گنگ استایل

معرفی، نقد و بررسی بازی گنگ استایلنسخه 0.36

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : استراتژی
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 40.1 مگابایت
دریافت برنامه/بازی گنگ استایل از بازار سازنده : لیپینیک

در دنیای مجازی نیز همانند واقعیت، سرگرمی های دسته جمعی بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند و به همین دلیل در سال های اخیر، کمپانی های بزرگ و کوچک به ساخت بازی های مالتی پلیر و گروهی روی آورده اند که به صورت آنلاین اجرا میگردد. حتما تا به حال عناوین زیادی را در این سبک انجام داده اید که نمونه های ایرانی نیز در بین آنها یافت میشوند.

در ادامه قصد داریم یکی از همین نمونه ها به نام "گنگ استایل" را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این بازی اندرویدی بپردازیم.

گنگ استایل

گرافیک و رابط کاربری :

در طراحی منوهای بازی فوق، نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد. هرچند این قالب گرافیکی دارای جذابیت هایی هست اما میتوانست بیش از این با موضوع "گنگ استایل" هماهنگی داشته باشد و در خلق آن، دقت نظر و خلاقیت بیشتری صرف گردد. در واقع منوهای این بازی اندرویدی، هیجان لازم را به اندازه کافی نشان نمیدهند و بهتر بود به سبک دیگری طراحی شوند تا انگیزه بالاتری در کاربر ایجاد کنند.

عناصر گرافیکی و کاراکترهای مختلفی که در "گنگ استایل" وجود دارند، از لحاظ جزییات بصری در حد مطلوبی هستند که در کنار انیمیشن های کم نقص، جلوه های تصویری زیبا، موزیک مناسب و افکت های صوتی جالب، میتوانند رضایت کاربر را فراهم کنند. آیکن ها و دکمه های مختلف نیز در جای مناسب قرار گرفته اند و در کل محیط بازی نیز نسبتا جذاب میباشد که به کمک شما جذاب تر نیز خواهد شد! البته انتظار میرفت در طراحی کاراکترها، محیط و سایر عناصر گرافیکی، خلاقیت بیشتری صورت گیرد تا بازی فوق بتواند از هر لحاظ با نمونه های معروف خارجی رقابت کند.

گنگ استایل

پیاده سازی هوشمندانه رابط کاربری در "گنگ استایل" باعث شده تا جابجایی بین منوها و بخش های مختلف با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی صورت پذیرد. همچنین میتوانید به راحتی از امکانات موجود در بازی استفاده کنید و از آنها لذت ببرید هرچند راهنمای تعاملی بازی فوق نیز نحوه به کارگیری این امکانات را به شما خواهد آموخت.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

گنگ استایل

گیم پلی :

با توجه به توضیحاتی که در ابتدای مطلب داده شد، در این بازی اندرویدی شما به رقابت با سایر کاربران میپردازید اما حتما میخواهید بدانید که این رقابت بر سر چیست؟ داستان "گنگ استایل" از این قرار است که افراد شرور در محله های شهر آشوب ایجاد کرده اند و هر کس باید امنیت محله خود را حفظ کند. علاوه بر این باید برای بقا به دیگر نقاط شهر نیز یورش ببرید و با غارت منابع آنها، جامعه خود را گسترش دهید. حال بهتر است وارد بازی شویم و ببینم در شهر چه میگذرد؟!

در ابتدا باید یک حساب کاربری در "گنگ استایل" ایجاد نمایید که به راحتی و با وارد کردن نام دلخواه انجام میپذیرد. پس از آن طبق راهنما، اولین قدم را برای دفاع از محله خود بردارید و یک تیربار در آن مستقر کنید. در بازی فوق قسمت مربوط به ساخت و ساز از 4 بخش ساختمان های عمومی، تجهیزات دفاعی، اماکن تجاری و عناصر زیباسازی تشکیل شده است که تنوع آنها نسبتا راضی کننده میباشد. موارد نام برده قابل ارتقا نیز هستند که در طول بازی و طبق هر سطحی که در آن قرار دارید، انجام میپذیرد و در نهایت منجر به پیشرفت شما میگردد.

