پیامک فشرده

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پیامک فشردهنسخه 1.0.63

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی

 

فرستادن پیغام های طولانی با گوش تلفن همراه، هزینه بیشتری نسبت به پیامک های کوتاه میبرد به خصوص اگر بخواهیم از زبان فارسی استفاده کنیم. یک راه این است که برای ارسال پیام های طولانی از زبان فینگیلیش! (فارسی با حروف انگلیسی) بهره ببریم اما قیمت پیامک هایی که به اینصورت ارسال میکنیم نیز بیشتر از زبان فارسی میشود. پس راه حل چیست؟

برنامه اندرویدی "پیامک فشرده" علاوه بر اینکه راه حلی برای این مشکل در اختیار شما قرار میدهد، کاربردهای دیگری نیز دارد. در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن با ما همراه شوید.

پیامک فشرده

رابط کاربری:

برای برنامه هایی از این دست، یک محیط ساده با دسترسی آسان به بخش های مختلف ایده آل به نظر میرسد. در "پیامک فشرده" این موضوع  تا حدودی رعایت شده است. گزینه های اصلی برنامه در دسترس شما قرار دارند و به راحتی میتوانید از آنها بهره ببرید. تنها منوی تنظیمات است که دقیقا در جلوی چشم کاربر نیست و برای مشاهده آن باید از دکمه منوی گوشی استفاده کرد. البته این موضوع مربوط به برخی مدل های تلفن همراه میباشد.

این اپلیکیشن اندرویدی از لحاظ گرافیکی، ظاهر شیک و مناسبی دارد. پس زمینه روشن آن با رنگ سربرگ که آیکون های زیبایی نیز درون آن قرار گرفته، دارای هماهنگی خوبی میباشد. نحوه چینش پیام ها نیز در کنار فونت خوانای برنامه به زیباترشدن محیط برنامه کمک میکند. این درحالی است که اگر برای مخاطبین خود تصویر آواتار انتخاب کرده باشید، درواقع ظاهر برنامه "پیامک فشرده" را جذاب تر کرده اید!

از دیگر موارد مثبت رابط کاربری این برنامه اندرویدی میتوان به عملکرد صحیح آن در دو نمای افقی و عمودی اشاره کرد.

امتیاز این بخش نظر AppReview ، 4 از 5 است.

پیامک فشرده

کاربرد:

اجازه دهید ببینیم "پیامک فشرده" چه کارهایی برای ما انجام میدهد. بار اول که برنامه را اجرا میکنید از شما درخواست میشود که شماره سیم کارتی که هم اکنون در گوشی قرار دارد را وارد کنید. این کار به این دلیل است که شماره به سرور فرستاده شود تا پس از این لیست مخاطبین شما را که این برنامه بر روی گوشی آنها نیز نصب شده، به نمایش درآورد. البته این عمل درصورت موافقت شما انجام میپذیرد.

برای اینکه از لیست مخاطبین خود که از "پیامک فشرده" استفاده میکنند، باخبر شوید کافی است با لمس دکمه منوی گوشی ( شاید در بعضی گوشی ها، دکمه ای که در سربرگ قرار دارد) گزینه "بررسی لیست مخاطبین" را انتخاب کنید. پس از این برنامه از شما اجازه میگیرد که آیا شماره را برای بررسی به سرور بفرستد یا خیر؟ بعد از تایید، نتایج ممکن به نمایش درخواهند آمد.

 حتما اکنون میخواهید اولین پیام خود را ارسال کنید. برای این کار لازم است آیکونی که در انتهای سمت راست، در سربرگ قرار دارد را لمس کنید تا صفحه جدیدی باز شود. علامت + موجود در این آیکون گویای این مطلب میباشد. حال در بالای صفحه جدید شماره مخاطب را وارد کرده و در پایین صفحه متن پیام را تایپ نمایید و بر روی دکمه ارسال اشاره کنید. حتی میتوانید از وجود شکلکها (صورتکها) نیز در متن پیامتان بهره ببرید. بدین منظور بر روی دکمه ای که در سربرگ قرار گرفته اشاره کنید تا لیست شکلکها بازشود.

تا اینجا همه چیز مانند روشی بود که از برنامه ارسال پیام خود گوشی استفاده میکردید اما نکته اینجاست که اگر مخاطب شما نیز از "پیامک فشرده" استفاده میکند، قادر خواهید بود متن چند پیام را با هزینه یک پیام ارسال نمایید. درهنگام نوشتن متن، برای درک کامل شما از اینکه چه مقدار دیگر میتوانید حروف تایپ کنید، عددی به صورت درصدی به نمایش در می آید. هرگاه این عدد به 0 رسید شما یک پیام کامل نوشته اید و خواهید دید مقدار تایپ شده برابر با 3 الی 4 پیام در حالت معمولی است!

درصورتی که میخواهید از داخل "پیامک فشرده"  برای افرادی که این برنامه را درون گوشی خود ندارند پیام بفرستید، باید بعد از لمس دکمه منوی گوشی (در صفحه تایپ پیامک)، تیک گزینه "ارسال فشرده شده" را بردارید. گزینه دیگر این منو برای حذف مکالمات کاربرد دارد.

امکانات جانبی این برنامه اندرویدی شامل قابلیت پشتیبان گیری از پیام ها، کدگشایی پیام هایی که به صورت فشرده فرستاده شده اند، مشاهده آمار تعداد پیامک هایی که فرستاده و تعدادی که صرفه جویی شده و قابلیت جالب نمایش کلمات پیشنهادی در هنگام تایپ پیام، میشود. تمامی این قابلیت ها با لمس دکمه منو در صفحه اصلی برنامه و باز شدن منوی تنظیمات در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای کپی کردن متن و چسباندن آن در قسمت کدگشایی، کافی است انگشت خود را چند لحظه بر روی متن نگاه دارید تا منوی مربوطه باز شود.

درپایان هم باید اضافه کنیم، پیام های شما در این برنامه به صورت لیست گفتگوها نشان داده میشود که با اشاره بر روی هریک و بازنمودن آن میتوانید به ارسال پیام برای همان مخاطب اقدام بفرمایید. یعنی دقیقا همان روشی که در رابط کاربری سیستم عامل اندروید و بخش ارسال پیام دیده اید.

درصورتی که به راهنمایی بیشتری احتیاج دارید، پیشنهاد میکنیم به وب سایت شرکت تولید کننده، این برنامه مراجعه بفرمایید.

با وجود مواردی که ذکر شد، AppReview راهی جز دادن امتیاز 5 از 5 به این بخش  ندارد.

پیامک فشرده

قیمت:

این برنامه اندرویدی میتواند هزینه های شما در ارسال پیامک را کاهش دهد و در مدت کوتاهی هزینه ای که برای خرید آن صرف کرده اید، به جیب مبارک باز میگرداند! در نتیجه با وجود قیمت 1700 تومان ارزش امتحان کردن را خواهد داشت.

از نظر AppReview امتیاز این بخش 5 از 5 خواهد بود.

 

اپلیکیشن "پیامک فشرده" هم اکنون تخفیف خورده و با قیمت 1200 تومان به فروش میرسد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


پیامک فشرده