کافه لباس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کافه لباسنسخه 1.1

امتیاز کاربران
5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : سبک زندگی
 • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
 • حجم : 2.8 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر

هر کدام از ما، مجموعه ای از انواع لباس های مورد علاقه خود را در اختیار داریم که هر یک از آنها را در زمان مناسب بر تن میکنیم. بطور قطع میتوان گفت که تنوع طلبی، در خرید پوشاک و استفاده از آن حرف اول را میزند و به همین دلیل برخی از افراد مجموعه های متنوع تری را در اختیار دارند! با توجه به این موضوع درصورتی که برنامه منظم و سازمان یافته ای برای پوشیدن لباس ها طرح ریزی شود، میتوان همواره با ظاهر آراسته و متفاوتی در جمع دوستان و آشنایان حضور پیدا کرد.

برنامه "کافه لباس"، در این رابطه به شما یاری خواهد رساند. ما را در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

کافه لباس

رابط کاربری:

اپلیکیشن فوق از محیط زیبا و کاربرپسندی بهره میبرد بطوریکه برای آن، میتوانیم به نقاط قوتی از جمله رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکپارچه و گویا، فونت مناسب و خوانا و همچنین چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. علاوه بر این موارد، امکاناتی برای رنگ آمیزی و طراحی به چشم میخورد که توسط آنها میتوان آیکن های مربوط به انواع لباس ها (پیراهن، تی شرت، شلوار و غیره) را تا حدودی به صورت دلخواه درآورد و بدین ترتیب، محیط این برنامه اندرویدی جذابتر هم میگردد! درکل باید گفت که اصل یکپارچگی قالب گرافیکی، در "کافه لباس" به خوبی رعایت شده است.

با توجه به اینکه مخاطبان برنامه فوق از عموم اقشار جامعه هستند، باید ویژگی هایی همچون جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات را جزو نکات مثبت و مهم آن به شمار آوریم. درواقع، رعایت استانداردها و اصول لازم در پیاده سازی این اپلیکیشن، باعث ایجاد یک رابط کاربری روان در آن شده و "کافه لباس" از این لحاظ امتیاز خوبی میگیرد.

درنهایت، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

کافه لباسکاربرد:

برای شروع به کار با این اپلیکیشن اندرویدی، لازم است تا اطلاعات شخصی خود از قبیل نام، تاریخ تولد و جنسیت را وارد کرده و یک رمز عبور برای برنامه انتخاب نمایید. حال نوبت به تعریف کردن لباس ها میرسد که یکی از جذاب ترین بخش های "کافه لباس" میباشد و در بخش چه لباس هایی دارم؟ انجام میپذیرد.

با لمس دکمه + در سربرگ، صفحه ای باز میشود که در ابتدا باید نام دلخواه را برای لباس وارد و سپس نوع آن را از لیستی شامل 27 گزینه (پیراهن، شلوار، کمربند، عینک، ساعت و...) انتخاب کنید. گزینه های این لیست بر اساس جنسیت کاربر متفاوت بوده و بر حسب گزینش شما، آیکن مرتبط نیز به نمایش درمی آید که میتوانید رنگ آن را با ابزار موجود تغییر دهید. البته امکان طراحی به صورت جزئی تر (برای مثال نوع یقه، طرح جیب و غیره) و یا حتی بارگزاری تصویر واقعی لباس هم پیش بینی شده است. با اشاره بر روی فهرست بیشتر، ثبت اطلاعاتی کامل تری از قبیل تاریخ، محل و قیمت خرید، فصل لباس و تعیین نوع آن (اسپرت، مجلسی و ...) میسر میگردد.

پس از اینکه تمامی لباس های خود را تعریف کردید، میتوانید با اشاره طولانی بر روی هر یک آنها را حذف یا ویرایش نمایید. همچنین با لمس هرمورد، صفحه ای پیش روی شما قرار میگیرد که درواقع یکی از قابلیت های کاربردی "کافه لباس" میباشد. در اینجا، کاربران وضعیت هر پوشاک را بر اساس گزینه هایی مانند آماده استفاده، شستشو، اتو، خشکشویی، تعمیر و غیرقابل استفاده مشخص میکنند. لازم به ذکر است که از همین گزینه ها برای فیلتر کردن نمایش فهرست لباس ها استفاده میشود. دکمه دیگری نیز در این صفحه به چشم میخورد که با لمس آن، تاریخچه پوشیدن لباس به کاربر نشان داده میشود. بد نیست بدانید که میتوان عملیات حذف و ثبت مورد جدید را در این تاریخچه انجام داد و دسترسی به آن از منوی اصلی و گزینه چی پوشیده بودم نیز امکان پذیر است.

