 2

امتیاز کاربران
4.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : سرگرمی
 • قیمت : ۱۵۰۰ تومان
 • حجم : 4 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2 به بالا
سازنده : شمیم سافت

 

ارتباط با دیگران از طریق ارسال و دریافت پیامک، به یک شیوه عمومی در میان مردم تبدیل شده است. پیام های ما ممکن است موضوعات مختلفی داشته باشد ویا برای منظور خاصی استفاده شود.

نقد و بررسی امروز در رابطه با همین موضوع میباشد. در ادامه برنامه اندرویدی "پیامکستان" را به شما معرفی میکنیم.

پیامکستان

رابط کاربری:

در این اپلیکیشن ، ظاهر جذابی مشاهده میکنیم که ایده های جالبی در طراحی گرافیکی آن به کار رفته است. منوی شروع "پیامکستان" درنوع خود منحصر به فرد بوده و نشان از حسن سلیقه تولید کنندگان این برنامه دارد.

رنگ بندی هماهنگ برنامه را نیز میتوان جزو نقاط قوت این بخش به حساب آورد اما چهره "پیامکستان" در عین حال که زنده و شاداب است، به دلیل استفاده زیاد از رنگ های یکنواخت که در همه صفحات مشاهده میشود، کمی تکرارشونده به نظر میرسد. البته این موضوع هم ایده دیگری از سوی سازندگان برنامه فوق بوده و رنگ بندی این نسخه، در واقع قالب مخصوص فصل پاییز میباشد.

از دیگر نکات مثبت رابط کاربری در این اپلیکیشن اندرویدی میتوان به چینش مرتب فهرست ها، فونت خوانا، آیکون های گویا، افکت ها و انیمیشن های زیبا و همچنین عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کرد.

سرعت دسترسی به قسمت های مختلف برنامه نیز در حد رضایت بخشی قرار دارد و پیچیدگی خاصی ندارد. تنها ایراد را باید به مجزا کردن منوی امکانات از فهرست مشخصات و توضیحات برنامه گرفت. درواقع فهرست سمت راست، دارای گزینه های اضافی میباشد. اگر تولید کنندگان محترم "پیامکستان" مایل به حذف این گزینه ها نبودند، بهتر بود فهرست سمت چپ را نیز با این منو درمی آمیختند و ترتیب آن را برحسب اهمیت گزینه ها تعیین میکردند تا همه چیز در یک جای مشخص قرار بگیرد.

امتیاز AppReview به این بخش، با توجه به موارد ذکر شده 4 از 5 میباشد.

پیامکستان

کاربرد:

بیشترین امتیاز در این بخش را میتوان به دسته بندی منظم پیام ها اختصاص داد. لیست عناوین و زیر فهرست های آنها به گونه ای هستند که شما را سریعتر به هدف خود میرسانند.

تعداد پیام ها و تنوع بالای آنها نیز نقطه قوت دیگری برای این برنامه اندرویدی به شمار میرود. در "پیامکستان" از بروزرسانی آنلاین خبری نیست اما تیم تولیدکننده آن هر از گاهی، پیام های جدیدتری در قالب یک نسخه جدید منتشر ساخته اند.

اجازه دهید کمی هم درمورد امکانات جانبی این برنامه توضیح دهیم. برای متن هر پیام قابلیت های مثل علامت گذاری به عنوان خوانده شده، افزودن به علاقه مندیها و حتی حذف وجود دارد. پیام هایی که به اینصورت علامت زده میشوند، از منوی سمت چپ برنامه قابل دسترس میباشند و برای هر بخش به صورت تفکیک شده قرار میگیرند. مزیت این کار، دسترسی سریعتر به پیام های موردنظر در هر قسمت خواهد بود.

در پایین متن هرپیام نیز، تعداد پیامک آن به نمایش درآمده است تا کاربر بتواند تصمیم بهتری برای ارسال آن بگیرد.

همانطور که اشاره شد، فهرستی در سمت چپ قرار گرفته است که در اصل به عنوان فیلتری برای نمایش پیام ها درهربخش عمل میکند. بدین ترتیب با زیاد شدن تعداد پیام ها، یافتن موارد دلخواه آسان تر خواهد بود.

"پیامکستان" دارای یک ویجت هم میباشد که کارایی زیادی دارد. امکان جابجا شدن بین دسته ها و زیرگروه ها مهمترین قابلیت این ابزارک است. با وجود دکمه به اشتراک گذاری، میتوانید برای ارسال سریع متن دلخواه از ویجت برنامه بهره ببرید. تغییر پیام نمایش داده شده بر روی ویجت، با هر بار باز کردن قفل گوشی، از دیگر ویژگی های آن میباشد.

یک قابلیت پنهانی هم در این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد که بد نیست به آن اشاره کنیم. اگر تاریخ میلادی تلفن همراه شما به درستی تنظیم شده باشد، در مناسبتهای خاص هشداری از سوی "پیامکستان" داده میشود که با اشاره بر روی آن به صفحه پیام های مرتبط با آن مناسبت میروید.

به نظر امکانات جانبی این برنامه، کامل است و کارایی آن را برای شما تضمین میکند. اگر یک ابزار جستجو نیز در میان این همه قابلیت های خوب قرار میگرفت، دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی ماند!

با این حال AppReview امتیاز کامل، یعنی 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پیامکستان

قیمت:

پرداخت 1000 تومان برای برنامه ای که سرشار از پیام های خواندنی بوده و درعین حال با سلیقه و دقت طراحی گردیده است، هزینه زیادی نیست.

ازنظر AppReview امتیاز این بخش، 5 از 5 خواهد بود.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  ارمیا 17 5
  پیامش باحاله ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  محمدرضا شایسته فر
  باسلام هزینه پرداخت شده ولی قسمت نصب فعال نشده...!!! راهکار چیه؟ باتلر شایسته فر

  به این نظر پاسخ دهید
پیامکستان