یادداشت امن

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن یادداشت امننسخه 1.0

4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : ابزارها
  • قیمت : ۱۰۰۰ تومان
  • حجم : 762 کیلوبایت

هر فردی سعی میکند تا از اطلاعات شخصی و محرمانه خود که افشا شدن آنها سبب ضرر و زیان وی میشود، محافظت نماید. این اطلاعات میتواند شامل کلمات عبور، مشخصات حساب های کاربری در وب سایت ها و غیره گردد. شاید امن ترین محل نگهداری موارد مذکور، حافظه خود اشخاص باشد اما آیا همه میتوانند حجم زیادی از این نوع داده ها را به خاطر بسپارند؟ قطعا پاسخ منفی است و باید به دنبال راهکاری مناسب بود.

اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم، "یادداشت امن" نام دارد و در این زمینه به شما یاری خواهد رساند. با نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید. یادداشت امن

رابط کاربری:

هرچند در اینگونه برنامه ها، جنبه ظاهری اهمیت چندانی ندارد اما به هرحال باید نیاز کاربران را از هرجهت تامین کرد. در محیط این اپلیکیشن اندرویدی، نقاط قوتی از جمله آیکن های گویا، چیدمان مرتب عناصر صفحه، فونت خوانا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی به چشم میخورد. همچنین سعی شده تا با استفاده از رنگ های زنده، نمای جذاب تری به قالب گرافیکی "یادداشت امن" بخشیده شود که تا حدودی موفقیت آمیز بوده است اما در کل، انتظار دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری از تولیدکنندگان در این رابطه میرفت.

از دیگر ویژگی هایی که میتوانیم برای برنامه فوق ذکر کنیم، دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات موجود میباشد. در "یادداشت امن"، استانداردهای لازم برای ایجاد یک رابط کاربری روان رعایت شده و هرچند میتوانست از این هم پیشرفته تر باشد اما تا همین حد نیز رضایت شما را جلب خواهد کرد. AppReview با توجه به موارد اشاره شده، امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. یادداشت امن

کاربرد:

اولین و مهمترین نکته در رابطه با این برنامه اندرویدی، امنیت آن میباشد. "یادداشت امن" علاوه بر اینکه محلی برای نگهداری اطلاعات محرمانه است، داده های ثبت شده را نیز به صورت رمزشده درمی آورد تا با روش های موجود نتوان به آنها دسترسی پیدا کرد. این موضوع را باید به عنوان بزرگترین مزیت اپلیکیشن فوق به حساب آوریم.

علاوه بر موردی که به آن اشاره شد، امکانات جانبی دیگری نیز در "یادداشت امن" وجود دارد که از آن جمله میتوانیم به وجود دسته بندی های مختلف برای ذخیره اطلاعات، امکان افزودن دسته جدید و یا حذف آنها، قابلیت تغییر رمز ورود به برنامه، مرتب سازی نمایش عناوین در صفحه اصلی، تشخیص ارتباط عنوان با دسته بندی از روی رنگ پس زمینه، تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و بازیابی آنها را نام ببریم. راهنمای موجود در این اپلیکیشن، نحوه استفاده از همه موارد نام برده را به خوبی شرح داده است.

با وجود قابلیت هایی که ذکر گردید، به نظر میرسد که برنامه فوق بدون هرگونه نقصی وظیفه خود را انجام میدهد اما در عین حال کمبودهایی در "یادداشت امن" به چشم میخورد که کارایی آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به عنوان مثال باید به عدم وجود سیستم یادآوری رمز ورود به برنامه اشاره کنیم که میتواند خسارت جبران ناپذیری به کاربران وارد نماید. همچنین بهتر بود برای ثبت اطلاعات در هر دسته، فیلدهای مخصوص به آن درنظر گرفته شود تا داده ها به صورت یکپارچه تر ذخیره گردند. درپایان باید گفت که "یادداشت امن" در صورت توسعه بیشتر توسط تولیدکنندگان میتواند به عنوان یک برنامه کامل در زمینه ثبت و حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران مورد استفاده قرار بگیرد. امتیاز AppReview به این بخش 3.5 از 5 است. یادداشت امن

قیمت:

با وجود کمبودهایی که در این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد، "یادداشت امن" میتواند برای شما مفید واقع شود و این درحالی میباشد که قیمت منصفانه ای برای آن درنظر گرفته شده است. بدین ترتیب از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


یادداشت امن