معرفی اپلیکیشن Foursquare

معرفی اپلیکیشن Foursquare

گردش در نقاط مختلف شهر به منظور خرید و تفریح و همچنین گذراندن اوقات فراغت در رستوران ها و کافی شاپ ها، جزو سرگرمی های خیلی از افراد محسوب میشود. مسئله ای که در اینجا مهم به نظر میرسد، انتخاب بهترین مکان به خصوص برای خریدکردن و خوردن و آشامیدن است. بدون تردید شما نیز در این رابطه دقت نظر کافی به خرج میدهید و دریافت سرویس با کیفیت از مراکز نام برده، برایتان اهمیت دارد. حال سوال اینجاست که چگونه میتوانیم بهترین ها را در این زمینه بشناسیم؟

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، با ما همراه باشید تا اپلیکیشن اندرویدی "Foursquare" را به شما معرفی کنیم. Foursquare

با عضویت در این برنامه از طریق حساب کاربری در فیسبوک یا یک ایمیل دلخواه، میتوانید از این پس به هر مکانی که رفتید دوستان خویش را آگاه کنید و نظرات خود را درباره آنجا، با یکدیگر به اشتراک بگذارید. "Foursquare" امکانات قابل توجهی برای این کار در اختیار شما قرار میدهد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره میکنیم. پرکاربردترین مورد استفاده این برنامه اندرویدی، یافتن مکان های مورد نظر بر روی نقشه میباشد که قبلا توسط دیگر اعضا در آن ثبت شده اند. در اولین ورود به برنامه با پیشنهاداتی(Suggest) مواجه خواهید شد که میتوانید با اشاره بر روی هر یک، اطلاعاتی از قبیل محل روی نقشه، نظرات کاربران در مورد آن محل و یا اینکه تا به حال چند نفر از آنجا بازدید کرده اند را بدست آورید. حال لازم است تا با کلیدی ترین قابلیت "Foursquare" که اساس کار برنامه بر آن بنا نهاده شده آشنا شوید. اشاره بر روی دکمه Check In Here، در واقع اعلام حضور شما در مکان موردنظر میباشد و جالب اینجاست که تولیدکنندگان به منظور تشویق کاربران، به این کار امتیاز میدهند. هرچند این اپلیکیشن توانایی تشخیص حضور واقعی افراد در یک مکان خاص را ندارد اما باید توجه داشت که استفاده بیش از یکبار در روز از دکمه Check In برای یک مکان، هیچ امتیازی برای شما در پی نخواهد داشت. Foursquareحتما این سوال برایتان پیش آمده که این امتیازات چه سودی دارند؟ در پاسخ باید عرض کنیم که با زیاد شدن امتیاز در "Foursquare"، رتبه و جایگاه کاربران بالاتر رفته و قابلیت های بیشتری از قبیل امکان راهنمایی کردن اعضا، معرفی اماکن جدید و حتی دریافت مزایا از صاحب یک رستوران یا کافی شاپ به آنها اعطا میگردد! بدین ترتیب، صاحبان مشاغل نیز از برنامه فوق بهره مند میشوند و با یک جمع بندی کلی میتوان دلیل بیش از 10 میلیون بار دانلود شدن "Foursquare" را درک کرد. با ورود به حساب کاربری خود از طریق منوی سمت چپ، میتوانید علاوه بر لیست مکان هایی که در آنها حضور یافته اید، اطلاعاتی از جمله آمار امتیازات(Stats)، نشان های دریافتی(Badge) از سوی برنامه، تصاویر آپلود شده، لیست دوستان و غیره را مشاهده نمایید. Foursquare

یکی دیگر از قابلیت های جالب این اپلیکیشن، امکان ساخت لیست های دلخواه و افزودن مکان ها به آن میباشد. این قابلیت بسیار مفید خواهد بود چون امکان به اشتراک گذاری لیست ها بین کاربران پیش بینی شده است. البته "Foursquare" بطور پیش فرض، فهرستی تحت عنوان To-Do-List دارد که کاربرد آن کمی متفاوت میباشد بطوریکه با ورود به صفحه مشخصات هر مکان، شما میتوانید با لمس گزینه Save آن را به لیست مذکور اضافه نموده تا در فرصت مناسب به آنجا بروید.

در پایان بد نیست به ابزار جستجوی برنامه فوق هم اشاره ای داشته باشیم که در واقع یکی از مهمترین امکانات آن به شمار می آید. توسط این ابزار قادر هستید مکان های مورد نظر خود را در بیش از 10 دسته بندی مختلف بیابید و آنها را به علاقه مندی های خود اضافه نمایید.

هنوز هم موارد زیادی برای نام بردن وجود دارد که به دلیل طولانی شدن مطلب از ذکر آنها خودداری نموده و آشنایی با آنها را به کاربران عزیز واگذار میکنیم. مسلما کارایی "Foursquare" تا به اینجا برای شما مشخص شده و تمایل دارید چهارگوشه دنیا را با آن در اختیار داشته باشید!

اینها را هم بخوانید