کاوش

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کاوشنسخه 1.3

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کسب و کار
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 706 کیلوبایت

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عرصه کامپیوتر و دیگر وسایل مرتبط با آن که شامل تجهیزات سخت افزاری مختلف و لوازم اداری نیز میشود، هر روز شاهد عرضه محصولات جدید با قابلیت های متفاوت توسط کمپانی های بزرگ هستیم. هر کدام از این محصولات، ویژگی های خاص خود را دارند و مصرف کنندگان با درنظر گرفتن نیازهای خود اقدام به تهیه آنها میکنند. از آنجا که تنوع در این بازار زیاد میباشد، نیاز به یک مرجع اطلاع رسانی احساس میگردد تا همه افراد بتوانند وسیله موردنظر خود را به راحتی و با آگاهی کامل خرداری نمایند. "کاوش" برنامه ای است که این نیاز را تا حد زیادی مرتفع میکند. با ما در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید. کاوش

رابط کاربری:

اپلیکیشن فوق از ظاهر ساده و درعین حال شیک و کاربرپسندی بهره میبرد که نقاط قوتی همچون رنگ بندی هماهنگ، آیکن های گویا، فونت مناسب و خوانا، چیدمان مرتب لیست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی در آن به چشم میخورد. استفاده از تکنیک تضاد رنگ ها در "کاوش"، به خوبی ویژگی جذابیت را به محیط این برنامه اندرویدی بخشیده است. البته انتظار میرفت با دقت نظر بیشتر، بازهم به این جذابیت افزوده شود تا شاهد قالب گرافیکی حرفه ای تری باشیم.

در "کاوش" با رعایت اصول لازم در طراحی رابط کاربری، دسترسی سریع به همه بخش ها و همچنین استفاده راحت از امکانات موجود برای کاربران فراهم شده و هرچند بهتر بود از ترفندهای بیشتری بدین منظور استفاده گردد اما از این لحاظ میتوان امتیاز خوبی برای برنامه فوق درنظر گرفت. با جمع بندی موارد اشاره شده، امتیاز AppReview به این بخش 4.5 از 5 است. کاوش

کاربرد:

قبل از هرچیز لازم است تا این نکته را بیان کنیم که "کاوش" هم برای مصرف کنندگان و هم عرضه کنندگان(فروشندگان) تجهیزات کامپیوتری و سایر خدمات وابسته به آن قابل استفاده میباشد. وجود بیش از 12 دسته بندی مختلف با زیرگروه های متنوع در این اپلیکیشن اندرویدی، تقریبا میتواند نیاز هر دو طرف را به طور کامل برآورده سازد و این موضوع مزیت بزرگی به شمار می آید.

هنگامی که برنامه فوق را اجرا میکنید، آخرین آگهی های منتشر شده در همه دسته ها قابل مشاهده خواهند بود که با پیمایش صفحه به طرف پایین، میتوانید سایر موارد را نیز ببینید.  از آنجا که در این حالت یافتن آگهی دلخواه کمی به طول می انجامد، بهتر است تا از منوی سمت راست دسته بندی موردنظر خود را انتخاب نمایید تا نتایج مرتبط با آن به نمایش درآیند. علاوه بر این کار، میتوانید از ابزار جستجو نیز بهره ببرید و از دکمه بروزرسانی جهت مشاهده آگهی های جدیدتر استفاده کنید.

در لیست آگهی ها، تنها تصویر نمونه، عنوان و زمان انتشار آن به کاربران نشان داده میشود که با اشاره بر روی هر یک از عناوین، میتوان اطلاعات کامل تر را مشاهده نمود. در پایین صفحه مربوط به هر آگهی، دکمه های برای شکایت از آن درصورت مشاهده تخلف و سرپیچی از قوانین "کاوش"، قابلیت افزودن به علاقه مندی ها و اطلاعات تماس به چشم میخورد. با لمس مورد آخر، پنجره ای باز میگردد که آدرس ایمیل و شماره تلفن های آگهی دهنده در آن گنجانده شده است که بطور مستقیم و با اشاره بر روی آنها میتوانید با صاحب آگهی تماس برقرار کنید.

مطالبی که تا به اینجا گفتیم، مربوط به مصرف کنندگان میشود و حال لازم است تا درمورد قابلیت ثبت آگهی برای فروشندگان نیز توضیح دهیم. با لمس دکمه مذکور در سربرگ، فرم مخصوص این کار به نمایش درمی آید که پس از تکمیل همه قسمت های آن، میتوانید پیش نمایش آگهی را نیز جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، مشاهده نمایید. مواردی که بدین صورت ثبت میگردند، از منوی سمت چپ برنامه و بخش آگهی های من قابل دسترسی بوده و همچنین امکان ویرایش آنها نیز با استفاده از گزینه مربوطه وجود دارد. راهنمای موجود در "کاوش"، نحوه انجام این عملیات را به خوبی شرح داده است.

درپایان باید گفت که اپلیکیشن فوق با وجود امکانات جانبی که آنها را نام بردیم، وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد و تنها کمبود آن، عدم امکان مشاهده آگهی ها به صورت آفلاین و پس از برقراری اولین ارتباط با سرور(ذخیره اطلاعات به صورت موقت) میباشد. حتی برای دیدن آگهی های افزوده شده به بخش علاقه مندی ها نیز، اتصال به اینترنت نیاز است و این موضوع را باید به عنوان یک نقص محسوب کرد. AppReview با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. کاوش

قیمت:

"کاوش" به صورت رایگان عرضه شده و این موضوع در کنار فواید آن، بدون تردید موجب استقبال مخاطبان از این برنامه اندرویدی میشود. به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


کاوش