کافه لباس

حال اجازه دهید تا درباره یکی از مهمترین بخش های "کافه لباس" صحبت کنیم. امکان انتخاب چند لباس و هماهنگ کردن آنها با یکدیگر، از قسمت چی بپوشم؟ در برنامه فوق میسر میشود بطوریکه میتوانید بعد از اتمام گزینش، تعیین نمایید که این لباس ها قرار است در چه زمان و چه رویدادی مورد استفاده قرار بگیرند. حتی قابلیت تنظیم یادآور با فاصله زمانی دقیقه، ساعت، روز و برای دو عمل رفتن به محل یا آماده کردن لباس وجود دارد که بسیار مفید به نظر میرسد.

کجا میخوام برم؟، یکی دیگر از قسمت های اپلیکیشن فوق میباشد که میتوانید در آن برنامه خود را برای رفتن به میهمانی، محل کار، دانشگاه، مسافرت و غیره تعریف نمایید. صفحه مربوطه از دو بخش رویدادهای منظم که به صورت تکراری (مثلا هر روز هفته در یک ساعت مشخص) و رویدادهای پیش رو (مثل یک مجلس میهمانی در زمان معین) تشکیل شده است. انتخاب نوع رویداد، تاریخ و ساعت، تعیین بازه زمانی، یادداشت، انتخاب لباس و تنظیم یادآور، اطلاعاتی هستند که میبایست درهنگام ثبت هر رویداد وارد کنید. برای مشاهده موارد تعریف شده میتوان از نمای تقویم بر حسب گزینه های برنامه هفته، برنامه منظم هفتگی و برنامه روزانه نیز استفاده کرد.

آخرین بخش "کافه لباس"، چیکار کنم؟ نام دارد که در آن لیستی از کارهایی که باید انجام دهید مانند شستشو، اتو، تعمیر و خشکشویی لباس ها به نمایش درمی آید. بدین ترتیب میتوانید درموقع مناسب، لباس مورد نیاز خود را آماده نموده و از آن استفاده کنید. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت میباشد که امکان تعریف افراد دیگر (غیر از کاربر اصلی) هم وجود دارد و میتوان بطور جداگانه برای آنها برنامه ریزی کرد.

حال که با همه قابلیت ها آشنا شدید، لازم است تا درمورد تنظیمات این برنامه نیز توضیح دهیم. تعیین روزهای کاری هفته، تغییر رویدادها و ثبت مورد جدید به فهرست آنها، امکان تغییر رمز عبور و امکان انتخاب فونت صحیح از گزینه های این قسمت هستند. درپایان بد نیست به ابزار جستجوی پیشرفته برنامه نیز اشاره کنیم که از امکانات فیلترسازی قابل توجهی بهره میبرد.

با وجود قابلیت های ذکر شده، مشخص است که "کافه لباس" وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد امیدواریم در آینده، شاهد توسعه و ایده پردازی بیشتر در این اپلیکیشن باشیم. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

کافه لباس

قیمت:

دریافت این برنامه اندرویدی به صورت رایگان انجام میپذیرد اما برای استفاده از برخی امکانات آن، لازم است تا به نسخه کامل ارتقا داده شود. هزینه لازم برای ارتقای "کافه لباس" ناچیز بوده و با توجه به قابلیت های متعددی که دارد، منصفانه به نظر میرسد. ازنظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  شهلا 4
  با سلام به همه سازندگان خوب برنامه کافه لباس بسیار از شما ممنونم من به این برنامه 4 ستاره دادم حتما میپرسید چرا 5 تا نشد راستش اون یک ستاره رو به خاطر این ندادم چون توی قسمت لباس های زنانه تنوع طرح کمه میدونم که نمیشه همه ی طرح ها رو جا داد و کار بسیار مشکلیه اما کار مشکل انجام دادن هنره لطفا طرح ها رو برای مانتو و لباس مجلسی و روسری و ...... بیشتر کنید ممنونم

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  سحر 5
  بسیار عالی است :yes: :yes:

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  mahsa amerei 5
  عـــــالیه :)

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  ArYanPour 5
  خوبه : )

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  رضا 5
  این برنامه فوق العاده ست! خیلی کاربردیه... جدا هر چیزی که نیاز بوده توش گذاشتن

  به این نظر پاسخ دهید
کافه لباس