کجا خوبه؟

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کجا خوبه؟نسخه 1.0

0 5 0 1
  • دسته : خرید
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 16.2 مگابایت

یک از نیازهای انکارنشدنی ما انسان ها، تامین غذای مورد نیاز بدن میباشد. با توجه به این موضوع در سراسر دنیا و شهرهای مهم، مراکز متعددی تاسیس شده اند تا پذیرای افرادی باشند که تمایل یه صرف غذا در بیرون از منزل دارند. کشور ما ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در شهرهای بزرگ آن نمونه های خوبی از رستوران ها را سراغ داریم. برنامه اندرویدی "کجا خوبه؟" در رابطه با موضوع مورد بحث ماست و اطلاعات خوبی از مشخصات رستوران ها و کافی شاپ ها در شهر مقدس مشهد به شما عرضه میکند. در نقد و بررسی این اپلیکیشن ما را همراهی کنید. کجا خوبه؟

رابط کاربری:

استفاده از رنگ های زنده و هماهنگ، آیکون های زیبا و فونت مناسب در کنار چیدمان مرتب فهرست ها و دیگر عناصر، جلوه جذاب و شیکی به این اپلیکیشن اندرویدی بخشیده اند. با توجه به موارد ذکر شده که نشان از حسن سلیقه تولیدکنندگان برنامه فوق دارد، میتوانیم امتیاز خوبی را برای این بخش درنظر بگیریم.

البته نقاط قوت دیگری هم هست که باید به آن اشاره کنیم. برای مثال عملکرد صحیح برنامه در نمای افقی و عمودی، به کارگیری افکت های تصویری و همچنین پس زمینه های زیبا، به جذابیت ظاهری "کجا خوبه؟" افزوده اند.

از لحاظ تامین سرعت و سهولت کافی جهت دسترسی کاربران به قسمت های مختلف این برنامه نیز، استانداردهای لازم به عمل آمده اند و مشکلی در این خصوص به چشم نمیخورد. جمع بندی مطالبی که در بالا به آن اشاره شد، دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد. کجا خوبه؟

کاربرد:

فهرست مکان های این برنامه شامل دو بخش رستوران ها و کافی شاپ ها بوده که در هر دو قسمت لیست کاملی از این دو دیده میشود. تعداد زیاد مکان ها در این فهرست، نیاز همه اهالی مشهد و البته مسافران این شهر مقدس را در رابطه با یافتن نزدیکترین محل برای صرف غذا و نوشیدنی برطرف میکند.

این موضوع در مقابل مشخصات دقیق و کاملی که "کجا خوبه؟" از محل مورد نظر شما میدهد، زیاد به چشم نخواهد خورد! علاوه بر آدرس و تلفن، میتوانید اطلاعات جامعی درمورد امکانات، کلاس قیمت ها و همچنین موقعیت رستوران یا کافی شاپ از لحاظ کاری مشاهده کنید.

از دیگر امکانات جانبی دیگری که در صفحه مشخصات مکان ها دیده میشود، میتوان به قابلیت افزودن به علاقه مندی ها، نمایش محل بر روی نقشه، نمایش مسیر مکان فعلی شما تا مکان موردنظر و از همه مهمتر منوی غذاها و نوشیدنی های آن رستوران یا کافی شاپ اشاره کرد.

یکی از بهترین امکانات این برنامه اندرویدی ابزار جستجوی پیشرفته آن است. وجود فیلدهای متنوع در این ابزار که به شما کمک میکند با انتخاب موارد دلخواه مکان مورد نظر خود را سریع تر و دقیق تر پیدا کنید، باعث شده قسمت جداگانه ای برای آن درنظر گرفته شود. هرچند پرکردن تمام این فیلدها حوصله زیادی میخواهد اما ارزش یافتن مکان مطلوب را دارد.

یکی دیگر از قسمت های "کجا خوبه؟" که در آن محل رستوران ها یا کافی شاپ های اطراف شما را بر روی نقشه به نمایش درمی آورد، "اطراف من" نام دارد. این قابلیت در چنین اپلیکیشن هایی، کاربرد زیادی برای کاربران خواهد داشت. البته بهتر بود امکاناتی نظیر انتخاب فاصله و حتی انتخاب یکی از گروه های کافی شاپ یا رستوران به این بخش افزوده شود و علاوه بر نمایش بر روی نقشه، لیست نام مکان ها نیز نشان داده شود.

ایده جالب توجه این اپلیکیشن اندرویدی را، باید در قسمت "تو بگو کجا خوبه؟!" آن جستجو کنیم. در این قسمت که به زودی راه اندازی میگردد، نظرات کاربران به اشتراک گذاشته شده تا مکان های مطلوب را به یکدیگر پیشنهاد دهند.

آخرین قابلیتی که در منوی این برنامه مشاهده میکنید، امکان بروزرسانی دستی اطلاعات میباشد و حاکی از این است که باید منتظر اضافه شدن رستوران ها و کافی شاپ های دیگر به لیست آن باشیم. امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 4.5 از 5 است. کجا خوبه؟

قیمت:

"کجا خوبه؟" رایگان است و این موضوع هر مخاطبی را برای دریافت آن وسوسه میکند! بدون تردید آگاهی از مشخصات رستوران ها و کافی شاپ های کلان شهر مشهد، چه برای شهروندان مشهدی و چه مسافران این شهر، مفید خواهد بود. امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 میباشد.

پاورقی: اپلیکیشن فوق در مارکتهای اندرویدی منتشر نشده است اما میتوانید آن را از سایت رسمی عرضه کننده برنامه دریافت نمایید.  

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