کیوب ران – ساختمان تاریک

معرفی، نقد و بررسی بازی کیوب ران – ساختمان تاریکنسخه 1.5

4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : رقابتی
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 25.7 مگابایت
دریافت برنامه/بازی کیوب ران – ساختمان تاریک از بازار سازنده : این.سای.تل

برخی از سرگرمی ها هستند که همیشه در اوقات فراغت به سراغشان میرویم و بازی های موبایل یکی از آنها به شمار میرود. از آنجا که تلفن همراه جزئی جدانشدنی از زندگی مردم میباشد، به همین دلیل روزانه تعداد زیادی بازی با عناوین و سبک های مختلف تولید میشود تا سلیقه همه مخاطبان تامین گردد. برخی از این عناوین نیز به شهرت جهانی دست پیدا میکنند و تعداد کاربران آنها به میلیونها نفر میرسد.

بازی "کیوب ران" که در ادامه به معرفی آن پرداخته ایم، میتواند شما را مدت ها سرگرم کند. با ما در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه باشید.

کیوب ران – ساختمان تاریک

گرافیک و رابط کاربری :

اولین نکته ای که در ظاهر منوهای بازی فوق به چشم میخورد، تناسب آنها با موضوع است. طراحی قالب گرافیکی منوها به شکلی ساده اما جذاب صورت گرفته که در عین رعایت اصل یکپارچگی، با حال و هوای بازی نیز متناسب باشد. رنگبندی زنده، آیکن های یکدست و چیدمان مرتب اجزای منو، از نقاط قابل ذکر در این بازی اندرویدی هستند. البته باید گفت که چهره منوها در "کیوب ران" میتوانست با خلاقیت بیشتری طراحی گردد.

سبک بازی فوق به گونه ای است که در محیط سه بعدی آن اثری از عناصر گرافیکی با جزئیات زیاد دیده نمیشود اما در همین حد نیز میتوان تاثیرگذاری و جذابیت را در آن مشاهده نمود. ترکیب اشیا، کاراکترها، انیمیشن ها و جلوه های تصویری، در کل محیط کاربرپسندی را در "کیوب ران" به وجود آورده که هیجان لازم را به کاربر القا میکند. تغییر بعد تصویر نیز بازی را از حالت یکنواختی بیرون آورده که در کنار موزیک هیجان انگیز و افکت های صوتی مناسب، شما را تا حد زیادی راضی نگه میدارد.

در بازی فوق، دسترسی به منوها و جابجایی بین آنها با سرعت بالا و بدون پیچیدگی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود نیز راحت است. رابط کاربری "کیوب ران" بطور استاندارد پیاده سازی شده و نقص خاصی در آن وجود ندارد. تنها مشکل، استفاده از زبان انگلیسی میباشد که بهتر بود که در کنار زبان فارسی به کار گرفته شود.

از نظر AppReview، امتیاز 3.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

کیوب ران – ساختمان تاریک

گیم پلی :

عبور از موانع و دوام آوردن تا کسب بالاترین رکورد، کاری است که باید در این بازی اندرویدی انجام دهید. شما هدایت یک مکعب را بر عهده خواهید داشت که کنترل آن تنها با حرکت به سمت جلو و پرش انجام میپذیرد. در این میان باید از گوی آتشین فرار کنید و مراقب برخورد با موانع مخرب باشید تا بتوانید بهترین امتیاز را بدست آورید. در "کیوب ران" از ترفندهای دیگری نیز برای جذاب کردن گیم پلی استفاده شده که در ادامه آنها را نام برده ایم.

تغییر متوالی مسیر حرکت و موانعی که در بین راه مکعب ظاهر میشوند، یکنواختی را از روند بازی فوق حذف نموده و کاربر را به ادامه دادن و رسیدن به طبقات بالاتر تشویق میکند. علاوه بر این در بین راه، تجهیزات کمکی مختلفی نیز قرار گرفته که میتوانید با برخورد به آنها، قابلیت های مختلفی همچون نابودکردن موانع، کاهش حجم برای عبور بهتر و غیره به مکعب بدهید که مقدار توانایی هرکدام، از بخش ارتقا در منوی اصلی قابل افزایش است. البته برخی از عناصر موجود در مسیر نیز در حرکت شما اختلال ایجاد میکنند که باید مراقب آنها باشید. راهنمای تعاملی "کیوب ران" ویژگی هر یک از این تجهیزات و موانع را در طول روند بازی به شما می آموزد.

کیوب ران – ساختمان تاریک

امتیازآوری در بازی فوق به طول مسیری که در هر دور پیموده میشود بستگی دارد و پس از باخت، بیشترین مقدار آن به عنوان رکورد کاربر ثبت میگردد. شما میتوانید در "کیوب ران" با دیگر کاربران بر سر کسب امتیاز و دستاوردهای بیشتر به رقابت بپردازید که بدین منظور در ابتدا باید با حساب جیمیل خود وارد سرویس Google Play Games شوید. بد نیست بدانید پس از اینکه به یک مانع مخرب برخورد میکنید با خرج تعداد کریستال مشخص، امکان ادامه بازی از همان نقطه میسر میشود پس باید در بدست آوردن کریستال ها نیز تلاش نمایید.

مواردی که نام بردیم، بطور کلی "کیوب ران" را سرگرم کننده ساخته اند و روند بازی برای شما تکراری نخواهد بود. البته باید گفت که بازی فوق کمبودهایی نیز دارد که از آن جمله باید به تنوع بیشتر در موانع و تجهیزات و همچنین تعریف دستاوردهای متنوع تر اشاره کنیم. حتی امکان ارتقای شکل ظاهری کاراکتر اصلی نیز میتوانست به افزایش جذابیت در گیم پلی این بازی کمک کند. امیدواریم در نسخه های بعدی "کیوب ران" شاهد ایده پردازی بیشتر و توسعه آن باشیم.

امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است.

کیوب ران – ساختمان تاریک

قیمت :

شما میتوانید این بازی اندرویدی را بطور رایگان دریافت نمایید و در صورت نیاز از سیستم خرید درون برنامه ای آن برای افزایش تعداد کریستال های خود و در نتیجه کسب امتیاز بیشتر، استفاده کنید. قیمت بسته های کریستال در "کیوب ران" با توجه به کیفیت بازی منصفانه است و از این رو AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


کیوب ران – ساختمان تاریک