iWorm

معرفی، نقد و بررسی بازی iWormنسخه 1.1

0 5 0 1
  • دسته : تفننی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 14 مگابایت
سازنده : استودیو Bluebulk

برخی از بازی های کامپیوتری هیجان خاصی دارند و میتوانند باعث اعتیاد ما شوند. حتما بازی معروف "snake" را به خاطر دارید. بازی اندرویدی که قرار است در ادامه بررسی کنیم، کمی شبیه به این بازی معروف میباشد و "iworm" نام دارد.

iWorm

گرافیک و رابط کاربری:

در منوی بازی، یک پس زمینه خوش آب و رنگ با آیکون های گویا را مشاهده میکنیم،هرچند بهتر بود از رنگ بندی یکپارچه و زیباتری استفاده شود.

با انتخاب مرحله اول، وارد محیط بازی "iworm" می شویم.در این قسمت هم شاهد عدم هماهنگی و یکپارچگی گرافیک کاراکتر اصلی (همان کرمی که باید حرکت آن را کنترل کنید) با پس زمینه(باغچه) بازی هستیم.استفاده از این رنگ بندی تنها به مجزا کردن عناصر بازی از پس زمینه کمک کرده است در حالی که می توانست خیلی زیباتر باشد،شاید شما هم انتظار دارید،کرم این باغچه(پس زمینه) ظاهری گرافیکی و جذاب داشته باشد. این انتظار شما وقتی قوت میگیرد که دیگر عناصر موجود (مثل ستاره ها) را گرافیکی میبینید. درواقع باید گفت کاراکتر بازی به شیوه پیکسلی طراحی شده است. این موضوع را میتوان ایده ای از جانب سازندگان بازی دانست که منجر به تلفیق این دو سبک شده است اما بهتر بود از لحاظ طراحی گرافیکی اصل یکپارچگی رعایت گردد.

در مورد معدود انیمیشن های به کار رفته در این بازی اندرویدی نیز میتوان گفت به خوبی پیاده سازی شده اند و حرکات کاراکتر بازی (مانند دور زدن و تغییر جهت دادن) بدون ایجاد هرگونه پرش و مشکل دیگری انجام میپذیرد.

این گرافیک و رابط کاربری از نظر AppReview امتیاز 3 از 5 میگیرد.

iWorm

گیم پلی:

همانطور که در ابتدا ذکر شد، بازی "iworm" از روی بازی معروف Snake ساخته شده است. بازی کننده باید جهت حرکت کرم را با اشاره به اطراف آن ( 4 جهت اصلی) به گونه ای تغییر دهد که علاوه بر خوردن نشانه ها و ستاره ها، مانع از برخورد کرم با دیواره و موانع موجود در باغچه شود. هنگامی که طول کرم به اندازه ای مشخص رسید، مرحله به پایان میرسد.

 اما تفاوت هایی نیز در این دو بازی دیده میشود. مثلا شما برای اینکه به مرحله های بالاتر بروید احتیاج به تعداد مشخص ستاره دارید. این ستاره ها را باید در طول اجرای بازی بدست آورید اما از آنجا که پایه و اساس گیم پلی این بازی بر روی تصمیم گیری صحیح و سریع مخاطب بنا شده است، زمان محدودی برای این کار در اختیار شما خواهد بود.

کمبودی که در سیستم امتیازدهی "iworm" دیده میشود این است که زمان تمام کردن مرحله در کم یا زیاد شدن امتیاز بازی کننده نقشی ندارد. البته این نوع سیستم امتیازدهی تنها به تکراری نشدن بازی کمک میکند و نبود آن باعث ازبین رفتن هیجان بازی نخواهد شد.

درمورد سختی مراحل بازی هم باید گفت به تدریج و با افزوده شدن موانع به محدوده ای که کرم در آن حرکت میکند، کنترل حرکت کاراکتر بازی مشکل تر میشود هرچند سرعت حرکت کرم از همان ابتدا کمی زیاد به نظر میرسد. این موضوع موقعی دردسر ساز میشود که با خوردن یک علامت از نوع سرعتی آن هم در کنار دیواره باغچه، احتمال برخورد به دیواره و درنهایت باختن بسیار زیاد میشود.اما از این قضیه خیلی هم ناراحت نشوید.بالاخره در هر بازی برد و باخت وجود دارد!

AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

iWorm

قیمت:

طبق اطلاعاتی که تولید کنندگان "iworm" در اختیار ما گذاشته اند، این بازی به زودی در مارکت های آمازون و سامسونگ و به صورت رایگان منتشر خواهد شد. AppReview امتیاز 5 از 5 را به قیمت این بازی اندرویدی میدهد.

پاورقی: در پایان از سازنده بابت تلاش و زحمتی که کشیده است تشکر می کنیم و این فعلا نسخه اول بازی میباشد و شاید سازنده این بازی اندرویدی در نسخه های بعدی در بهبود آن تلاش بیشتری کند.

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