معرفی اپلیکیشن Astromat1 Lite

معرفی اپلیکیشن Astromat1 Lite

همه کودکان برای پاگذاشتن به عرصه علم و دانش نیاز به مقدمات آموزشی دارند و این موضوع از اهمیت ویژه ای برای والدین برخوردار است. علاوه بر خواندن و نوشتن، آشنایی با اعداد و انجام محاسبات ساده ریاضی مانند جمع و تفریق و ضرب نیز جزو این دوره آموزشی قرار میگیرند و چه خوب که بتوان از روش های نوین جهت انجام این کار استفاده کرد تا به نتیجه بهتری دست یافت.

برنامه ای که در ادامه و تحت عنوان "Astromat1 Lite" معرفی میکنیم، در این رابطه مفید میباشد. جهت آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن اندرویدی، ما را همراهی کنید. Astromat1 Lite

استفاده از اپلیکیشن فوق بسیار ساده است بطوریکه کودک پس از کمی کار با آن، نحوه یادگیری را خواهد آموخت. در اولین صفحه، باید یکی از عملگرهای رایضی انتخاب شوند و در منوی بعدی، درجه سختی از بین 4 سطح مختلف از جمله شروع کننده(BEGINNER)، آسان(EASY)، متوسط(MEDIUM) و سخت(DIFFICULT) تعیین میگردد. نکته بارز این برنامه اندرویدی، استفاده از عناصر دیداری و شنیداری جهت آموزش میباشد که بدون تردید برای کودکان جذاب خواهد بود.

از آنجا که "Astromat1 Lite" شبیه به یک بازی ساده طراحی شده است، بعد از تعیین سختی میبایست وارد مراحل آن شد و به پازل ها پاسخ داد. سیستم امتیازدهی برنامه فوق نیز در نوع خود جالب بوده و بر اساس تعداد اشتباهات و مدت زمان پاسخگویی به همه سوالات عمل میکند. بدین ترتیب میتوان روند یادگیری را نیز کنترل نموده و کودک را در این راه تشویق کرد. Astromat1 Lite

البته محدودیت بزرگی که در این میان به چشم میخورد، در دسترس قرار داشتن یک مرحله در هر سطح میباشد و برای استفاده از بقیه مراحل باید به خرید نسخه اصلی این اپلیکیشن اندرویدی اقدام نمود. متاسفانه چنین امری برای اکثر کاربران داخل کشور مقدور نیست و باید به همین تعداد کم از مراحل اکتفا کرد! در قسمت تنظیمات برنامه فوق، میتوانید عملیاتی همچون انتخاب زبان(انگلیسی و اسپانیایی)، تعیین چگونگی نمایش صفحه به صورت کامل و نیمه، قطع و وصل موزیک و افکت های صوتی، انتخاب حالت پاسخگویی(با استفاده از صفحه کلید یا لمس) و تعیین حالت نمایش سوالات به صورت چهارگزینه ای و یا واردکردن پاسخ صحیح را انجام دهید. Astromat1 Liteدرپایان باید گفت هرچند این برنامه اندرویدی یک نسخه رایگان و ناقص است اما به هرحال میتوان به وسیله آن کودکان را جهت آشنایی با اعداد و یادگیری محاسبات ساده ریاضی یاری رساند.

اینها را هم بخوانید