معرفی اپلیکیشن Greenify

معرفی اپلیکیشن Greenify

کاربران تلفن های همراه هوشمند، استفاده های متعددی از این وسیله ارتباطی میکنند و به همین دلیل، ممکن است اپلیکیشن های متنوعی بر روی حافظه گوشی خود داشته باشند. برخی از این برنامه ها با توجه به وظیفه ای که دارند، عملیاتی را در پشت پرده انجام میدهند که باعث هدررفتن فضای حافظه رم و همچنین انرژی باطری میشود. در عین حال، بسیاری از مواقع نیازی به عملکرد اینگونه اپلیکیشن ها نیست و باید به طریقی آنها را از کار انداخت. برنامه ای که در ادامه معرفی میکنیم، "Greenify" نام دارد و به همین منظور تولید شده است. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن اندرویدی، با ما همراه باشید. Greenify

اولین نکته ای که برای استفاده از اپلیکیشن فوق باید بدانید، روت بودن دستگاه شما میباشد. درواقع عملیاتی که این برنامه اندرویدی جهت بهینه سازی سیستم عامل و مصرف رم و باطری گوشی انجام میدهد، نیاز به دسترسی روت دارد و در غیر این صورت میبایست به صورت دستی انجام شود. حال باید دید، "Greenify" چگونه عمل میکند.

در اولین اجرا، راهنمای تعاملی برنامه به شما میگوید که اپلیکیشن های موردنظر خود را برای اعمال حالت خواب(Hibernated) انتخاب کنید. صفحه مربوط به این کار از چند بخش تشکیل شده که شامل لیست برنامه های درحال فعالیت در پشت پرده(Running in background)، برنامه ریزی شده برای اجرای عملیات(Scheduled running) و اپلیکیشن هایی که درصورت نیاز وظیفه ای را انجام داده و ممکن است باعث کاهش سرعت شوند(May slow down the device when …) میگردد. گزینه More هم برای مشاهده فهرست تمامی برنامه های نصب شده بر روی تلفن همراه به کار میرود.

با لمس هر یک از عناوین لیست های مذکور و انتخاب آنها(به صورت تکی یا دسته ای)، آیکن تایید که به شکل علامت تیک میباشد در سربرگ ظاهر خواهد شد و شما باید بر روی آن اشاره نمایید تا برنامه های انتخاب شده به خواب فرو روند. بعد از این کار، صفحه دیگری باز میشود که میتوانید عملیات فوق را برای هر یک از اپلیکیشن ها، با انتخاب آنها و لمس آیکن مثلثی شکل غیرفعال کنید. این صفحه نیز به دو بخش درحال انتظار(Pending) و به خواب رفته(Hibernated) تقسیم شده است و امکانات دیگری برای بروزرسانی فهرست موجود و افزودن برنامه های دیگر به چشم میخورد. Greenify

هرچند وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، به همین راحتی انجام میپذیرد اما تنظیمات حرفه ای تری نیز برای آن در دسترس میباشد. در ادامه شما را با گزینه های موجود در منوی "Greenify" آشنا میکنیم.

Enable/Disable auto hibernation: این گزینه به کاربران امکان میدهد تا اجرای عملیات به خواب بردن برنامه ها را به صورت خودکار و یا بالعکس درآورند.

Create hibernation shortcut: با لمس این گزینه، آیکن میانبری برای عملیات به خواب بردن اپلیکیشن هایی که در لیست Pending برنامه فوق وجود دارند، ایجاد میگردد. Exprimental Features: در این بخش، گزینه هایی برای فعال یا غیرفعال کردن عملکردهای مختلف برنامه ها گنجانده شده است که در نهایت منجر به استفاده بهتر از "Greenify" میشود. برای مثال میتوانیم به امکان دریافت هشدار از اپلیکیشن های به خواب رفته(Keep Notifications)، بهینه سازی روت و سازگاری آن با برنامه ها(Boost Mode) و از کار انداختن سیستم ایمنی اپلیکیشن ها(Greenifying system apps) اشاره کنیم. البته فراموش نکنید که به منظور استفاده از قابلیت های ذکر شده، باید Xposed Installer و فریم ورک های(Framework) لازم را از داخل برنامه نصب نمایید. Greenify

درپایان لازم است قابلیت جالب این اپلیکیشن را نیز نام ببریم. درصفحه انتخاب برنامه ها، با اشاره بر روی آیکن به شکل ذره بین در سربرگ و تایید راهنمایی مربوط به آن، یک اعلان در نوار وضعیت گوشی ظاهر میگردد. حال اگر برنامه ای را اجرا نموده و سپس این اعلان را لمس کنید، برنامه مذکور به لیست Hibernatedها افزوده میشود. با توجه به امکانات این برنامه اندرویدی، استفاده از آن به خصوص برای کاربرانی که تعداد زیادی اپلیکیشن بر روی دستگاه خود نصب کرده اند، معقولانه به نظر میرسد. به هرحال همه ما علاقه مند به برخورداری از بالاترین سرعت ممکن در تلفن همراه هستیم و "Greenify" گزینه مناسبی برای دستیابی به این امر میباشد.

اینها را هم بخوانید