نقد و بررسی

3
2.1K
HUD speed
HUD speed

موضوع : حمل و نقل

قیمت : ۱۳۵۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۳/۱/۴ و نسخه 2.0 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن HUD speed

رانندگی در سطح معابر، تابع قوانین از پیش تعیین شده ای میباشد که رعایت آنها علاوه بر ایجاد نظم، باعث حفظ جان افراد نیز خواهد شد. یکی از قوانینی که عمل به آن از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی به شدت تاکید میشود، حد مجاز سرعت بوده و جریمه های سنگینی برای آن درنظر گرفته شده است. هرچند کیلومتر و سرعت سنج خودرو به رانندگان کمک میکند تا از این حد مجاز فراتر نروند اما گاهی اوقات نیاز به یک عامل هشداردهنده نیز احساس میگردد.

اپلیکیشن “HUD speed” که در ادامه معرفی میکنیم، این کار را انجام میدهد. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

HUD speed

رابط کاربری:

محیط برنامه فوق، آنگونه که انتظار میرود قادر به جلب توجه کاربران نیست و در اولین نگاه میتوان دریافت که دقت نظر کافی در طراحی آن صرف نشده است. تنها نقاط قوت این اپلیکیشن اندرویدی شامل فونت مناسب و چیدمان مرتب در بخش تنظیمات میشود. آیکن های به کار گرفته شده نیز گویا هستند اما جذابیت خاصی در آنها به چشم نمیخورد. همچنین رنگ بندی “HUD speed” میتوانست زنده تر بوده و تنها نکته مثبت آن امکان تعیین رنگ دلخواه برای نمایشگر سرعت میباشد.

از لحاظ پیاده سازی رابط کاربری و رعایت استانداردهای لازم در رابطه با آن، امتیاز زیادی به اپلیکیشن فوق تعلق نمیگیرد و باید گفت بازهم شاهد کم کاری تولیدکنندگان هستیم. البته به دلیل نوع عملکرد برنامه، استفاده از امکانات “HUD speed” به راحتی انجام میپذیرد و در دسترسی به معدود بخش های آن پیچیدگی خاصی وجود ندارد اما در عین حال، اثری از ترفندهای حرفه ای نیز نخواهید دید.

امتیاز AppReview به این بخش، ۲ از ۵ است.

HUD speed

کاربرد:

“HUD speed”، سرعت رانندگی شما را میسنجد و معدود امکاناتی هم در آن دیده میشود که در این زمینه مفید به نظر میرسد. ایده جالبی که در این برنامه اندرویدی به کار رفته است، استفاده از انعکاس نور صفحه تلفن همراه بر روی شیشه اتومبیل میباشد به نحوی که با اجرای برنامه و قرار دادن گوشی در زیر شیشه، میتوانید سرعت خود را بر روی آن ببینید. به همین دلیل، در ابتدا همه چیز به صورت وارونه نشان داده میشود تا در اثر انعکاس بتوان نمایشگر سرعت را بطور صحیح مشاهده کرد. اگر تمایل به استفاده از این قابلیت ندارید با یک اشاره بر روی صفحه نمایشگر، همه چیز به صورت عادی به نمایش درمی آید.

علاوه بر سرعت کنونی، “HUD speed” میزان شارژ باطری و حداکثر سرعت قبلی را هم نشان میدهد و در صورتی که به اینترنت متصل باشید، نام خیابانی که در حال رانندگی در آن هستید نیز به اطلاع شما میرسد. از دیگر قابلیت های اپلیکیشن فوق، امکان تعریف میزان سرعت در آن میباشد تا در هنگام تجاوز از آن به کاربر هشدار داده شود. برای دسترسی به این قابلیت میبایست با استفاده از دکمه منو یا کشیدن صفحه به سمت چپ، به بخش تنظیمات برنامه بروید.

به غیر از تنظیمات، گزینه دیگری هم با نام نقشه در فهرست مذکور قرار دارد. با اشاره بر روی این گزینه میتوانید محل خود را بر روی نقشه مشاهده نمایید که در اینجا نیز امکان استفاده از قابلیت انعکاس بر روی شیشه، پیش بینی شده است. فراموش نکنید که باید مکان یاب تلفن همراه روشن باشد.

درپایان باید گفت، “HUD speed” اولین برنامه ایرانی در نوع خود میباشد و هنوز به طور کامل پیاده سازی نشده است که بتوان آن را با نمونه های خارجی مقایسه کرد. امیدواریم در آینده شاهد پیشرفت هرچه بیشتر این اپلیکیشن باشیم. در حال حاضر، AppReview امتیاز ۳ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

HUD speed

قیمت:

هرچند عنوان کردیم که برنامه فوق خیلی پیشرفته نیست اما به هر حال میتواند در مواقع بسیاری برای عموم مخاطبین مفید واقع گردد. با این وجود بهتر بود جهت جلب رضایت بیشتر کاربران، قیمت کمتری برای این اپلیکیشن اندرویدی درنظر گرفته شود. از این رو AppReview، امتیاز ۴ از ۵ را به این بخش اختصاص میدهد.