90 دقیقه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن 90 دقیقهنسخه 2.0

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : ورزشی
  • قیمت : ۱۴۰۰ تومان
  • حجم : 10.8 مگابایت

ورزش فوتبال طرفداران بیشماری در دنیا دارد و علاقه مندان به این ورزش هیجان انگیز، مسابقات آن را بطور مداوم پیگیری میکنند. در این میان افرادی هم یافت میشوند که زمان کافی برای تماشای فوتبال نداشته و لذت آن را از دست میدهند! اگر شما جزو کسانی هستید که تمایل به از دست دادن این لذت ندارید، ما را در معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی "90 دقیقه" همراهی کنید. 90 دقیقه

رابط کاربری:

سازماندهی قسمت های مختلف این اپلیکیشن به نحوی انجام گرفته است که سرعت کافی برای جابجایی بین صفحات آن را در اختیار شما قرار میدهد و استفاده راحت از امکانات موجود را نیز به همراه دارد. وجود این ویژگی ها هر کاربری را راضی خواهد کرد و امتیاز خوبی به آن تعلق میگیرد.

از لحاظ ظاهری نیز نقاط قوتی برای این برنامه اندرویدی قابل ذکر میباشد. تناسب قالب گرافیکی با موضوع و استفاده از رنگ های هماهنگ مهمترین نکته درباره "90 دقیقه" بوده و درکنار مواردی مثل چیدمان مرتب عناصر، آیکن های گویا و فونت مناسب، در کل محیط کاربر پسندی ایجاد شده است.

همچنین به کارگیری انیمیشن های ملایم و استاندارد به همراه عناصر خلاقانه بصری، جذابیت درخور توجهی برای اپلیکیشن فوق به همراه داشته و نشان از دقت نظر تولیدکنندگان آن دارد.

البته نقص هایی هم در "90 دقیقه" به چشم میخورد که از آن جمله میتوانیم به عملکرد برنامه در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. عدم استفاده از رنگ های زنده تر نیز چهره این اپلیکیشن را کمی گرفته کرده و شاید در طولانی مدت دیگر نقاط قوت آن را تحت تاثیر قرار دهد. AppReview با جمع بندی موارد اشاره شده، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش تعیین میکند. 90 دقیقه

کاربرد:

هدف برنامه فوق این است که علاقه مندان به فوتبال از تماشای مسابقات و یا آگاهی از نتایج، دور نمانند. وجود بخش های متنوع در این اپلیکیشن اندرویدی، گواه این موضوع میباشد که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

اولین راهکار "90 دقیقه"، درنظر گرفتن بخشی برای پخش آنلاین از رادیو و تلویزیون بوده است که البته نیاز به در دسترس بودن اینترنت دارد. عضویت پیامکی برای آگاهی از آخرین نتایج، این محدودیت را از میان برداشته و جالب ترین قابلیت این اپلیکیشن به شمار می آید هرچند با لذت تماشای مسابقه برابری نمیکند.

نمایش صفحه اول جراید ورزشی، از دیگر بخش های این برنامه میباشد که به وب سایت روزنامه های مذکور نیز لینک داده شده است. به هرحال باید درنظر گرفت که دنبال کردن مطبوعات نیز برای علاقه مندان مفید واقع میشود.

بزرگترین بخش "90 دقیقه" از لحاظ محتوا، "لیگ ها و جام ها" نام دارد. با ورود به این قسمت، مهمترین لیگ های دنیا در پیش روی شما قرار میگیرد که بات اشاره بر روی هر یک میتوانید مواردی از قبیل جدول امتیازات، نتایج زنده، برنامه بازی ها و حتی تاریخچه آن را مشاهده نمایید. قابلیت قابل توجه در این بخش، امکان افزودن لیگ های دلخواه توسط کاربران میباشد که به صورت پیام برای تولیدکنندگان فرستاده و سپس توسط آنها اقدام میگردد.

در پایان لازم است توضیحاتی نیز درباره قسمت ویژه جام جهانی 2014 بدهیم که بدون تردید مخاطبان زیادی دارد. در این بخش اطلاعاتی در مورد گروه ها، برنامه بازی ها و اخبار مهم مرتبط با جام گنجانده شده است. حتی میتوانید با ورزشگاه های برزیل هم آشنا شوید و توضیحات کاملی که درباره آنها داده شده را مطالعه کنید. همچنین پخش آنلاین نیز برای این قسمت در دسترس قرار دارد. به نظر میرسد "90 دقیقه" برنامه با کارایی زیاد برای فوتبال دوستان باشد که همین طور نیز هست اما هنوز هم معدود کمبودهایی در آن به چشم میخورد که در صورت رفع آنها دیگر حرفی برای گفتن باقی نمیماند. امتیاز AppReview به این بخش 4.5 از 5 میباشد. 90 دقیقه

قیمت:

با توجه به توضیحات ارائه شده، چنین قیمتی برای این برنامه اندرویدی منصفانه است و به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.

"90 دقیقه" در نسخه جدید خود (2.0) تغییراتی به همراه داشته که لازم است آنها را ذکر کنیم. در این نسخه، بخشی به نام "اخبار داخلی" افزوده شده که با ورود به آن میتوانید عناوین خبرهای مربوط به دنیای فوتبال در داخل کشور را مشاهده کنید.

90 دقیقه

همچنین با اشاره بر روی هر خبر، امکان مشاهده متن کامل آن میسر میگردد. امکاناتی از قبیل ارسال لینک عناوین خبری درقالب پیامک و اشتراک گذاری با دوستان نیز به چشم میخورد که به هرحال مفید خواهد بود. قسمت "روزنامه ها" نیز تغییر پیدا کرده و به همین شکل طراحی شده است.  

البته باید گفت، بخش های ذکر شده هنوز بطور کامل و استاندارد پیاده سازی نشده اند و جا برای بهتر شدن دارند اما با توجه به اینکه قابلیت تازه ای در "90 دقیقه" شاهد هستیم، AppReview امتیاز بخش کاربرد را به 5 از 5 تغییر میدهد. از جمله نواقصی که میتوانیم از این لحاظ نام ببریم، نمایش تاریخ انتشار اخبار به صورت میلادی میباشد.

درکنار امتیاز مناسبی که به کارایی این برنامه اندرویدی اختصاص یافته، بهتر بود تولیدکنندگان محترم در خصوص رابط کاربری و قالب گرافیکی آن نیز تجدید نظر نمایند تا شاهد چهره حرفه ای تر از "90 دقیقه" باشیم. هرچند از این بابت نیز تغییراتی در نسخه جدید به چشم میخورد اما امتیاز بخش موردنظر به همان مقدار قبلی باقی می ماند. 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


90 دقیقه