گتاگرام

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن گتاگرامنسخه 2.0

امتیاز کاربران
4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : ابزارها
 • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
 • حجم : 3.5 مگابایت

به اشتراک گذاری عکس بر روی سرویس های مربوط به این کار، بین کاربران اینترنت مرسوم شده است و جزو سرگرمی آنها محسوب میشود. یکی از این سرویس ها که خیلی از افراد آن را میشناسند و در آن عضویت دارند، "اینستاگرام" نام داشته و به دلیل تنوع تصاویر به اشتراک گذاشته در آن، سلیقه همه اعضا تامین میگردد. شاید شما نیز تا به حال، اقدام به دریافت تصاویر مورد علاقه خود از سرویس مذکور کرده باشید. برنامه "گتاگرام" در این امر به کاربران کمک میکند و ما در ادامه به معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی میپردازیم. گتاگرام

رابط کاربری:

تناسب قالب گرافیکی با موضوع برنامه را باید به عنوان مهمترین نکته مثبت ذکر کنیم. علاوه بر این مورد، استفاده از رنگ های هماهنگ، فونت خوانا و آیکن های زیبا، از دیگر نقاط قوتی هستند که در "گتاگرام" به چشم میخورند. نقص مشاهده شده در رابطه با ظاهر این برنامه اندرویدی، مربوط به طراحی صفحات داخلی میگردد و بهتر بود که از سبک قالب صفحه اصلی، در آنها استفاده شود.

در اپلیکیشن فوق، سرعت دسترسی به همه بخش ها مناسب بوده و استفاده از امکانات نیز به راحتی و بدون هرگونه پیچیدگی انجام میپذیرد. با توجه به وظیفه "گتاگرام"، وجود خصوصیات ذکر شده و در نهایت یک رابط کاربری روان بسیار اهمیت دارد و از این بابت امتیاز خوبی به آن تعلق میگیرد. از نظر AppReview، امتیاز این بخش 4 از 5 میباشد. گتاگرام

کاربرد:

در ابتدای مطلب به وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی اشاره کردیم که راهنمای آن نیز، نحوه کار را به خوبی شرح داده است. بازشدن خودکار برنامه به هنگام کپی کردن لینک ها از اینستاگرام، یکی از نکات مثبت "گتاگرام" میباشد و نشان از دقت نظر تولیدکنندگان در پیاده سازی اصولی آن دارد. لازم به ذکر است، این قابلیت در نسخه های قبلی وجود نداشت و حال کاربران میتوانند آسان تر از قبل به دریافت تصاویر اقدام کنند.

در فهرست برنامه فوق، امکانات جانبی همچون دسترسی به تصاویر با تعداد دانلود بالا، امکان مشاهده نزدیکترین کاربران "گتاگرام" و دنبال کردن آنها، ذخیره سازی فایل ها در قسمت گالری و به اشتراک گذاری آنها در اینستاگرام، امکان مشاهده عکس هایی که در اینستاگرام پسند کرده اید و دانلود آسان تصاویر بدون بازکردن برنامه، به چشم میخورند. نکته ای قابل ذکر این است که برای استفاده از امکانات اشاره شده، میبایست از داخل برنامه به حساب کاربری خود در اینستاگرام متصل شوید.

قابلیت های فوق، کارایی "گتاگرام" را افزایش میدهند اما در این میان نقص ها و کمبودهایی نیز وجود دارد. برای مثال باید به عدم امکان خروج از حساب کاربری اشاره کنیم. همچنین در بخش بیشترین ها، تعداد تصاویر دریافتی بسیار کم میباشد و در قسمت "دوست داشتم" نیز عملکرد صحیحی در تست های به عمل آمده مشاهده نگردید. علاوه بر این موارد، بهتر بود پیاده سازی سیستم خرید درون برنامه ای برای برخی امکانات مانند "گالری من" به گونه ای دیگر انجام پذیرد تا کمی از محدودیت ها کاسته شود.

درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. گتاگرام

قیمت:

"گتاگرام" رایگان است اما همانطور که گفتیم برای استفاده از برخی قابلیت های آن و همچنین حذف تبلیغات، باید مبلغ ناچیزی را بپردازید. این مبلغ از نظر AppReview منصفانه میباشد اما بهتر بود برخی از امکانات برنامه رایگان باشند و به همین دلیل امتیاز 4.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  Ehsan 1
  گوشی من اس 6 آپدیت کردم ارور داد مثلا اشکالاتشو رفع کردین یا روش اشکال گذاشتین نسخه قدیمیشم پیدا نمیکنم مثل آدم کار میکرد

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  ابراهیم
  :-( :-D :cry:

  به این نظر پاسخ دهید
گتاگرام