گچ پژ

معرفی، نقد و بررسی بازی گچ پژنسخه 1.5

4.17 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : رقابتی
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 7.7 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر
سازنده : ام اف اس

انجام بازی با تلفن همراه، این روزها در بین کاربران این دستگاه بسیار رواج پیدا کرده است. تولیدکنندگان بازی های موبایل نیز با توجه به این موضوع، روزانه عناوین متنوعی را روانه بازار میکنند تا با تامین سلیقه مخاطبان، سهم قابل توجهی از سود این بازار را به خود اختصاص دهند. توسعه دهندگان ایرانی نیز در این عرصه پیشرفت قابل توجهی داشته اند و نمونه های موفقی را تولید کرده اند.

"گچ پژ" یکی از عناوین تولید شده در کشور میباشد که در ادامه به نقد و بررسی آن میپردازیم. ما را در معرفی این بازی اندرویدی همراهی کنید.

گچ پژ

گرافیک و رابط کاربری:

طراحی جالب و خلاقانه بازی فوق از لحاظ گرافیکی، اولین نکته ای است که باید به آن اشاره کنیم. محیط این بازی اندرویدی به گونه ای طراحی شده که شما را به یاد تخته سیاه دوران تحصیل و نقاشی هایی که با گچ روی آن ترسیم میکردید، می اندازد! از لحاظ یکپارچگی قالب گرافیکی منوها و تناسب آن با موضوع بازی، میتوان امتیاز خوبی به "گچ پژ" اختصاص داد. علاوه بر این، فونت خوانا، آیکن های یکدست و چیدمان مرتب اجزای صفحه از دیگر نقاط قوت قابل ذکر هستند. بهتر بود در کنار این موارد مثبت، استفاده هوشمندانه تری از رنگ ها صورت میگرفت و ظاهر زنده تری برای منو خلق میشد.

سادگی، مهمترین ویژگی محیط بازی "گچ پژ" میباشد بطوریکه به غیر از کاراکتر اصلی، مسیر راه و موانع یک شکل، عنصر دیگری در آن به چشم نمیخورد. البته این را نباید به عنوان یک نقص به حساب آورد، زیرا موضوع بازی اینگونه ایجاب میکند اما باید توجه داشت که با کمی دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر از سوی تولیدکنندگان، میتوانستیم شاهد محیط جذاب تری در بازی فوق باشیم. در اینجا نیز عدم استفاده از طیف رنگ های متنوع و زنده، به عنوان یک کمبود محسوب میشود. اجرای بدون نقص انیمیشن ها و به کارگیری موزیک و افکت های صوتی جذاب، امتیاز مثبت دیگری را به این بخش اضافه میکند.

جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف منو و استفاده راحت از امکانات، آخرین خصوصیاتی هستند که باید برای "گچ پژ" نام ببریم. در پیاده سازی رابط کاربری این بازی، استانداردها و اصول لازم به خوبی رعایت شده است و از این لحاظ نقصی در آن وجود ندارد.

AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

گچ پژ

گیم پلی:

"گچ پز" یک بازی به سبک دونده (Runer) میباشد که تلاش برای رسیدن به بهترین رکورد، در آن حرف اول را میزند. شما باید با اشاره بر روی بالا و پایین ناحیه تعریف شده، کاراکتر این بازی اندرویدی را از میان موانع عبور دهید و در ازای آن امتیاز کسب کنید. در ادامه به بررسی ترفندهایی میپردازیم که به جذابیت بیشتر این گیم پلی کمک میکنند.

بازی فوق درواقع از ترفند خاصی برای افزایش هیجان استفاده نکرده است اما این ویژگی را در ذات خود دارد و اگر قبلا بازی هایی به این سبک را انجام داده باشید، در این موضوع با ما هم عقیده خواهید شد. در "گچ پژ" دو حرکت کلی پرش و تغییر جهت بالا و پایین برای عبور از موانع تعریف شده که حرکت فرود سریع را نیز باید به آن اضافه کرد. شما میتوانید قبل از شروع، با مراجعه به بخش راهنما نحوه انجام بازی را فرا بگیرید.

تنها آیتم کمکی که تولیدکنندگان "گچ پژ" در آن پیش بینی کرده اند، قابلیت ادامه بازی و روند امتیازآوری پس از برخورد به مانع میباشد. با استفاده از این آیتم که با نام گچ از آن تعبیر شده، کاراکتر بطور مجدد شروع به دویدن میکند و علاوه بر این، چند مانع اول اثری بر روی او نخواهند داشت. البته تعداد دفعاتی که میتوانید از این قابلیت استفاده نمایید محدود بوده و درصورت دلخواه باید تعداد آن را از طریق سیستم خرید درون برنامه ای افزایش دهید.

حال که با گیم پلی بازی فوق آشنا شدید بد نیست به کمبودهای آن نیز اشاره ای داشته باشیم. آغاز بازی با دشواری زیاد و با ظاهر شدن موانع متعدد و کم فاصله، اولین نقصی است که در "گچ پژ" به چشم می آید. هرچند تمرین و انجام مکرر بازی این نقص را برطرف میکند اما بهتر بود روند هوشمندانه تری جهت ظهور موانع و پیشرفت سختی، پیاده سازی گردد. همچنین درصورتی که از تجهیزات کمکی و موانع متنوع تر استفاده میشد، میتوانستیم شاهد جذابیت بیشتری در گیم پلی باشیم. آخرین موردی که جای خالی آن احساس میشود، وجود یک بستر رقابتی بین کاربران با ایجاد سیستم ثبت امتیازات در جدول رتبه ها میباشد.

درنهایت، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

گچ پژ

قیمت:

این بازی اندرویدی رایگان است و تنها هزینه ای که باید بپردازید، بابت خرید آیتم کمکی خواهد بود که آن هم به دلخواه شما انجام میپذیرد. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


گچ پژ