چراغ قوه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن چراغ قوهنسخه 3.1

امتیاز کاربران
4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : ابزارها
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 4.5 مگابایت
دریافت برنامه/بازی چراغ قوه از بازار سازنده : سهیل افشاری

با روی کار آمدن نسل جدید تلفن همراه و گوشی های هوشمند، این دستگاه تبدیل به ابزاری همه کاره شد که علاوه بر تماس گرفتن و پیام دادن، میتوان برای انجام امور دیگر نیز از آن کمک گرفت. استفاده از نور فلاش دوربین در تاریکی، یکی از این صدها کاربرد میباشد که در عین سادگی بسیار مفید خواهد بود.

اپلیکیشن "چراغ قوه" که در ادامه با آن آشنا میشوید، در جاهای تاریک به شما یاری میرساند. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

چراغ قوه

رابط کاربری :

یکپارچگی قالب گرافیکی، مهمترین نکته مثبت در برنامه فوق به میباشد که ظاهر شیک و کاربرپسندی را در آن به وجود آورده است. رنگبندی هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های یکدست و زیبا، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، از دیگر نقاط قوط در این اپلیکیشن اندرویدی هستند. هرچند نقص خاصی در چهره "چراغ قوه" به چشم نمیخورد اما دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر، میتوانست جذابیت آن را افزایش دهد.

اپلیکیشن فوق دارای بخش ها و صفحات متعدد نیست و از این رو جابجایی ها در آن بدون پیچیدگی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود نیز راحت میباشد. البته پیاده سازی رابط کاربری "چراغ قوه"، در همین حد نیز هوشمندانه و با رعایت استانداردهای لازم صورت گرفته است و یکی از نکات مثبت آن به شمار می آید.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

چراغ قوه

کاربرد :

وظیفه این برنامه اندرویدی با توجه به نام آن کاملا مشخص بوده و نیازی به توضیح ندارد. شما میتوانید با استفاده از "چراغ قوه" در مکان های تاریک و بدون نور با خیال آسوده قدم بزنید! البته قابلیت ها و امکانات جانبی دیگری نیز به اپلیکیشن فوق افزوده شده که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم.

به محض اجرای "چراغ قوه"، فلاش دوربین دستگاه روشن میشود که با لمس دکمه وسط صفحه اصلی، میتوانید آن را خاموش کنید. در زیر همین دکمه یک نوار شبیه ولوم وجود دارد که بر حسب مقدار جابجایی آن، نور با فاصله های زمانی چشمک میزند. این امکان با اشاره بر روی دکمه S.O.S در سربرگ نیز میسر میگردد.

دیگر ابزارهای برنامه فوق با لمس دکمه منو در دسترس قرار میگیرند که عبارتند از تغییر رنگ صفحه نمایش به مفهوم هشدار، آژیر آمبولانس، آتش نشانی و پلیس، ارسال کلمه رمزی بر اساس الفبای مورس و با روشن و خاموش شدن نور، نورپردازی حالت کلاب، تنظیم رنگ دلخواه و نمایش آن، ایجاد اشکال رنگ آمیزی شده و حالت فلاش زنی در عکسبرداری سریع. هر کدام از این موارد را میتوانید در "چراغ قوه" همراه با صدا به کار برده و یا صدای آن را غیرفعال کنید. هرچند این امکانات ساده به نظر میرسند اما بد نیست هر یک از آنها را مورد استفاده قرار دهید تا بطور کامل با کاربردشان آشنا شوید.

در پایان باید گفت که "چراغ قوه" به عنوان یک ابزار ضروری باید بر روی دستگاه تلفن همراه یا تبلت شما نصب شده باشد. حتی دیگر قابلیت های اپلیکیشن فوق نیز میتوانند در مواقع خاص مفید واقع گردند. این برنامه نیاز به امکانات دیگری ندارد هرچند ایده پردازی بیشتر، کارایی آن را افزایش میدهد.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

چراغ قوه

قیمت :

این اپلیکیشن اندرویدی کاملا رایگان بوده و با توجه به اینکه مورد نیاز همه اقشار کاربران میباشد، باید منتظر استقبال خوب مخاطبان از "چراغ قوه" باشیم. به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  فريال
  Kheyli be dard bokhor bood khaste nabashid

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  شهرام 5
  جالبه

  به این نظر پاسخ دهید
چراغ قوه