کارت شارژ

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کارت شارژنسخه 2.2

امتیاز کاربران
4.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 1.6 مگابایت
سازنده : آل دیجیتال

تلفن همراه به عنوان یک وسیله ارتباطی پرکاربرد، نقش مهمی در زندگی ما دارد. به همین دلیل و به منظور استفاده بهینه تر از این وسیله، خدمات متنوعی در رابطه با آن ارائه میگردد که بخش بزرگی از خدمات ذکرشده مربوط به سیم کارت میشود. همچنین این موضوع به بهانه ای برای تولید اپلیکیشن های متنوع تبدیل شده است.

برنامه اندرویدی "کارت شارژ" که در ادامه آن را نقد و بررسی میکنیم، نمونه ای از این دست اپلیکیشن هاست. با ما همراه شوید تا آن را بیشتر به شما معرفی کنیم.

کارت شارژ

رابط کاربری:

برای طراحی این برنامه اصولی مانند چیدمان مرتب فهرست ها و عناصر و همچنین استفاده از آیکن های گویا و فونت مناسب، تقریبا رعایت شده اند و به عنوان نقاط قوت آن محسوب میشوند. رنگ بندی "کارت شارژ" نیز در عین حال که هماهنگی و استانداردهای لازم را دارد اما کمی تیره میباشد و جذابیت چندانی ندارد.

قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی میتوانست با دقت نظر بیشتری طراحی گردد تا چهره ای کاربر پسندتر و حرفه ای تر به خود بگیرد. نواقصی که میتوانیم برای "کارت شارژ" نام ببریم، شامل سایز کوچک فونت در بعضی قسمت ها و همچنین عدم نمایش صحیح برخی آیکن ها (خارج از دید صفحه) میشود.

در مقابل موارد اشاره شده، سرعت بالای دسترسی به بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات برنامه، امتیاز خوبی میگیرد چون ویژگی های مذکور از ضروریات اپلیکیشن فوق هستند.

ازنظر AppReview امتیاز این بخش، 3.5 از 5 است.

کارت شارژ

کاربرد:

وظیفه اصلی این برنامه اندرویدی خرید کارت شارژ به منظور شارژ کردن سیم کارت میباشد و برای این کار میبایست به اینترنت متصل بود. این موضوع ایجاد محدودیت میکند و برخی از برنامه های رقیب برای حل این مشکل به استفاده از کدهای USSD به منظور شارژ آفلاین که توسط شرکت های سرویس دهنده پشتیبانی میشود، روی آورده اند.

اولین قابلیت این برنامه اندرویدی که باید به آن اشاره کنیم، امکان ثبت ایمیل و شماره همراه در آن میباشد که باعث تسریع در عملیات خرید خواهد شد. درواقع با هربار ورود به صفحه خرید، ایمیل و شماره ثبت شده در فیلدهای مربوطه قرار میگیرند و نیاز به تایپ آنها نیست. همچنین امکان تغییر موارد ثبت شده و نام اپراتور سیم کارت که در شروع تنظیم کرده بودید، وجود دارد.

اپلیکیشن فوق، امکانات جانبی دیگری هم دارد که مهمترین آن استفاده از طرح های مرتبط با نوع سیم کارت شما میباشد. با ورود به قسمت مربوطه و انتخاب هریک از گزینه ها، میتوانید از خدمات موردنظر خود استفاده کنید. انجام عملیات به فعالسازی طرح ها، به وسیله کدهای USSD انجام میپذیرد که البته به روش دیگری امکان پذیر نخواهد بود.

کارت شارژهایی که خریداری میکنید در قسمتی با نام "کدهای دریافتی قبلی" ذخیره میشوند که امکان وارد کردن شماره به صورت دستی و با انتخاب نام اپراتور و مبلغ شارژ نیز وجود دارد. مزیت این کار در بخش "شارژکردن سیم کارت" نمایان میشود هنگامی که با انتخاب کد USSD مورد نظر، میتوانید کارت شارژهای از قبل وارد شده را انتخاب نمایید تا عملیات شارژ طبق آن و با همان مبلغ انجام گردد.

کنترل اعتبار یا استعلام از باقی مانده شارژ سیم کارت، آخرین قابلیتی است که باید به آن اشاره کنیم. بدین ترتیب "کارت شارژ" یک سری از خدمات مفید و کاربردی سیم کارت را به صورت یک ابزار در اختیار شما قرار میدهد. میتوانید با مطالعه راهنمای برنامه، نحوه استفاده از آن را به طور کامل فرا بگیرید.

پس از یک جمع بندی کلی، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

کارت شارژ

قیمت:

اپلیکیشن فوق به صورت رایگان عرضه شده است و یکی از دلایل استقبال زیاد مخاطبان از آن، همین موضوع میباشد. این دلیل، همچنین AppReview را قانع میکند تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  فروشگاه اینترنتی 5
  جا داشت که کاملتر و با قابلیت بیشتری باشد..همانا تلفن های هوشمند همانگونه که از نام آن ها بر می آید می تواند در ایجاد رابط کاربری و نصب برنامه ی لازمه را داشته و بتوان با وصل بودن به اینترنت به راحتی کارت شارژ نمود https://www.baneh.com باسپاس

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  امیر بهارلو 3
  دیدگاه :-| خوبه.ولی بازهم جا داشت که بهتر و کاملتر و با قابلیت بیشتری باشد، طوری که آدم نتونه ازش بگذره.درهر حال موفق باشید.

  به این نظر پاسخ دهید
کارت شارژ