کوجاس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کوجاسنسخه 1.0.8

امتیاز کاربران
4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : سیر و سفر
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 5.4 مگابایت

امروزه کسب و کارهای مختلف به منظور پیشرفت و جذب مشتری های بیشتر، به روش های تبلیغاتی متفاوتی روی می آورند. یکی از روش های نوین در این زمینه، ثبت کسب و کار در بانک های اطلاعاتی آنلاین میباشد تا افراد به واسطه آنها، نزدیکترین محل برای دسترسی به خدمات موردنظر خود را بیابند که این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه نیز میشود.

در ادامه برنامه "کوجاس" را به عنوان یکی از این بانک های اطلاعاتی معرفی میکنیم. با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید.

کوجاس

رابط کاربری :

اولین نکته مثبتی که در محیط اپلیکیشن فوق به چشم میخورد، یکپارچگی قالب گرافیکی و رعایت اصلی سادگی به منظور کارایی هرچه بیشتر آن میباشد. علاوه بر این، رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از دیگر نقاط قوتی هستند که باعث جذابیت ظاهری این برنامه اندرویدی شده اند. هرچند چهره "کوجاس" کاربرپسند به نظر میرسد و نقص خاصی در آن وجود ندارد اما انتظار میرفت که دقت نظر بیشتری در طراحی آن صرف گردد.

جابجایی بین بخش های مختلف برنامه فوق با سرعت بالا و پیچیدگی کم انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود در آن نیز راحت و بدون دردسر است. این ویژگی های مثبت به دلیل رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی در پیاده سازی رابط کاربری "کوجاس" به وجود آمده اند که با چشم پوشی از نواقص جزئی، میتوان آن را جزو نمونه های حرفه ای به شمار آورد.

از نظر AppReview، امتیاز 4.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

کوجاس

کاربرد :

با استفاده از این اپلیکیشن اندرویدی میتوانید با کسب و کارهای شهر اصفهان و حومه آن آشنا شوید و علاوه بر یافتن محل آنها، از خدماتی که ارائه میدهند، اطلاع پیدا کنید. در "کوجاس" دسته بندی های متنوعی از مشاغل وجود دارد و کسب و کارها به خوبی تفکیک شده اند تا کاربران به راحتی موارد دلخواه خود را بیابند. در ادامه ضمن معرفی بخش های مختلف برنامه فوق، امکانات جانبی آن را نیز نام برده ایم.

قبل از هر چیز بهتر است از طریق منوی کناری در "کوجاس" ثبت نام کنید تا بتوانید از همه قابلیت های آن استفاده نمایید. پس از این کار نوبت به جستجو در میان کسب و کارها میرسد که بدین منظور چند راه وجود دارد که ساده ترین آنها، تکان دادن دستگاه برای نمایش یک آگهی تصادفی میباشد. روش دوم، به کارگیری ابزار جستجوی هوشمند در برگه اصلی اپلیکیشن فوق است که باید مشخص کنید چه چیزی و در کجا میخواهید تا نتایج به شما نشان داده شود. حتی میتوانید میزان فاصله مکان از محل کنونی خود را نیز تعیین نمایید.

دسته بندی کسب و کارها، دومین برگه در "کوجاس" بوده که با استفاده از آن میتوانید خدمات موردنظر خود را بر حسب موضوع و در میان بیش از 25 گروه مختلف بیابید. برخی از این گروه ها دارای چند زیر دسته نیز هستند تا در نهایت لیست دقیق تری از مشاغل نشان داده شود. نتایج این لیست بر اساس گزینه هایی از قبیل فروش اقساطی، تخفیف ویژه و غیره قابل فیلترسازی میباشد و همچنین قابلیت جالب مشاهده آنها بر روی نقشه بطور تک به تک و با جابجایی بین آگهی ها وجود دارد. نمایش آگهی های تخفیف دار با لمس گزینه ای به همین نام در منوی کناری، راه دیگری برای جستجو در بانک اطلاعاتی برنامه فوق است.

کوجاس

حال وقت آن رسیده که یک آگهی را باز کنید و جزئیات آن را مشاهده نمایید. نمایش چند تصویر از محل به صورت اسلایدشو، عنوان کسب و کار، آدرس کامل، نمایش مسیر بر روی نقشه، شماره تلفن با امکان تماس فوری، توضیحات تکمیلی و دیگر راه های ارتباطی، از جمله این جزئیات هستند. در "کوجاس" امکان افزودن آگهی ها به لیست آفلاین و قابلیت اشتراک گذاری آنها نیز پیش بینی شده است. همچنین پس از ثبت نام میتوانید نظر خود را درباره هر آگهی ثبت کنید. این برنامه دارای یک بخش محتوایی تحت عنوان خبر نیز میباشد که مطالعه نوشته های آن خالی از لطف نیست.

مواردی که تا اینجا توضیح داده شد مربوط به کاربرانی بود که قصد جستجو در بانک اطلاعاتی "کوجاس" را دارند. چنانچه شما صاحب یک کسب و کار هستید و میخواهید آن را در اپلیکیشن فوق ثبت کنید کافی است به منوی کناری رفته و پس از مطالعه قوانین، گزینه مربوط به این کار را لمس نمایید. پس از طی 3 مرحله شامل انتخاب محل بر روی نقشه، انتخاب موضوع و واردکردن آدرس و سایر اطلاعات تکمیلی، آگهی در دست بررسی قرار میگیرد و در صورت تایید به نمایش درمی آید. برای مدیریت آگهی نیز باید آن را لمس نموده و پس از وارد کردن کد مخصوص به خودتان، تغییرات لازم را انجام دهید.

امکانات و قابلیت هایی که در "کوجاس" گنجانده شده اند، به اندازه ای هستند که کارایی آن را تضمین نموده و رضایت کاربران را فراهم کنند. در واقع کمبود خاصی برای این اپلیکیشن قابل ذکر نیست هرچند انتظار میرود که در نسخه های بعدی بیشتر توسعه یافته و ایده پردازی های هوشمندانه ای در آن صورت بگیرد. همچنین امیدواریم که محتوای برنامه در آینده غنی تر شود.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

کوجاس

قیمت :

شما میتوانید این برنامه اندرویدی را بطور رایگان دریافت نموده و بدون پرداخت هزینه از آن استفاده کنید. این موضوع بدون تردید باعث استقبال مخاطبان از "کوجاس" میگردد و به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  سید مهدی صدیقی 1
  این اپلیکیشن با10هزار عضو بدردنخور است،شده اسباب کاسبی کلاهبرداری گونه، از کسایی که تبلیغشون رو با دادن پول گزاف وبی اثر در این اپلیکیشن قرار دادند،2 ساله عضوم دریغ از یه مشتری

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  فرهاد رهام
  من این اپلیکیشن رو دارم روی گوشیم. شاید هروز استفاده نکنم ولی یه زمان هایی به معنای واقعی مشکلمو حل کرده. در کل کاربردیه

  به این نظر پاسخ دهید
کوجاس