گنگ استایل

اکنون نوبت به مدیریت نیروها در "گنگ استایل" میرسد که این کار در ساختمان مرکزی محله و با استخدام افراد جدید صورت میگیرد. در هر سطح شما تعدادی محدودی نیرو میتوانید به خدمت بگیرید و برای تعداد بیشتر باید دفتر کار را ارتقا دهید. بد نیست بدانید که در طول روند بازی کاراکترهای جدیدتر نیز ظاهر میشوند که میتوانید قدرت آنها را در قسمت مدیریت نیروها و با استفاده از اسلحه های مختلف بیشتر کنید. البته قبل از آن باید کارخانه اسلحه سازی را به راه بیندازید و مانند سایر ساختمان ها آن را ارتقا داده تا امکان ساخت سلاح های پیشرفته میسر گردد. برای ساخت اسلحه و مدیریت آنها نیز بخش جداگانه ای در بازی فوق وجود دارد.

حال که با نحوه گسترش محله و همچنین افزایش تعداد نیروهای خود و قدرت آنها آشنا شدید، وقت آن رسیده که به دیگر محله ها حمله کنید و ضمن برقراری نظم در آنها، غنیمت نیز بدست آورید. بدین منظور کافی است بر روی آیکن نقشه و ذره بین در "گنگ استایل" اشاره و سپس حریف خود را از بین پیشنهادات تصادفی انتخاب نمایید که بدون تردید باید قدرت دفاع حریف را درنظر بگیرید. با لمس صفحه، حمله آغاز میشود و تجهیزات دفاعی محله ای محله ای که به آن یورش برده اید، به طرف شما تیراندازی میکنند. تنها ابزار کمکی در این حمله، بمب نور زا میباشد که باید در محل هوشمندانه ای مورد استفاده قرار بگیرد تا افراد با رفتن به آن محل از تیراندازی در امان بمانند و در عین حال ماموریت را با موفقیت به پایان برسانند. در اینجا شرط برد، تعداد افراد و قدرت اسلحه های آنهاست.

گنگ استایل

پاداش پیروزی در نبردهای "گنگ استایل"، بدست آوردن مقدار مشخص، پول، نفت و الماس میباشد که از آنها باید برای توسعه محله خود استفاده کنید. علاوه بر این با پیشرفت سطح بازی و بدست آوردن مدال، رتبه شما در جدول رقابت افزایش می یابد. هر چقدر که در گسترش و زیباسازی منطقه تحت سلطه خود موفق تر باشید، به همان میزان افتخاراتی مانند سرمایه دار، نفت سالار، رییس بزرگ و غیره دریافت میکنید. گزارش نتیجه حمله و دفاع با قابلیت بازپخش و امکان گفتگوی آنلاین با سایر کاربران، از دیگر موارد قابل ذکر در بازی فوق هستند.

در بازی های سبک استراتژی یکی از عواملی که باعث جذب مخاطب و رضایت خاطر او میگردد، تنوع تجهیزات مختلف برای مبارزه، شهرسازی و غیره میباشد. همانطور که ملاحظه کردید، این تنوع تا حدودی در "گنگ استایل" نیز به چشم میخورد هرچند انتظار میرفت که از این لحاظ خلاقانه تر عمل شود. همچنین بهتر بود که سازماندهی حمله ها به اشکال مختلف امکان پذیر باشد تا هر دو طرف هیجان بیشتری را در نبردها حس کنند. در پایان باید گفت که بازی فوق دارای کمبودهایی است که امیدواریم به مرور و در بروزرسانی های بعدی برطرف گردند.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

گنگ استایل

قیمت :

این بازی اندرویدی نیز همانند سایر نمونه های مشابه به صورت رایگان قابل دریافت میباشد اما برای پیشرفت بهتر در آن باید تجهیزات خود را ارتقا دهید که برای این کار به الماس نیاز خواهید داشت. قیمت بسته های الماس در "گنگ استایل" با توجه به میزان کارایی آنها، منصفانه به نظر میرسد و از این رو AppReview، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

 

گنگ استایل

معرفی، نقد و بررسی بازی گنگ استایل

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


گنگ استایل