کاغذ داستان و شعر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کاغذ داستان و شعرنسخه 1.0.1

امتیاز کاربران
4 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کتاب‌ها و منابع
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 658.9 کیلوبایت
 • اندروید مورد نیاز : 2 به بالا
سازنده : حمید قاسمی

 

یکی از تفریحات سالم که البته برای آرامش ذهن هم مفید میباشد، مطالعه کتاب است. در این میان افراد زیادی هستند که خواندن داستان و شعر برای آنها جذابیت خاصی دارد.

اگر شما نیز علاقه مند به مطالعه هستید و وقت کافی برای این کار ندارید، ما را همراهی کنید تا چاره کار را به شما معرفی کنیم! در ادامه به نقد و بررسی برنامه اندرویدی "کاغذ داستان و شعر" میپردازیم.

کاغذ

رابط کاربری:

حتما با ما اتفاق نظر دارید، لذت مطالعه یک کتاب درصورتی بیشتر میشود که ظاهر صفحات آن زیبا باشد چون یکنواختی بیش از حد میتواند خواننده را کسل کند.

فهرست اصلی برنامه "کاغذ داستان و شعر" با رنگ بندی زیبایی طراحی شده و از نظر چینش نیز نقصی ندارد اما در زیر فهرست ها کمی بی توجهی شده و بهتر بود از همین الگو برای آنها نیز استفاده شود.

صفحات مربوط به متن ها هیچگونه ظاهر گرافیکی ندارند و تنها حسن این قسمت فونت مناسب و خوانایی است که بر روی پس زمینه سفید رنگ، دید خوبی برای مطالعه به کاربر میدهد. امکان تغییر سایز متن و روشنایی صفحه نیز به بهتر شدن این موضوع کمک میکند.

نکته ای که شایان ذکر است، طراحی سربرگ برنامه در بخش های مختلف این اپلیکیشن اندرویدی میباشد که با استفاده از رنگ های زنده، محیط را از حالت بی روح در می آورد. این رنگ ها در هر بخش تغییر میکنند.

قابلیت تغییر رنگ پس زمینه و متن بین دو حالت شب و روز نیز در منوی برنامه گنجانده شده است که برای تامین سلیقه های مختلف مفید میباشد اما با انتخاب حالت شب کل محیط تیره میشود و دیگر خبری از رنگ های شاد سربرگ نخواهد بود!

از دیگر نکات مثبت برنامه "کاغذ داستان و شعر" در این بخش میتوان به استفاده از آیکون های ساده و در عین حال گویا و همچنین کارکرد صحیح در نماهی افقی و عمودی اشاره کرد. البته امکان چرخش صفحه به صورت دستی نیز برای کاربر قرار داده شده و میتوان چرخش اتوماتیک خود گوشی را خاموش کرد.

دسترس آسانی و سریع به بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات این برنامه اندرویدی، امتیاز مثبت دیگری در بخش رابط کاربری، برای آن به همراه دارد هرچند در برنامه های قویتر امکانات ناوبری بیشتری در اختیار کاربر قرار میگیرد.

جمع بندی AppReview، منجر به اختصاص امتیاز 3 از 5 در این بخش میشود.

کاغذ

کاربرد:

در این نوع اپلیکیشن ها اولین موضوعی که مورد توجه قرار میگیرد، تعداد و تنوع مطالب درون آنها است. "کاغذ داستان و شعر" از این لحاظ امتیاز خوبی میگیرد چرا که علاوه بر تعدد نوشته ها آن هم در موضوعات مختلف، امکان بروزرسانی هم دارد.

قابلیت های دیگر این برنامه اندرویدی شامل امکان به اشتراک گذاری و افزودن به علاقه مندیها میشود. در لیست عناوین نیز، تغییر حالت رنگ پس زمینه هر عنوان به شما کمک میکند مطالب مطالعه شده را از بقیه تشخیص دهید.

جای خالی ابزار جستجو در این اپلیکیشن اندرویدی کاملا احساس میشود. این کمبود وقتی بیشتر به چشم می آید که ثبت نام نویسنده در کنار عنوان هر مطلب، شاید کاربر را علاقه مند به خواندن دیگر نوشته های او کند. بنابراین وجود امکان جستجو بر اساس نام کتاب یا نام نویسنده و یا حتی بخش بندی دیگری بر حسب نام نویسندگان میتوانست چهره کاربردی تری از "کاغذ داستان و شعر" نشان دهد.

عدم تفکیک مطالب به بخش های مختلف (برای مثال ایرانی و خارجی) در برنامه های زیادی همانند این دیده میشود. امکانی که میتواند سبب راهبرد هر چه بهتر کاربر به علاقه مندی هایش شود.

در کل از نظر AppReview امتیاز این بخش 4 از 5 است.

کاغذ

قیمت:

یک مجموعه کتاب رایگان هرکسی را ترغیب به دریافت آن میکند. "کاغذ داستان و شعر" نیز از این امر مستثنی نیست و به همین دلیل امتیاز 5 از 5 را در این بخش از AppReview دریافت میکند.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  علیرضا 2.5
  عالی عالی عالی ........

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   mina 5
   دیدگاه ?:-) ?:-) ?:-)

   به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  مهتاب 5
  :-* :-x عالی و واقعا قشنگ وبرنامه مفیدتون دستتون درد نکنه

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  حمید قاسمی 5
  سلام ممنون از نقد خوبتون . البته کاغذ اپدیت شده و سعی شده بخشی از نظرات و انتقادات این نقد رو پوشش بده . ضمن این که سایر موارد هم در دست اجرا برای اپدیت اینده است . با تشکر سازنده کاغذ

  به این نظر پاسخ دهید
کاغذ داستان و شعر